>> Normandie - 70 let - koordinační forum

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 469 příspěvků vloženo, 1293 editováno a 446 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

>> Normandie - 70 let - koordinační forum

    Avatar
    Vzhledem k blížícímu se 70. výročí uskuteční invaze Dne D a našemu zájezdu jsme se rozhodli soustředit čas a energii na zpracování, dokončení a doladění souvisejících témat. Cílem je mít hotové texty o vylodění - obecně i o jednotlivých plážích, o výsadcích, krycích operacích, letecké podpoře, činnosti odboje atp., mít hotová témata o nasazené pozemní a letecké technice (tabulka, text, foto), mít hotová témata zúčastněných osob, především velitelů a držitelů nejvýznamnějších vyznamenání (tabulka, životopis, foto), mít hotová témata k pevnostním prvkům i Atlantickému valu, mít hotová témata muzeí, větších měst v oblasti atd. atd.


    Postupně tady udělám přehled věcí, které by bylo vhodné mít hotové. Zkusím sem dát i nějaký stručný přehled literatury, případně odkazů na specializované weby. Ideálně bychom se tu pak měli domluvit, co si kdo vezme na starost Wink
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#491780Verze : 0
    MOD
    Avatar
    zaktualizoval jsem tabulku spojeneckych osobnosti, nyni je vsude uvedeno, jak je na tom dane tema :

    tabulka :
    Ano - ma obe tabulky, vypadaji plne a nalinkovane
    Neuplne - prvni nebo druha tabulka (podle poradi v zapisu) je neuplna, chybi napriklad vlajecky, prolinkovani atd
    Ne - dana tabulka chybi uplne

    foto:
    Ano / Ne je myslim jasne

    zivotopis:
    Ano / NE je opet jasne

    poznamka VYCISTIT BALAST znamena, ze je v tematu nejaka diskuse, historicky oznacena za faktografickou, ale ma byt diskusni nebo jde cela vymazat. Nektere texty postradaji zdroje, jedna se o nejstarsi temata na valce vubec. Dokonce to byla doba, kdy nekteri i pomahali, misto toho aby do vseho jen blbe ryli Smile


    Ted sjedu jeste Nemce a dam vedet, az to bude zrevidovane...

    EDIT > tak nemci jsou taky hotovi, tam kde je u tabulky uvedeno NEUPLNE to obvykle znamena, ze tam jsou spatne udelane (ci uplne chybeji) vlajecky u mista narozeni a umrti.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#491886Verze : 0
    MOD
    Avatar
    urobil som prehlad plnenia osobnosti z


    3. Kanadskej divizie

    , aby bolo vidno co uz je spravene, resp. co treba doplnit, dopracovat, dohladat.



    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    -Major General Tom G. Rennie90% A20%NN
    -MajGen R.F.L. Keller90%A90%AN
    HQ 3rd Canadian I.D.velitel?NNNNN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    7th Canadian Infantry Brigadier H. W. FosterAAAAA
    The Royal Winnipeg Rifles Lieutenant Colonel John M. Meldram10%N20%NN
    A CompanyMajor F. E. Hodge90%A10%NN
    B CompanyCaptain P. E. GowerAN20%NN
    C CompanyMajor J. M. D. Jones10%N10%NN
    D CompanyMajor L. R. FultonAN20%NN
    The Regina Rifles RegimentLieutenant Colonel F. M. Matheson90%A20%NN
    A Company Major Duncan Grosch 10%N10%NN
    A Company Captain Ron Shawcross90%N50%NN
    B Company Major F. L. Peters AA10%NN
    C Company Major C. S. T. Tubb10%N20%NN
    D Company Major J. V. Love 50%N10%NN
    D Comany, Lieutenant H. L. JonesNNNNN
    1st Bn Canadian Scottish RegimentLieutenant Colonel F. N. Cabeldu90%N30%NN
    A Company Major Plows20%N20%NN
    B Company Major R. M. Lendrum20%N20%NN
    C Company Major D. G. Crofton90%A20%NN
    D Company Major EwanNNNNN
    6th Canadian Armoured Regiment (1st Hussars)
    , 2nd Canadian Armoured Brigade
    velitel?
    3rd Btry, 2nd RM Armoured Support Regimentvelitel?
    26th Assault Squadron, 6th Engineer Assault Regiment
    , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division
    velitel?
    Det, ‘B’ Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured
    Brigade, 79th Armoured Division
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    8th Canadian InfantryBrigadier K. G. Blackader90%AAAN


    The Queen's Own Rifles of Canada Lieutenant Colonel J. G. SpraggeAA80%NA
    A CompanyMajor H. E. Dalton20%A20%NN
    B Company Major C. O. DaltonAA80%NN
    C Company Major Nickson80%N20%NN
    D Company Major GordonAN20%NN
    The North Shore Regiment Lieutenant Colonel D. B. Buell20%N20%NN
    A Company Major J. A. M. C. NaughtonNNNNN
    B Company Major R. B. Forbes20%N20%NN
    C Company Major DaughneyAA20%NN
    D Company Major Anderson90%N90%AN
    Régiment de la Chaudière Lieutenant Colonel J. E. G. Paul Mathieu80%A20%NN
    A Company Major Hugues LapointeAA80%AN
    B Company Major J. F. L'Espérance10%N10%NN
    C Company Major Georges Sevigny10%N10%NN
    D CompanyMajor Gustave Taschereau10%N10%NN
    10th Canadian Armoured Regime
    nt (The Fort Garry Horse)
    velitel?
    4th Btry, 2nd RM Armoured Support Regiment velitel?
    80th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment
    , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division
    velitel?
    Det, ‘B’ Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured
    Brigade, 79th Armoured Division
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    9th Canadian InfantryBrigadier D. G. Cunningham90%A90%AN
    The Highland Light Infantry of Canada Lieutenant Colonel F. M. Griffiths20%N20%NN
    A CompanyMajor Durnward30%N30%NN
    B Company Captain StarkAA40%NN
    C Company Major Hodgins20%N20%NN
    D Company Major AndersonAN90%AN
    The Stormont, Dundas & Glengarry HighlandersLieutenant Colonel G. H. ChristiansenNNNNN
    A Company Major F. L. Fisher30%N10%NN
    B Company Major Gemmel10%N20%NN
    C Company Captain MilliganNNNNN
    The North Nova Scotia Highlanders Lieutenant Colonel CharlesPetch20%A20%NN
    A Company Major Léon Rhodenizer20%A20%NN
    C Company Major Learment20%A20%NN
    The Cameron Highlanders of Ottawa Lieutenant Colonel P. C. KlaehnAAAAN
    27th Canadian Armoured Regiment (The Sherbrooke Fusiliers Regiment)
    , 2nd Canadian Armoured Brigade
    velitel?
    62nd Anti-Tank Regt, RCA (245th, 248th Bt
    rys)
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    17th Duke of York’s Royal Ca
    nadian Hussars (Mech Recon Bn)
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal Canadian Artillery (RCA)Brigadier P. A. S. Todd90%A90%AN
    12th Canadian Field Regiment RCA Lieutenant Colonel Webb20%N20%NN
    13th Canadian Field Regiment RCA Lieutenant Colonel F. de P. T. Clifford10%N20%NN
    14th Canadian Field Regiment RCA Lieutenant Colonel H. S. Griffin20%N20%NN
    19th Canadian Field Regiment RCA Lieutenant Colonel R. G. Clarke50%N20%NN
    32nd Btry, 4th Canadian LAA Regiment, RCA velitel?
    3rd Anti-Tank Regiment Lieutenant Colonel J.P. Phin10%N10%NN
    4th Cdn Light Anti-Aircraft Regiment RCA Lieutenant Colonel C. E. Woodrow30%N20%NN
    114th Light Anti-Aircraft Regimentvelitel?NNNNN
    321st Battery, 93rd LAA Regtvelitel?
    93rd Light Anti-Aircraft Regimentvelitel?NNNNN
    HQ 80th AA Brigadevelitel?
    218th & 220th Btrys of 73rd LAA Regt, (2) Tps of 474th Searchlight Btry, 155 AA Ops Room, 160 AA Ops Room, ‘A’ Flt 652 Air
    OP Sqdn





