Malár, Ján

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 514 příspěvků vloženo, 2144 editováno a 507 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Malár, Ján

plukovník / Colonel

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Malár Malár
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Ján
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Malár
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.10.1900 Itzling /
    24.10.1900 Itzling /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.02.1992 Bratislava /
    06.02.1992 Bratislava /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 4. taktickej skupiny "Muráň" (1944)
    veliteľ tankového vojska Vojenskej oblasti 4 (1945-1946)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    uväznený (1944-1945)
    uväznený (1950-1951)
    uväznený (1958-1960)
    -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    LÁNIK, J. a kol.: Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161269#490475Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Malár Malár
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Ján
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Malár
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1919-15.07.1920 Učiteľský ústav, Modra
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    31.12.1920-DD.MM.RRRR Vojenská akadémie, Hranice
    01.10.1922-DD.MM.RRRR Aplikačná škola dôstojníkov telegrafného vojska, Kutná Hora
    31.12.1920-DD.MM.RRRR Vojenská akadémia, Hranice
    01.10.1922-DD.MM.RRRR Aplikačná škola dôstojníkov telegrafného vojska, Kutná Hora
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1922 poručík
    03.12.1926 nadporučík
    28.10.1930 kapitán
    01.10.1936 štábny kapitán
    17.05.1939 major
    01.01.1942 podplukovník
    01.04.1946 plukovník
    01.05.1950 záloha
    03.11.1950 degradovaný
    DD.MM.1989 rehabilitovaný
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    15.05.1939-17.05.1939 Velitel : Jezdecká korouhev III
    17.05.1939-15.08.1939 Velitel : Jezdecká korouhev III
    15.08.1939-DD.09.1940 Velitel : Jezdecký přezvědný oddíl 3
    25.07.1941-04.10.1941 Velitel : Přezvědný oddíl 11
    16.10.1941-01.01.1942 Velitel : Jezdecký přezvědný oddíl
    01.01.1942-21.03.1942 Velitel : Jezdecký přezvědný oddíl
    08.04.1942-DD.MM.1942 Velitel : Středisko pro výcvik remontníctva
    07.12.1942-30.08.1944 Velitel : Středisko pro výcvik remontníctva
    10.09.1944-14.09.1944 Velitel : 4. taktická skupina
    24.09.1945-17.10.1945 Velitel : 14. tanková brigáda
    17.10.1945-06.05.1946 Velitel : Velitelství tankového vojska 4. oblasti
    25.04.1946-DD.08.1948 Velitel : Posádkové velitelství Bratislava


    12.10.1920-31.12.1920 prezenčná služba, 2. batéria, Horský delostrelecký pluk 201
    01.08.1924-DD.05.1925 spojovací dôstojník, Jazdecký pluk 3
    01.06.1925-DD.03.1927 veliteľ čaty, Jazdecký pluk 3
    01.04.1927-DD.08.1928 Jazdecká eskadróna 3/3
    DD.08.1928-31.10.1928 Jazdecká eskadróna 5/3
    31.10.1928-DD.04.1929 dočasný veliteľ Cyklistickej eskadróny 3
    15.12.1930-31.01.1931 učiteľ kurzu vodičov vojenských vozidiel
    24.03.1931-14.09.1933 učiteľ vodičov motocyklov
    15.09.1935-DD.09.1936 technický pobočník veliteľa Pluku útočnej vozby 3
    22.03.1939-DD.04.1939 dočasný veliteľ vojenského žrebčinca Horné Motešice
    15.05.1939-DD.09.1940 veliteľ Jazdeckého priezvedného oddielu 3
    24.08.1941-DD.10.1941 veliteľ cyklistického priezvedného oddielu Rýchlej divízie
    16.10.1941-DD.04.1942 veliteľ jazdeckého priezvedného oddielu Zaisťovacej divízie
    08.04.1942-DD.MM.1942 veliteľ Strediska pre výcvik remont
    DD.MM.1942-07.12.1942 prednosta vozatajskej správy Rýchlej divízie
    07.12.1942-06.09.1944 veliteľ Strediska pre výcvik remont
    08.09.1944-14.09.1944 veliteľ 4. taktickej skupiny "Muráň"
    18.09.1944-27.10.1944 veliteľ Strediska pre výcvik remont
    29.10.1944-15.04.1945 v zajatí
    24.09.1945-DD.10.1945 dočasný veliteľ 14 tankovej brigády
    17.10.1945-DD.04.1946 veliteľ tankového vojska Vojenskej oblasti 4
    06.05.1946-DD.MM.RRRR československá presídľovacia komisia v Budapešti
    15.08.1947-01.11.1949 oblastný inšpektor brannej výchovy Vojenskej oblasti 4
    10.01.1950-01.05.1950 vo väzbe
    15.05.1939-17.05.1939 Commander : 3rd Cavalry Battalion
    17.05.1939-15.08.1939 Commander : 3rd Cavalry Battalion
    15.08.1939-DD.09.1940 Commander : 3rd Cavalry Reconnaissance Division
    25.07.1941-04.10.1941 Commander : 11th Reconnaissance Division
    16.10.1941-01.01.1942 Commander : Cavalry Reconnaissance Division
    01.01.1942-21.03.1942 Commander : Cavalry Reconnaissance Division
    08.04.1942-DD.MM.1942 Commander : Training Centre of Remont
    07.12.1942-30.08.1944 Commander : Training Centre of Remont
    10.09.1944-14.09.1944 Commander : 4th Tactical Group "Muran"
    24.09.1945-17.10.1945 Commander : 14th Tank Brigade
    17.10.1945-06.05.1946 Commander : Tank Command of 4th Area
    25.04.1946-DD.08.1948 Commander : Military Command Bratislava


    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1939
    Medaile Za hrdinstvo 3. stupně
    Bravery medal - 3rd Class
    Medaila Za hrdinstvo 3.stupňa
    -


    DD.MM.1939
    Pamětní medaile: Za obranu Slovenska v březnu 1939
    Commemorative Medal for the Defence of Slovakia in March 1939
    Pamätná medaila za obranu Slovenska v marci 1939
    -


    DD.MM.1942
    Medaile Za hrdinstvo 2. stupně
    Bravery medal - 2nd Class
    Medaila Za hrdinstvo 2.stupňa
    -


    DD.MM.1946
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1946
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -


    DD.MM.1946
    Řád Slovenského národního povstání I. třída
    Order of Slovak National Uprising 1st class
    Rad Slovenského národného povstania I. trieda
    -


    DD.MM.1947
    Pamětní medaile za válku 1939-1945
    Commemorative Medal of the War 1939-1945
    Médaille commémorative de la guerre 1939-1945
    -


    DD.MM.1947
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    Commemorative Cross of Czechoslovak Volunteers from 1918-1919
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    -

    DD.MM.1943 Vojenný víťazný kríž IV. st.
    Poznámka:
    Note:
    05.06.1950-19.07.1951 internovaný v Tábore nútených prác, Mírov
    DD.MM.1958-DD.MM.1960 odsúdený na 9 rokov, prepustený po amnestii
    -
    Zdroje:
    Sources:
    LÁNIK, J. a kol.: Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161269#490633Verze : 0
    MOD