10.07.2013 - Budovu velitelství USA v Afghánistánu čeká demolice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 610 příspěvků vloženo, 2490 editováno a 497 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

10.07.2013 - Budovu velitelství USA v Afghánistánu čeká demolice

  Avatar
  Novou budovu amerického velitelství v provincii Hílmand na jihozápadě Afghánistánu za 34 miliónů USD pravděpodobně čeká demolice. Americké jednotky se ze země postupně stahují, a je tak jisté, že již budovu nevyužijí. Na to, že je celý projekt zbytečný, přitom upozorňovali sami američtí velitelé už v době, kdy vznikly jeho plány. Armáda nyní zvažuje dvě možnosti: buď celou budovu zbourá, nebo ji předá afghánské armádě. Druhá možnost je však nereálná kvůli vysokým provozním nákladům, které by Afghánci pravděpodobně nebyli schopní hradit.


  V provincii Kandahár armáda nedávno dokončila zařízení na opravu obrněných vozidel v ceně 45 milionů dolarů, ani to ale nestihne využít.


  Americké ministerstvo zahraničí také minulý rok upustilo od plánů zřídit konzulát v budově v severním Afghánistánu, za kterou již utratilo 80 milionů dolarů. Budova je prý příliš zranitelná vůči útokům.


  Zdroj:
  zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161692#491586Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zbytočne vyhodené peniaze. Tie peniaze, ktoré možno dnes chýbajú a preto musí cca 800 000 civilných zamestnancov ozbrojených síl USA čerpať 2 dni v týždni neplatené voľno až do konca septembra.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161692#491593Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to bohuzel neni tak uplne pravda ... nechci zpochybnovat predrazenost celeho projektu ci jeho zbytecnost, ale civilni zamestnanci jsou na dovolene proto, ze americky kongres pro letosni rok nebyl schopen dospet k dohode o rozpoctu a ten tedy presel do rezimu automatickych skrtu, ktere nejvice postihly prave armadu (jakozto asi nejvetsiho "stravnika" federalniho rozpoctu). Postihlo to radu programu vyvoje a nasazeni vybaveni a nakonec i personal, zatim hlavne ten nebojovy, ale i bojove jednotky se musi uskrovnit. Budovy postavene v minulych letech se to tedy jiste netyka a i pokud by ji tehdy nepostavili, penize by se dle logiky statnich rozpoctu promr(h)aly nekde jinde Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161692#491594Verze : 0
  MOD