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal Canadian Engineers
    5th Canadian Field Company RCEmjr. Frank Alexander McTavish90%N50%AN
    6th Canadian Field Company RCE Major MurphyNNNN
    16th Canadian Field Company RCEMajor Hamilton, Vasey Courthope 10%N10%NN
    18th Canadian Field Company RCEvelitel?NNNNN
    262nd Field Companyvelitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal Engineers
    72nd Field Company REvelitel?NNNNN
    85th Field Company RE Captain GreyNNNNN
    262nd Field Company REvelitel?NNNNN
    26th Assault Squadron RE Major A. E. Younger90%A90%AN
    80th Assault Squadron RE Major WiltshireNNNNN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Division Troops: HQ, Div Sig
    14th Field Ambulance
    22nd Field Ambulance
    23rd Fiedl Ambulance
    RCAMC




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    2nd Canadian Armoured Brigade HQBrig R.A. Wyman20%A50%NN
    2nd RM Armoured Support Regimentvelitel?
    ‘C’ Squadron, Inns of Court Regiment RACvelitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    4th Special Service Brigade (-2 Bn)Brig B.W. Leicester20%N20%NN
    46 Royal Marine CommandoLtCol C.R. Hardy50%N80%AN
    48 Royal Marine CommandoLieutenant Colonel J. L. MoultonAA80%AN
    Troop RM Engineer Commandovelitel?
    (3) Troops RM 5th Independent Armoured Support
    Battery, Brigade Signal Troop, Light Aid Det Type A

    [41st RM Commando detached to 3rd Infantry Division]LtCol E. C. E. Palmer20%N20%NN
    -LtCol T.M. Gray20%N20%NN
    [47th RM Commando detached to 50th Infantry Division]LtCol C.F. Phillips10%N10%NN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#498754Verze : 0
    MOD
    Avatar

    50. (Northumbrian) pešia divízia





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    -Maj. Gen. D.A.H. Graham90%A30%AN
    69th Infantry BrigadeBrig F.Y.C. Knox40%N30%NN
    5th Bn, The East Yorkshire Regiment
    (Duke of York’s Own)
    LtCol G.W. White10%A10%NN
    -Brig. B.B. Walton 20%N20%NN
    6th Bn, The Green Howards (Alexandra, Prince
    ss of Wales’s)
    LtCol R.H.W.S. Hastings40%N20%NN
    7th Bn, The Green Howards (Alexandra, Pr
    incess of Wales’s)
    LtCol P.H. Richardson90%A90%AN
    REME WorkshopsMaj S.
    F. Coaten
    20%N20%NN
    RAOC WorkshopsCapt W. Kikrkby10%N10%NN
    233rd Field Coy REMaj J.R. Cave-Brown20%N20%NN
    149th Field Ambulance RAMCLtCol S.R. Trick20%N20%NN
    4th / 7th Royal Dragoon Guards
    , 8th Armoured Brigade, XXX Corps
    Lt Col. Rodney (Geoffrey?) ByronNNNNN
    Btry, 1st RM Armoured Support Regimentvelitel?
    81st Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment, 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Divisionvelitel?
    ‘C’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra
    goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    151st Infantry BrigadeBrig R.H. Senior40%A70%AN
    -LtCol R.P Lidwell20%A20%NN
    -Brig B.B. Walton 20%N20%NN
    -Brig D.S. Gordon80%A80%AN
    6th Bn, The Durham Light InfantryLtCol A.E. Green20%N20%NN
    -Maj G.L. Wood20%N20%NN
    8th Bn, The Durham Light InfantryLtCol R.P Lidwell20%A20%NN
    9th Bn, The Durham Light Infantry LtCol H.R. Woods90%A90%AN
    REME Workshops Maj C. Whitehead NNNNN
    RAOC WorkshopsCapt H.L. SmithNNNNN
    295th Field Coy REMaj C.W. Wood10%N10%NN
    186th Field Ambulance RAMCLtCol C.W. ARNOT20%A20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    231st Infantry BrigadeBrig Sir A.B.G. Stanier90%A90%AN
    2nd Bn, The Devonshire Regiment LtCol C.A.R. Nevill90%N90%NN
    A companyMajor Frank SadlierNNNNN
    B company Major Mike Howard
    C company Major Hugh Victor Duke10%A10%NN
    D company Major John Parlby 10%N10%NN
    1st Bn, The Hampshire RegimentLtCol H.D.N. Smith20%N20%NN
    1st Bn, The Dorsetshire RegimentLtCol E.H.M. Norie20%N20%NN
    REME WorkshopsMaj T.J.A. HunterNNNNN
    RAOC WorkshopsCapt P.A.W. TurnerNNNNN
    505th Field Coy REMaj C.A.O.B. Compton20%N20%NN
    200th Field Ambulance RAMC LtCol W.A. Robinson50%N50%NN
    The Nottinghamshire Yeoma
    ndry (Sherwood Rangers)
    , 8th Armoured Brigade, XXX Corps
    Lt Col. John D'A. Anderson80%A80%NN
    Hq SquadronMajor Roger Sutton-Nelthrope10%N10%NN
    A SquadronMajor S. D. Christopherson10%N10%NN
    B SquadronMajor Michael Gold
    C SquadronMajor Stephen Mitchel
    Recce TroopCaptain Patrick McCraith
    Btry, 1st RM Armoured Support Regiment velitel?
    82nd Assault Squadron, 5th Engineer
    Assault Regiment, 1st Assault Brigad
    e RE, 79th Armoured Division
    velitel?
    ‘B’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra
    goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division
    velitel?
    2nd Bn, The Cheshire Regiment (MG Bn) LtCol S.V. Keeling20%N20%NN
    61st Reconnaissance Regiment RAClt. col. W.M. Mount20%N20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal Artillery CRA Brig C.H. Norton40%N80%NN
    74th Field Regiment RALtCol H.W.W. Harris10%N10%NN
    86th Field Regiment RA (341st, 342nd, 462nd Btrys) (SP)LtCol G.D. Fanshawe20%N50%NN
    90th Field Regiment RA (357th, 358th,
    465th Btrys) (SP)
    LtCol I.G.S. Hardie20%N30%NN
    124th Field Regiment RALtCol P.H. Gough20%N20%NN
    147th Field Regiment RA (413th, 431st,
    511th Btrys) (SP)
    LtCol R.A. PhayreAN50%NN
    102nd Anti-Tank Regiment (99th, 107th, 288th, 289th Bt
    rys)
    LtCol A.K. Matthews20%N20%NN
    25th LAA Regiment (82 Btry) LtCol G.G.O. Lyons20%N20%NN
    73rd Anti-Tank Regiment (198th, 234th Btrys)velitel?
    320th Btry, 93rd LAA Regimentvelitel?
    HQ 120th LAA Regiment (394th, 395th Btrys) velitel?
    HQ 113th HAA Regiment (152nd AA Ops Room), Tp 356t
    h Searchlight Btry, Flt 662, Air OP Squadron
    velitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal EngineersCRE LtCol R.L. Willott10%N20%NN
    235th Field Park CoyMaj I.L SmithNNNNN
    15th Bridging PlatoonLt G. Sumner10%N10%NN
    73rd Field Coyvelitel?
    280th Field Coyvelitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Division HQ
    Provost Coy, GHQ Liaisonvelitel?
    RCS 50th Division SignalsLtCol G.B. Stevenson10%N10%NN
    REMELtCol E.H. Rundle10%N10%NN
    RAOC 50th Division Ordnance Field ParkMaj D.C.H. Merrill10%N10%NN
    RASCLtCol G.W. Fenton10%N20%NN
    346th CompanyMaj A.B. Belcher10%N10%NN
    508th CompanyMaj V.H.J. CarpenterAAAAN
    522nd CompanyMaj H.S. Butterworth20%N20%NN
    524th CompanyMaj L. Carrick10%N10%NN
    RAMCvelitel?
    22nd Field Hygiene SectionMaj R.W. Elliott20%N20%NNN
    47th Field Dressing StationMaj H.S.H. Gilmer10%N10%NN
    48th Field Dressing StationMaj J.M.C. AlmondNNNN
    203rd and 168th Field Ambulance RAMCvelitel?
    HQ, 1st RM Armoured Support Regimentvelitel?




