Kužel-Znievčan, Vladislav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 489 příspěvků vloženo, 1363 editováno a 479 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kužel-Znievčan, Vladislav

generálmajor ve výslužbě / Major-General (Ret.)

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kužel-Znievčan Kužel-Znievčan
    Jméno:
    Given Name:
    Vladislav Vladislav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Vladislav Kužel-Znievčan
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor vo výslužbe Major-General (Ret.)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.11.1910 Kamjanec-Podiľskyj /
    14.11.1910 Kamianets-Podilskyi /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.07.2002 Bánovce nad Bebravou
    28.07.2002 Bánovce nad Bebravou
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník štábu 3. taktickej skupiny (1944)
    náčelník štábu 4. rýchlej divízie (1945-1946)
    náčelník štábu V. armádneho zboru (1948-1949)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    http://www.obecklastor.sk/?id_menu=33265
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161528#491292Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kužel-Znievčan Kužel-Znievčan
    Jméno:
    Given Name:
    Vladislav Vladislav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Vladislav Kužel-Znievčan
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1927-DD.MM.1931 Martinská obchodná akadémia
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1933-DD.MM.1935 Vojenská akademie, Hranice
    15.02.1940-14.02.1942 Vysoká vojenská škola, Bratislava
    DD.MM.1933-DD.MM.1935 Vojenská akademie, Hranice
    15.02.1940-14.02.1942 Vysoká vojenská škola, Bratislava
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1935 poručík
    01.01.1941 stotník
    01.01.1943 stotník gšt.
    01.10.1945 štábny kapitán
    26.10.1946 major gšt. (s účinnosťou od 28.10.1944)
    06.02.1947 podplukovník gšt. (s účinnosťou od 01.10.1946)
    DD.07.1951 záloha
    01.01.1991 generálmajor vo výslužbe
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    31.08.1944-09.09.1944 Náčelník štábu : Vojenská obranná oblast 1
    10.09.1944-14.10.1944 Náčelník štábu : 3. taktická skupina
    01.10.1945-30.09.1946 Náčelník štábu : 4. divise /rychlá/
    15.07.1948-01.05.1949 Náčelník štábu : V. sbor
    DD.04.1949-15.09.1950 Velitel : 1. oddělení (operační) 4. oblasti
    15.09.1950-01.11.1950 Náčelník štábu : 9. divise
    01.11.1950-01.01.1951 Náčelník štábu : 9. divise /pěší/
    01.01.1951-DD.07.1951 Náčelník štábu : 9. pěší divize


    DD.MM.1932-DD.MM.RRRR veliteľ čaty, Peší pluk 41
    DD.MM.1935-DD.MM.RRRR Peší pluk 26
    DD.02.1942-DD.03.1942 veliteľ strážneho oddielu Zaisťovacej divízie
    DD.MM.1942-DD.MM.1942 výcvikové a školské oddelenie MNO
    DD.10.1942-DD.MM.1943 materiálny dôstojník Zaisťovacej divízie
    DD.07.1943-DD.MM.1944 Veliteľstvo brannej výchovy
    31.08.1944-14.10.1944 náčelník štábu Vojenskej obrannej oblasti 1 / 3. taktickej skupiny
    14.10.1944-DD.10.1944 materiálny dôstojník pre prípravu obrany a bojov v horách 3. taktickej skupiny
    11.11.1944-DD.MM.1944 veliteľ bojovej skupiny
    DD.MM.1945-18.06.1945 dôstojník Hlavnej správy výchovy a osvety MNO
    18.06.1945-30.09.1946 náčelník štábu 4. divízie / 4. rýchlej divízie
    30.09.1946-DD.MM.1947 profesor všeobecnej taktiky, Vysoká škola válečná, Praha
    15.07.1948-DD.04.1949 náčelník štábu V. armádneho zboru
    DD.04.1949-DD.MM.RRRR náčelník operačného oddelenia Vojenskej oblasti 4
    DD.MM.RRRR-DD.07.1951 náčelník štábu 9. divízie / 9. pešej divízie
    31.08.1944-09.09.1944 Chief of Staff : Military Defense Area 1
    10.09.1944-14.10.1944 Chief of Staff : 3rd Tactical Group "Gerlach"
    01.10.1945-30.09.1946 Chief of Staff : 4th Division /Rapid/
    15.07.1948-01.05.1949 Chief of Staff : V Corps
    DD.04.1949-15.09.1950 Commander : 1st Department (Operating) of the 4th Military Area
    15.09.1950-01.11.1950 Chief of Staff : 9th Division
    01.11.1950-01.01.1951 Chief of Staff : 9th Division /Infantry/
    01.01.1951-DD.07.1951 Chief of Staff : 9th Infantry Division


    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1940
    Medaile Za hrdinstvo 3. stupně
    Bravery medal - 3rd Class
    Medaila Za hrdinstvo 3.stupňa
    -


    DD.MM.1940
    Pamětní medaile: Za obranu Slovenska v březnu 1939
    Commemorative Medal for the Defence of Slovakia in March 1939
    Pamätná medaila za obranu Slovenska v marci 1939
    so štítkom "Javorina"


    DD.MM.1946
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1946
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    DD.MM.1946
    Řád Slovenského národního povstání II. třída
    Order of Slovak National Uprising 2nd class
    Rad Slovenského národného povstania II. trieda
    -


    DD.MM.1947
    Medaile Za vítězství nad Německem ve Velké Vlastenecké válce 1941-1945
    Medal for Victory over Germany in Great Patriotic War 1941-1945
    Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
    -


    DD.MM.1948
    Pamětní medaile "Za věrnost a brannost"
    -
    Pamätná medaila Za vernosť a brannosť v rokoch 1918 - 1938
    -


    DD.MM.1969
    Řád rudé hvězdy
    The Order of the Red Star
    Řád rudé hvězdy
    -


    DD.MM.1992
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 3. třída
    Order of Milan Rastislau Stefanik, 3rd Class
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 3. třída
    -

    DD.MM.1944 Vojenný víťazný kríž V. tr.
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    Ján Lánik a kol. - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161528#491293Verze : 1
    MOD