Scheibe, Siegfried

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 463 příspěvků vloženo, 1105 editováno a 478 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Scheibe, Siegfried

SS-Obersturmbannführer

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Scheibe Scheibe
    Jméno:
    Given Name:
    Siegfried Siegfried
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Siegfried Scheibe
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    SS-Obersturmbannführer SS-Obersturmbannführer
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    25.05.1916 Lipsko /
    25.05.1916 Leipzig /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.04.1945 Baruth/Mark /
    26.04.1945 Baruth/Mark /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 48. dobrovolnický pluk tankových granátníků SS "General Seyffardt" Commander of the 48th SS Volunteer Tank Grenadier Regiment "General Seyffardt"
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže
    padl v boji
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    killed in action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    http://www.wiking-ruf.com/rk.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161143#490127Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Scheibe Scheibe
    Jméno:
    Given Name:
    Siegfried Siegfried
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Siegfried Scheibe
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.04.1937 SS-Untersturmführer
    20.04.1939 SS-Obersturmführer
    09.11.1941 SS-Hauptsturmführer
    09.11.1943 SS-Sturmbannführer
    17.04.1945 SS-Obersturmbannführer (in memoriam)
    20.04.1937 SS-Untersturmführer
    20.04.1939 SS-Obersturmführer
    09.11.1941 SS-Hauptsturmführer
    09.11.1943 SS-Sturmbannführer
    17.04.1945 SS-Obersturmbannführer (in memoriam)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    14.11.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    20.08.1940
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    14.06.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    09.05.1945
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    in memoriam


    DD.MM.RRRR
    - Spona za boj zblízka bronzová
    Close Combat Clasp Bronze
    Nahkampfspange in Bronze
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    http://www.wiking-ruf.com/rk.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161143#490128Verze : 0
    MOD