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    47th RM Commando, 4th Special Service BrigadeLtCol C.F. Phillips10%N10%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    8th Armoured Brigade, XXX CorpsBrig H.F.S. Cracroft50%N20%NN
    24th LancersLt Col. W.A.C. Anderson10%N20%NN
    12th Bn, The King’s Royal Rifle Corpsvelitel?
    8th Armoured Brigade Workshops R.E.M.EMajor R.A. Arbuckle





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    56th Infantry Brigade, 21st Army GroupBrig E.C. PepperAN90%NN
    2nd Bn, The South Wales BorderersLtCol R.W. Craddock90%A90%AN
    2nd Bn, The Gloucestershire RegimentLtCol D.W. Biddle10%N10%NN
    2nd Bn, The Essex RegimentLtCol J.F. Higson10%N20%NN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#499781Verze : 0
    MOD
    Avatar

    3. Londýnská divízia





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    -MajGen Thomas G. RENNIE80%A50%AN
    -Brig E.E.E. CASS50%A50%NN
    -MajGen L.G. WHISTLER 50%AAAN
    8th Infantry Brigade Brig E.E.E. CASS50%A50%NN
    -LtCol M.A. FOSTER
    1st Bn, The Suffolk RegimentLtCol R.E. GOODWIN80%NAAN
    A CompanyCaptain Ryley10%N10%NN
    B CompanyMajor Mac Caffrey
    C CompanyMajor Charles Boycott10%A10%NN
    2nd Bn, East Yorkshire RegimentLtCol C.F. HUTCHINSON 10%N20%NN
    - LtCol DICKSON
    A Company Major C.K. King10%N10%NN
    B CompanyMajor BarberAAANN
    1st Bn, South Lancashire Regiment (Prin
    ce of Wales Volunteers)
    LtCol J.E.S. STONE 50%N20%NN
    -LtCol R.P.H. BURBURY10%N10%NN
    -LtCol G.A. BOLSTER 20%N20%NN
    A CompanyMajor Harward10%N10%NN
    - Lieutenant R. W. Pierce
    B CompanyMajor Harrison80%A20%NN
    - Lieutenant Bell-Walker80%N20%NN
    C CompanyE. Johnson20%N20%NN
    D CompanyJ. Egglinton10%N10%NN
    77th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment
    , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division

    79th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment
    , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division

    ‘A’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra
    goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division






    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    9th Infantry Brigade Brig J.C. CUNNINGHAM10%N20%NN
    -Brig A. Dennis G. ORR20%N20%NN
    2nd Bn, Lincolnshire Regiment LtCol Christopher E. WELBY-EVERARD50%N50%NN
    1st Bn, The King’s Own Scottish Borderers LtCol G.D. RENNY50%N50%NN
    -LtCol J.F.M MacDONALD50%N50%NN
    -LtCol W.F.R. TURNER50%N50%NN
    2nd Bn, The Royal Ulster Rifles LtCol Ian C.H. HARRISAN90%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    185th Infantry BrigadeBrig K. Pearce SMITH
    -Brig Eric L. BOLSAA90%AN
    2nd Bn, The Royal Warwickshire Regiment LtCol H.O.HERDON20%N20%NN
    - Maj R.E. KREYER10%N10%NN
    -LtCol D.L.A. GIBBS20%N20%NN
    1st Bn, The Royal Norfolk RegimentLtCol R. Hugh BELLAMY50%A50%AN
    B CompanyMajor Eric Cooper-Key80%A50%50%N
    D CompanyMajor Papillon
    2nd Bn, King’s Shropshire Light InfantryLtCol F.J. “Jack″ MAURICE50%A50%AN
    -LtCol C.G. MILLETT 20%N20%NN
    HQ CompanyCaptain C. Brooke-SmithAA50%NN
    Support CompanyCaptain T. H. Read20%N20%NN
    W CompanyMajor A. F. Slatter20%N20%NN
    X CompanyMajor G. M. Thornycroft10%N20%NN
    Y CompanyMajor P. C. Steel20%N20%NN
    Z CompanyMajor P. H. Wheelock20%N20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal Artillery CRA Brig G.G. MEARS20%NANN
    7th Field Regiment, RA (9th, 16th,
    17/43rd Btrys)
    LtCol N.P.H. TAPP90%N90%NN
    33rd Field Regiment, RA (101st, 109th, 113/11
    4th Btrys)
    LtCol Thomas HUSSEY20%N20%NN
    -LtCol E.S. LINDSAY AN90%NN
    76th Field Regiment, RA (302nd, 303rd,
    454th Btrys)
    LtCol M.A. FOSTER20%N20%NN
    20th Anti-Tank Regiment (41st, 45th, 67th, 101st Btrys)LtCol G.B. THATCHER10%N20%NN
    92nd LAA Regiment LtCol H.C. BAZELEY10%N20%NN
    317th Btry, 92nd LAA Regiment






    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Royal EngineersCRE LtCol T. EVILL
    15th Field Park CompanyMajor H.C. Dykes10%N20%NN
    17th Field CompanyMajor Willison90%A90%AN
    246th Field CompanyMajor R.M.S. Maude10%N20%NN
    253rd Field CompanyMajor J.P. Asher10%N20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    3rd Reconnaissance Regiment RAC
    (8th Northumberland Fusiliers)
    LtCol Hugh H. MERRIMAN10%A20%AN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    2nd Battalion, The Middlesex Regiment MG BnLtCol G.P.L. WESTON 50%N50%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Divisional R.A.S.C
    23rd Company
    47th Company
    48th Company
    172nd Divisional Company




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Divisional R.E.M.E
    8th Infantry Brigade Workshop
    9th Infantry Brigade Workshop
    185th Infantry Brigade Workshop
    22nd Dragoons
    5th Assault Rgt RELt Col. A.D.B. Cocks20%N20%NN
    629th Field Squadron
    5th Armoured Inf. CoMajor Freeman




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Division HQ
    RCS 3rd Division Signals
    3rd Division Provost Company

    RAOC
    RAMC
    8th Field Ambulance
    9th Field AmbulanceLtCol G.E. WOOD 10%N10%NN
    223rd Field AmbulanceLtCol J.A.D. JOHNSON




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    27th Armoured Brigade, Second ArmyBrig G.E. PRIOR-PALMER90%NAAN
    The Staffordshire YeomanryLt Col. J.A. Eadie10%N20%NN
    A SquadronMajor M. A. Spencer-Nairn50%N20%AN
    B Squadron Major G. J. W. Turner10%N10%NN
    C Squadron Major P. B. Griffin10%N10%NN
    13/18th Royal Hussars (QMO)Lt Col. Harrap10%N10%NN
    1st Bn, East Riding Yeomanry
    A Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured
    Brigade, 79th Armoured Division

    77th Squadron, 5th Assault Regiment, 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured DivisionLtCol COOKS20%N20%NN
    C Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured Br
    igade, 79th Armoured Division

    79th Squadron, 5th Assault Regiment, 1st Assa
    ult Brigade RE, 79th Armoured Division





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    1st Special Service BrigadeBrig The Lord LOVATAAA50%N
    3rd CommandoLtCol Peter YOUNG AAAAN
    4th CommandoLtCol Robert DAWSON20%A20%NN
    6th CommandoLtCol Derek MILLS-ROBERTS90%A80%AN
    45th RM CommandoLtCol N. Charles RIES 90%N20%NN
    10th (Inter-Allied) French CommandoCommandant Philippe KEIFFERAA20%AN
    41st RM Commando, 4th Special Service BrigadeLtCol E. PALMER20%N20%NN
    LtCol T.M. GRAY20%N20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    4th Special Service BrigadeBrigadier B.W. Leicester20%N20%NN
    N°41 Royal Marine CommandoLt Col. T.M. Gray20%N20%NN
    N°46 Royal Marine CommandoLt Col. Campbell R. Hardy50%N80%AN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    5th Beach Group
    5th Battalion Kings Rgt Lt Col. Broad
    Major P. C. Wintreton90%N20%NN
    Major G. D. Wreford-Browne10%N10%NN





    www.2ndbn5thmar.com
    www.6juin1944.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#500908Verze : 0
    MOD
    Avatar

    6. výsadková divízia






    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Major-General Richard N. GaleAAAAN
    Assitant CommandingCaptain Tom Haughton
    Chief of StaffLt. Colonel Shamus Hickie10%N40%NN
    GSO-1 (Operations) Lieutenant-Colonel Bobby BrayAAANN
    GSO-1 (Air) Lieutenant-Colonel Bill Bradish10%N10%NN
    GSO-2 (Operatons) Major David Baird
    GSO-3 (Operations) Captain M. R. Spurling
    GSO-3 (Air)Captain Nick Pratt
    GSO-2 (Intelligence) Major Gerry Lacoste10%A20%NN
    GSO-3 (Intelligence)Captain John MaxAA20%NN
    GSO-3 (CW) Captain W. D. Burton10%N10%NN
    Assistant Adjutant and Quartermaster-GeneralLieutenant-Colonel Shamus Hickie10%N40%NN
    Deputy Assistant Adjutant GeneralMajor H. J. Darlington10%N10%NN
    Deputy Assistant Quartermaster-General Major E. J. O'B. Crocker10%N10%NN
    Assistant Director Medical Services Lieutenant-Colonel Malcolm MacEwan90%A90%AN
    Assistant Director Ordnance ServicesLieutenant-Colonel John Fielding
    Commander Royal ArtilleryLieutenant-Colonel Jack Norris20%N20%NN
    Commander Royal Engineers Lieutenant-Colonel Frank Lowman 20%A50%NN
    Lieutenant-Colonel J. R. C. Hamilton 50%N50%NN
    Commander Royal Army Service Corps Lieutenant-Colonel J. L. Watson10%N10%NN
    Commander Royal Electrical and Mechanical EngineersLieutenant-Colonel Raymond Vernon Powditch10%N20%NN
    Defence PlatoonCaptain P. J. A. Shelley
    Company HQCaptain J. Stack
    6 A/B Division Provost CoCaptain Irwin
    Royal Army ChaplainsLt. Colonel J.C. Hales
    Civil Affairs Major F. Adams
    Intelligence CorpsCaptain Freddie Scholes
    -Captain V.L. Clarke
    317th Field Security SectionCaptain Donaldson-London
    -Captain F.G. Mc Millan




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    Glider Pilot Regiment Brigadier George Chatterton90%N90%AN
    1st WingLt. Colonel Ian Murray
    2nd WingLt. Colonel John Place




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    3rd Parachute BrigadeBrigadier James HillAAAAN
    Brigade Major Major Bill CollingwoodAA30%NN
    Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster GeneralMajor Andrew Alec Kyrle PopeAAAAN
    Intelligence OfficerCaptain Anthony Thornton WilkinsonAN20%NN
    Liaison OfficerLieutenant D. J. KippinAA50%NN
    Signals Officer J Section No. 2 Signals Co.Captain J. A. Wilkes10%N10%NN
    Second In CommandD.W.A. Smith10%N10%NN
    Medical OfficerCaptain W. E. Church
    ProvostLieutenant S. Gyton
    Chaplain Captain/Reverend J. McVeigh10%N10%NN
    Brigade Ordnance Warrant Officer W. O. Daggett
    -Sergeant Mitchell





    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    22nd Independant Para CompanyMajor Francis Gordon Lennox-Boyd90%A20%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    8th (Midland Counties) Parachute BattalionLieutenant-Colonel Alastair PearsonAAAAN
    Second-in-CommandMajor J. W. B. Marshall80%N20%NN
    AdjutantCaptain A. J. Bookless20%N20%NN
    Acting AdjutantLieutenant John Kay England90%A90%AN
    Intelligence OfficerLieutenant R. A. Casares20%N20%NN
    Brigade Liaison OfficerLieutenant E. G. Wells
    Medical OfficerCaptain R. S. HoltanAA80%NN
    ChaplainCaptain/Reverend G. A. KayAN20%90%N
    Regimental Sergeant Major RSM A. G. Parsons
    Headquarters / Support CompanyMajor G. Payne
    Administration Officer Captain C. E. Greenwood20%N20%NN
    Signals Platoon Lieutenant C. A. Cramp
    Anti-Tank Platoon Lieutenant L. M. McLaine-Cross
    Medium Machine Gun PlatoonLieutenant D. C. Scaife10%N20%NN
    Mortar PlatoonLieutenant R. C. Thompson
    Company Sergeant MajorCSM I. Hutchinson
    A CompanyMajor S. Terrell
    Second-in-CommandCaptain C. J. V. Shoppee20%N20%NN
    Company Sergeant Major CSM F. Cooke
    No.1 Platoon Lieutenant G. R. Whitely
    No.2 Platoon Lieutenant I. E. Nicholls20%N20%NN
    No.3 PlatoonLieutenant Richard Fry10%A20%NN
    Attached OfficerLieutenant B. G. Luxton10%N10%NN
    B CompanyMajor A. J. Wilson
    Second-in-Command Captain D. B. Kelland20%N20%NN
    Company Sergeant MajorCSM L. Jones
    No.4 PlatoonLieutenant C. Connelly
    No.5 PlatoonLieutenant B. Ridings50%A50%AN
    No.6 PlatoonLieutenant P. Durrance
    C CompanyMajor G. Hewetson20%A20%NN
    Second-in-Command Captain H. McCartney
    Company Sergeant MajorCSM W. Burns
    No.7 Platoon Lieutenant R. G. Ellen50%A50%50%N
    No.8 Platoon Lieutenant J. Cooper
    No.9 PlatoonLieutenant Colin William Brown10%N10%NN
    Seaborne EchelonLieutenant Thomas Ellemore Miller10%N10%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    9th (Home Counties) Parachute BattalionLieutenant-Colonel Terance Otway90%A90%AN
    -Lt. Colonel Napier Crokenden90%A90%AN
    Second-in-Command Major Eddie Charlton
    AdjutantCaptain Havelock Hudson10%N10%NN
    Brigade Liaision OfficerLieutenant Douglas Martin
    Medical OfficerCaptain Harold Watts
    ChaplainCaptain/Reverend John Gwinnett50%A20%NN
    Attached War ArtistCaptain Albert RichardsAN50%NN
    Regimental Sergeant MajorRSM Bill Cunningham90%N50%AN
    Headquarters CompanyMajor George Smith10%N20%NN
    Motor Transport Officer Lieutenant Jimmy Loring
    Pioneer PlatoonLieutenant Tom Halliburton50%A50%NN
    Medium Machine Gun PlatoonLieutenant Dennis Slade10%N20%NN
    Mortar PlatoonLieutenant George Peters
    Army Physical Training Corps CSM George David Miller10%N20%NN
    Army Physical Training Corps CSM Bill Harrold
    A CompanyMajor Allen Parry20%A20%NN
    Second-in-CommandCaptain Robert Gordon-Brown20%A20%NN
    Company Sergeant MajorCSM Jack Harries
    No.1 PlatoonLieutenant Douglas CatlinAA50%NN
    No.2 PlatoonLieutenant Hugh Pond20%N20%NN
    No.3 PlatoonLieutenant Hugh Smythe
    B CompanyMajor Harold Bestley
    Second-in-CommandCaptain The Honourable Paul Greenway10%A10%NN
    Company Sergeant Major CSM Wally Beckwith
    No.4 PlatoonLieutenant Brian Browne20%N20%NN
    No.5 PlatoonLieutenant Murray Christie
    No.6 PlatoonLieutenant Mike Dowling
    C Company Major Ian Dyer10%N20%NN
    Second-in-Command Captain Robbie Robinson
    Company Sergeant MajorCSM Barney Ross
    No.12 PlatoonLieutenant Alan Jefferson
    No.13 PlatoonLieutenant Gordon Parfitt90%N20%NN
    No.14 PlatoonLieutenant Jock Lepper20%N10%NN
    R Company (based in the UK)Captain F. Tavenor
    QuartermasterCaptain A. Chilton




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    1st Canadian Parachute BattalionLieutenant-Colonel George Bradbrooke20%A20%NN
    Second-in-CommandMajor J. A. NicklinAA80%AN
    Adjutant Captain D. W. W. Mascal (Seaborne Echelon)
    Assistant AdjutantLieutenant J. M. Girvan
    Intelligence OfficerLieutenant R. D. H. Weathersbee
    Liaison OfficerLieutenant I. C. Wilson
    Medical OfficerCaptain C. N. Brebner
    Chaplain Captain/Reverend G. A. HarrisAA20%NN
    Regimental Sergeant MajorRSM W. J. Clark
    Headquarters CompanyMajor E. T. Munro
    Second-in-Command Captain H. B. Armstrong
    Quartermaster Captain E. R. Friel10%N10%NN
    Signals Platoon Lieutenant J. A. Simpson
    Anti-Tank Platoon Lieutenant W. R. Croxford
    Medium Machine Gun Platoon Lieutenant R. C. Hilborn20%N20%NN
    Mortar PlatoonLieutenant M. Cote
    -Captain E. Besteck (Seaborne Echelon)10%N10%NN
    Company Sergeant MajorCSM L. B. Hall
    A CompanyMajor D. J. Wilkins10%N10%NN
    Second-in-CommandCaptain D. S. MacLean
    Company Sergeant MajorCSM G. W. Embree
    No.1 PlatoonLieutenant R. E. Harrison
    No.2 PlatoonLieutenant R. J. Mitchell
    No.3 PlatoonLieutenant John Anthony ClancyAA90%NN
    B CompanyMajor C. E. Fuller
    Second-in-Command Captain Peter Griffin20%N20%NN
    Company Sergeant MajorCSM W. I. Blair
    No.4 Platoon Lieutenant J. P. RousseauAA80%NN
    No.5 Platoon Lieutenant N. Toseland
    No.6 Platoon Lieutenant K. J. Arril10%N80%AN
    C CompanyMajor Murray McLeod20%N10%NN
    Second-in-CommandCaptain John Hanson10%N10%NN
    Company Sergeant MajorCSM R. F. Johnson
    No.? Platoon Lieutenant J. R. Madden
    No.? Platoon Lieutenant L. H. Adams
    No.? Platoon Lieutenant H. M. Walker
    No.? Platoon Lieutenant S. McGowan




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    3rd Airlanding Anti-Tank Battery, RAMajor Nick Cranmer
    Second-in-CommandCaptain J. E. Jordan
    Battery Captain Captain J. Woodrow
    Liaison Officer Lieutenant B. W. Salt
    A TroopLieutenant J. E. Maddocks
    B TroopLieutenant I. W. Hall
    C TroopLieutenant C. F. Hart
    D TroopLieutenant J. A. Hunter




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    3rd Parachute Squadron, RE Major Tim Roseveare10%A20%NN
    Second-in-CommandCaptain Allen Jack
    Intelligence OfficerLieutenant Williams
    Squadron Sergeant MajorCSM R. Barr
    No.1 TroopCaptain Freddy Fox
    Section Commander Lieutenant D.A. Breese
    Section Commander Lieutenant A. Wade
    Section Commander Lieutenant A. Forster
    Section Commander Lieutenant A. Lack
    No.2 TroopCaptain Tim Juckes20%N20%NN
    Section CommanderLieutenant R.R. BeaumontAN30%NN
    6th Section CommanderLieutenant John Shave10%N20%NN
    Section CommanderLieutenant Nash
    Section CommanderLieutenant E.V. Knox?
    No.3 TroopCaptain Geoff Smith
    9 SectionLieutenant T.D.V. Marsh
    10 SectionLieutenant J.L. Inman
    11 SectionLieutenant B.H. Holloway
    12 SectionLieutenant Baillie




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    224th Parachute Field Ambulance, RAMCLieutenant-Colonel D. H. Thompson10%A20%NN
    Second-in-Command Captain J.H.G. Wilson (20th August -)
    No.1 Section (attached 1st Canadian Parachute Battalion, 6th June)Captain D. H. Nelson80%A20%NN
    No.2 Section (attached 8th Parachute Battalion, 6th June)Lieutenant R. M. Marquis
    No.3 Section (attached 9th Parachute Battalion, 6th June)Captain I. F. B. Johnston




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    5th Parachute BrigadeBrigadier Nigel PoettAAAAN
    Brigade Major Major John Barker
    Deputy Assistant Adjutant & Quartermaster GeneralMajor E.S. "Ted" Lough20%N20%NN
    Intelligence OfficerCaptain M. Dolden
    Staff Captain Captain W. F. E. Bennett10%N10%NN
    Medical OfficerLieutenant D. R. Urquhart20%N20%NN
    K Section, No.2 Signals Co.Captain G.T. Radmore20%N20%NN
    Second-in-Command Lieutenant G. Royle20%N10%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    7th (Light Infantry) Parachute BattalionLieutenant-Colonel Geoffrey Pine-CoffinAAANN
    Second-in-Command Major Steel-Baume
    Adjutant Captain W. S. Coppin
    Acting Adjutant Lieutenant Richard ToddAA80%NN
    Intelligence Officer Lieutenant Herbert Horatio Mills20%N20%NN
    Liaison Officer Lieutenant I. G. MacDonald
    QuartermasterCaptain R. P. H. Fortnum20%N20%NN
    Medical Officer Captain A. Young
    Chaplain Captain/Reverend G. ParryANANN
    Regimental Sergeant MajorRSM George Johnson10%N20%NN
    Headquarters CompanyMajor Tullis
    Second-in-Command Captain J. D. Went10%N20%NN
    Signals PlatoonLieutenant S. T. Theobald10%N20%NN
    Anti-Tank PlatoonLieutenant F. J. H. Rogers10%N20%NN
    Medium Machine Gun PlatoonLieutenant M. R. "Garth" Hill
    Mortar Platoon Lieutenant N. M. Archdale10%N20%NN
    Company Sergeant MajorCSM J. E. P. Hutchings
    A CompanyMajor Nigel Taylor10%N30%NN
    Second-in-Command Captain Jim Webber10%N30%NN
    Company Sergeant Major CSM E. A. Leverton10%N10%NN
    No.1 PlatoonLieutenant W. A. B. Temple80%N20%NN
    No.2 PlatoonLieutenant W. Bowyer
    No.3 PlatoonLieutenant David Hunter50%N30%NN
    B CompanyMajor Roger Neale30%N30%NN
    Second-in-Command Captain B. R. Braithwaite10%N10%NN
    Company Sergeant MajorCSM F. E. Durbin
    No.4 PlatoonLieutenant D. C. Farr10%N20%NN
    No.5 PlatoonLieutenant Edward PoolAA20%NN
    No.6 PlatoonLieutenant T. Thomas
    C CompanyMajor R. J. H. Bartlett
    Second-in-Command Captain Bob Keene10%N20%NN
    Company Sergeant Major CSM C. "Jerry" Martin
    No.7 PlatoonLieutenant W. F. Parrish10%N10%NN
    No.8 PlatoonLieutenant Eric Woodman80%A80%AN
    No.9 PlatoonLieutenant Robert Atkinson




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    12th (10th Bn The Green Howards) Parachute BattalionLieutenant-Colonel Johnny Johnson50%N30%NN
    Second-in-CommandMajor Ken Darling
    AdjutantCaptain P. C. Bernard10%N20%NN
    Assistant AdjutantCaptain G. Foster
    QuartermasterCaptain E. Clarke
    Intelligence OfficerLieutenant J. Firth
    Liason OfficerLieutenant I. C. Wilson
    Medical Officer Captain G. C. Kennedy
    ChaplainCaptain/Reverend J. O. Jenkins20%N20%NN
    Regimental Sergeant MajorRSM P. Partridge
    Headquarters CompanyMajor D. Mayfield
    Second-in-CommandCaptain George Winney
    Signals PlatoonLieutenant D. Sharp
    Anti-Tank PlatoonLieutenant A. T. W. Austin80%A20%NN
    Medium Machine Gun PlatoonLieutenant J. W. Shaw10%N10%NN
    Mortar PlatoonLieutenant Tottenham-Smith10%N20%NN
    Company Sergeant MajorCSM A. C. Thorne
    A CompanyMajor Gerald Ritchie10%N20%NN
    -Captain P. C. Bernard10%N20%NN
    Second-in-CommandCaptain G. H. Stevenson50%N20%NN
    Company Sergeant Major CSM J. T. Marwood
    No.1 PlatoonLieutenant P. Burkenshaw
    No.2 PlatoonLieutenant J. R. D. Campbell80%N20%NN
    No.3 PlatoonLieutenant B. M. Brewer90%N20%NN
    B CompanyMajor Harold Rogers20%N20%NN
    Second-in-CommandCaptain G. Turnbull20%N20%NN
    No.4 PlatoonLieutenant James Hunter Duthie10%N20%NN
    No.? PlatoonLieutenant G. W. Whirray
    No.? PlatoonLieutenant H. W. Roberts20%N20%NN
    No.? PlatoonLieutenant A. F. Newall
    No.? PlatoonLieutenant G. G. Hall
    C CompanyMajor Clarence Weatherill Stephens10%N20%NN
    Second-in-Command Captain John Sim10%N20%NN
    No.7 Platoon Lieutenant J. F. StirlingAA20%NN
    No.8 Platoon Lieutenant E. A. Read10%N10%NN
    No.9 Platoon Lieutenant W. G. Medd10%N10%NN
    U.K. Base (Home Details)Captain H. T. Caiden
    Second-in-Command Lieutenant R. Coakes
    Administration Lieutenant E. S. Ward (Seaborne Echelon?)10%N20%NN
    R Company (based in UK)
    ?Lt F. S. Robson (took over as Assistant Adjutant)
    ?Lt C. L. Bliss (posted to A Company: 12-18/6/44)50%AAAN
    ?Lt D. E. Cattell
    ?Lt P. Flint
    ?Lt H. M. Warren10%N10%NN
    ?Lt J. H. Absalom (Reserve Signals Platoon Commander)10%N10%NN
    ?Lt J. S. J. Swales
    ?Lt K. J. C. Jenkins
    ?Lt W. F. L. Crouch10%N10%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    13th (2nd/4th Bn The South Lancashire Regiment) Parachute BattalionLieutenant-Colonel Peter LuardAAAAN
    Second in CommandMajor Bill Harris MC50%NAAN
    Adjutant Captain Bill Grantham
    Assistant AdjutantLieutenant Bernard Metcalf
    Intelligence OfficerLieutenant Leslie Golding
    Quartermaster Captain "George" Daisley50%AAAN
    Medical OfficerCaptain Neil Whitley50%AANN
    Chaplain Captain/Reverend Whitfield Foy10%N20%NN
    Regimental Sergeant MajorRSM Bob Duxberry
    Regimental Quartermaster Sergeant Jimmy Henstock
    Headquarters CompanyMajor Reggie Tarrant50%NAAN
    Administration OfficerCaptain F.A.N. Ellison
    Signals PlatoonLieutenant Malcolm Town
    Anti-Tank PlatoonLieutenant Alf Lagregan
    Machine Gun Platoon Lieutenant Ellis "Dixie" Dean80%A50%NN
    Mortar Platoon Lieutenant Fred Skeate
    Company Sergeant MajorCSM Morland
    Company Quartermaster SergeantCQMS Ray Meachim
    A CompanyMajor John Cramphorn50%A50%NN
    Second-in-Command Captain Harry Ainsworth
    Company Sergeant MajorCSM J. McParlan
    Company Quartermaster SergeantCQMS Harry Watkins
    No.1 PlatoonLieutenant Gordon O'Brien-Hitching20%N20%NN
    No.2 PlatoonLieutenant "Joe" Hodgson80%A50%NN
    No.3 PlatoonLieutenant Jack WatsonAAAAN
    B CompanyMajor George Bristow10%NANN
    Second-in-CommandCaptain Mike Kerr
    Company Sergeant Major CSM Jack Moss80%AAAN
    Company Quartermaster Sergeant CQMS Eric Cookson
    No.? Platoon Lieutenant Bert Arnold
    No.? Platoon Lieutenant Stan Jeavons
    No.? Platoon Lieutenant "Terry" Bibby80%NANN
    C Company Major Gerald Ford20%N20%NN
    Second-in-Command Captain "Nobby" Clark
    Company Sergeant MajorCSM Micky Maguire10%N10%NN
    Company Quartermaster Sergeant CQMS "Duggy" Dugdale
    No.7 PlatoonLieutenant Harry Pollak20%A20%NN
    No.8 PlatoonLieutenant Jack Sharples
    No.9 PlatoonLieutenant George Lee
    R Company (based in the UK)Captain "Claude" Milman
    Transport Lieutenant "Baggy" Allen
    -Lieutenant Ken Walton
    - Lieutenant Cyril Bailey
    -Lieutenant Steve Honnor
    -Lieutenant Dick Burton
    -Lieutenant "Topper" Brown10%N10%NN
    -2nd Lieutenant Geoff Otway




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    4th Airlanding Anti-Tank Battery, RAMajor Peter Dixon
    Second-in-CommandA. Bain
    Second-in-CommandCaptain W. Hunt (7th July -)
    Battery Captain Captain F. A. Kilbey50%N20%NN
    Liaison Officer Lieutenant R. Trease
    E TroopLieutenant P. Pring
    F TroopLieutenant J. S. Robinson
    G TroopLieutenant L. J. Ray
    H TroopLieutenant S. A. Lyons




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    591st Parachute Squadron, REMajor Andy Wood
    Second-in-CommandCaptain Gordon Davidson
    No.1 TroopCaptain Frank Harbord
    No.2 TroopCaptain Tony Jackson
    No.3 TroopCaptain Fergy Semple90%A50%NN




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    225th Parachute Field Ambulance, RAMCLieutenant-Colonel Bruce Harvey20%A80%AN
    Second-in-Command Captain R. R. Maitland80%A30%NN
    Quartermaster Captain P. J. Nicholson10%A10%NN
    Surgeon SpecialistMajor Daintree Johnson80%A20%NN
    Surgeon SpecialistMajor Peter Essex-Lopresti20%N20%NN
    Dentist Captain G. J. M. Holland
    Transport OfficerCaptain Leslie Hill RASC
    ChaplainCaptain/Reverend Bill Briscoe10%A20%NN
    -Major Pat Hewlings
    No.1 Section Captain Tommy Wilson
    No.2 Section Captain J .K. Wagstaff
    No.3 Section Captain D. J. Tibbs
    No.4 Section Captain David Clark




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    6th Airlanding BrigadeBrigadier The Honourable Hugh Kindersley (6th June - 12th June)AA80%AN
    -Brigadier Edwin Flavell (12th June - )AAAAN
    Deputy Commander Colonel Reginald Parker50%N50%AN
    Brigade MajorMajor Napier Crookenden90%A90%AN
    Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster General Major R. W. Cranshaw
    GSO3Captain K. Hardy
    Intelligence OfficerCaptain R. J. Gilbert
    Staff CaptainCaptain J. A. Brown
    Brigade Transport Officer Captain H. M. Leiper20%N20%NN
    Brigade Royal Army Service Corps OfficerCaptain W. L. Melhuish
    Electrical and Mechanical Engineer Captain C. J. Phillips10% N20%NN
    Liaison Officer Lieutenant G. A. Mills




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    1st Battalion The Royal Ulster RiflesLieutenant-Colonel "Jack" Carson
    Second-in-CommandMajor John Deane-DrummondAAAAN
    AdjutantCaptain Robert E. H. "Bob" Sheridan
    Intelligence OfficerLieutenant Robin W. MacD. Crockett
    Quartermaster Lieutenant William Beattie
    Medical OfficerCaptain Dai R. L. Rees
    Chaplain Captain/Reverend James McMurray Taylor10%N20%NN
    Regimental Sergeant Major RSM "Scoop" Griffith
    Support CompanyMajor Eric Francis "Killer" Johnston20%N20%NN
    Staff OfficerLieutenant K. M. "Tim" Dooley
    Motor Transport OfficerCaptain Ronny MacE. Wilson
    Mortar Platoon Lieutenant J. Hanna
    Pioneer PlatoonCaptain C. G. "Windy" Windebank
    Reconnaissance Platoon Captain Robin Rigby
    Reconnaissance SectionLieutenant John Dorrell Theakston10%N10%NN
    Loading OfficerLieutenant Maurice Peter Fogt40%N20%N
    F CompanyMajor E. A. D. "Paddy" LiddleAN20%NN
    Second-in-Command Captain Robert Wilson Gordon10%A20%NN
    No.1 Anti-Tank PlatoonLieutenant Richard "Dicky" Quinn
    No.2 Anti-Tank PlatoonLieutenant George Alexander Maginnis10%N20%NN
    No.1 Medium Machine Gun Platoon Lieutenant Harry R. Morgan
    No.2 Medium Machine Gun Platoon Lieutenant Reg Ellis
    A CompanyMajor Charles Vickery
    Second-in-Command Captain Robert Dickson Martin10%N20%NN
    Company Sergeant Major CSM Beggs
    Company Quartermaster Sergeant Colour Sergeant O'Connor
    No.7 PlatoonLieutenant John Derek Atheling Boustead20%N20%NN
    No.8 PlatoonLieutenant Daniel McGrath10%N20%NN
    No.9 PlatoonLieutenant A. A. Milliken
    No.10 PlatoonLieutenant Colin O'Hara-Murray20%N20%NN
    B CompanyMajor Gerald Rickcord50%N50%NN
    Second-in-CommandCaptain R. M. Burke10%N20%NN
    No.11 PlatoonLieutenant F. W. Hindson
    No.12 PlatoonLieutenant Mervyn Lion "Micky" Archdale50%A20%NN
    No.13 PlatoonLieutenant P. J. Bryan10%N20%NN
    No.14 PlatoonLieutenant D. A. S. "Spud" Murray
    C CompanyMajor Bob Hynds50%A30%NN
    Second-in-CommandCaptain Huw Wheldon
    Company Sergeant MajorCSM William McCutcheon
    Company Quartermaster Sergeant Colour Sergeant Richard Boyce
    No.15 Platoon Lieutenant Reginald Norman "Reggie" Morgan
    No.16 Platoon Lieutenant R. D. Laird
    No.17 PlatoonLieutenant W. E. Dean
    No.18 PlatoonLieutenant Frederick Mike Gann
    D CompanyMajor A. J. "Tony" Dyball80%N80%NN
    Second-in-Command Captain Kenneth Herbert Donnelly50%N20%NN
    Company Sergeant MajorCSM Baker
    No.19 Platoon Lieutenant W. J. "Jack" Chapman10%N20%NN
    No.20 Platoon Lieutenant Allan Ronald Malcolm
    No.21 Platoon Lieutenant R. J. Monroe
    No.22 Platoon Lieutenant John Weeden "Boy" Robertson
    E Company (1st Reinforcements)Captain Dean O. Steadman
    -Lieutenant Harry Leonard Croft
    -P. D. Colquhoun90%N80%NN
    -J. E. "Admiral" Wright
    -V. H. Hunt
    -William J. Robinson
    -Leo G. Bizell
    -Maurice Duhault
    John A. Chambers
    -F. A. "Gus" Le Feyer
    -Leo Joseph Robillard
    Officers of unknown units Lieutenant L. J. Burke
    -H. W. Campbell
    -H. L. G. Hamilton




    jednotkameno prva tabulkafotodruha tabulka zivotopisprelinkovane
    2nd Battalion The Oxfordshire & Buckinghamshire Light Infantry Lieutenant-Colonel Michael Roberts
    Second-in-CommandMajor Mark Darrell-Brown
    Adjutant Captain J. M. Tillet
    Intelligence OfficerLieutenant R. M. Osborne
    Loading Officer and Weapon Training OfficerLieutenant L. Nicholson
    Medical OfficerCaptain S. Smith
    Chaplain Captain/Reverend A. Nimmo




    www.6juin1944.com
    www.pegasusarchive.org
    www.2ndbn5thmar.com
    passion.histoire.pagesperso-orange.fr
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#503657Verze : 0
    MOD
    Avatar
    skvela prace, co dodat !
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#503679Verze : 0
    MOD
    Avatar
    ďakujem, ak niekto vie este doplnat nieco alebo dhohladat tak smelo moze doplnat, niektori bojovnici su tazko najditelni al. len malo info o nich Smile
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161777#503729Verze : 0
    MOD