Normandie - spojenecké námořní jednotky

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 490 příspěvků vloženo, 2018 editováno a 501 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Normandie - spojenecké námořní jednotky

    Avatar
    JEDNOTKY - SPOJENCI - NÁMOŘNICTVO



    USA:
    - Western Task Force
    --- Assault forces
    ----- Task Force U
    ----- Task Force O
    --- Bombardment forces
    ----- Task Force A
    ----- Task Force C



    GB:
    - Eastern Task Force
    --- Assault forces
    ----- Task Force G
    ----- Task Force J
    ----- Task Force S
    --- Bombardment forces
    ----- Task Force K
    ----- Task Force E
    ----- Task Force D







    PODROBNĚ



    Task Force U




    Assault Force "U" : Rear Admiral Don P. Moon


    Landing Force (125.1) : Major General J. Lawton Collins (VII Corps)
    Major General Raymond O. Barton (4th Division)


    Shore Party (125.2) : Brigadier General James E. Wharton
    1st E.S.B. : Brigadier General James E. Wharton
    2nd N.B.B. : Commander John F. Curtin
    Service & Repair Group : Lieutenant R. D. Cox
    Naval Combat Demolition Units : Lt. Commander Herbert A. Peterson


    Force Flagship (125.3) : USS Bayfield : Captain Lyndon Spencer


    Green Assault Group (125.4) : Commander Audley L. Warburton
    USS Joseph T. Dickman (APA-13) : Captain Raymond J. Mauerman
    SS Empire Gauntlet : Master Robert J. Jeffers


    Red Assault Group (125.5) : Commander Edward W. Wilson
    USS Barnett (APA-5) : Commander Stewart S. Reynolds
    USS Bayfield (APA-33) : Captain Lyndon Spencer


    Escort Group (125.6) : Commander William W. Outerbridge
    USS Barton (DD-722) : Commander Joseph W. Callahan
    USS Glennon (DD-620) : Commander Clifford A. Johnson
    USS Jeffers (DD-621) : Lt. Commander Hugh Q. Murray
    USS Laffey (DD-724) : Commander Frederick J. Becton
    USS Meredith (DD-726) : Commander George Knuepfer
    USS O'Brien (DD-725) : Commander William W. Outerbridge
    USS Walke (DD-723) : Commander John C. Zahm
    Aconit : Lieutenant de vaisseau Charles J. M. Le Millier
    Renoncule : Lieutenant de vaisseau Raymond E. Mithois


    Support Craft Group (125.7) : Lt. Commander Lewis E. Hart


    Bombardment Group (125.8) : Rear Admiral Morton L. Deyo
    Task Force A, viz nize



    Minesweeper Group (125.9) : Commander Malcolm H. Brown
    Sweep Unit 1 : Commander Malcolm H. Brown
    Sweep Unit 2 : Commander George. W. Irvine
    Sweep Unit 3 : Commander Henry Plander
    Sweep Unit 4 : Lieutenant H. J. White
    Sweep Unit 5 : Lieutenant C. L. Rich
    Sweep Unit 6 : Lt. Commander Archie Ludlow
    Sweep Unit 7 : Lieutenant (Jg) Irving Kramer
    Sweep Unit 8 : Lieutenant A. L. Hargraves


    Far Shore Service Group (125.10) : Captain James E. Arnold


    Sea Rescue Group (125.11) : Lt. Commander Alexander V. Stewart


    Follow-up Convoy Group (125.12) : Commander W. S. Blair


    P.T. Boats (125.13) : Robert "Red" Read


    Special Task Group (125.14) : Lt. Commander Harry M. Nees


    Causeway Construction Unit (125.15) : Lt. Commander Jack B. Baines


    Combat Salvage & Fire Fighting "U" (122.3.2) : Lt. Commander Marshall. L. McClung





    Task Force O




    Assault Force "O" : Rear Admiral John L. Hall, Jr
    Landing Force (124.1) : Major General Leonard T. Gerow (V Corps)
    Major General Clarence R. Huebner (1st Division)


    Shore Party (124.2) : Brigadier General William M. Hoge (P.E.S.B.)


    Assault Group O-1 (124.3) : Captain Edward H. Fritzsche
    USS Samuel Chase (APA-26) : Captain Edward H. Fritzsche
    USS Henrico (APA-45) : Commander J. H. Willis
    SS Empire Anvil


    Assault Group O-2 (124.4) : Captain Bailey
    USS Charles Carroll (APA-28)
    USS Thomas Jefferson (APA-30)
    SS Empire Javelin : Master John Mclean


    Assault Group O-3 (124.5) : Captain Schulten
    USS Anne Arundel (AP-76)
    USS Dorothea L. Dix (AP-67)
    USS Thurston (AP-77)

    Assault Group O-4 (124.6) : Commander Dennis
    HMS Amsterdam
    SS Ben My Chree : Master Radcliffe Duggan
    HMS Prince Baudouin
    HMS Prince Charles
    HMS Prince Leopold
    HMS Princess Maud


    Escort Group (124.7) : Captain Sanders
    USS Baldwin (DD-624) : Lt. Commander E. S. Powell
    USS Carmick (DD-493) : Commander R. O. Beer
    USS Doyle (DD-494) : Commoder J. G. Marshall
    USS Endicott (DD-495) :
    USS Emmons (DD-457) : Commander E. B. Billingskey
    USS Frankford (DD-497) :
    USS Harding (DD-625) : Commander G. C. Palmer
    USS McCook (DD-496) : Lt. Commoder R. L. Ramey
    USS Murphy (DD-603) :
    USS Plunkett (DD-431) :
    USS Satterlee (DD-626) : Lt. Commander R. W. Leach
    USS Thompson (DD-627) : Lt. Commoder A. L. Gebelin
    HMS Melbreak : Lieutnant G. J. Kirkby
    HMS Talybont : Lt. Commander E. F. Baines
    HMS Tanatside : Commodore B. de St Croix
    Aventure (K-36) : Capitaine de Fregate Jean-Marie Querville
    Escarmouche (K-267) : Capitaine de Corvette de Lesquen du Plessis-Casso


    Gun Support Craft (124.8) : Captain L. S. Sabin


    Bombardment Group (124.9) : Rear Admiral Carleton F. Bryant
    Task Force C, viz nize



    Sweeper Group (124.10) : Commander Cochrane
    4th MS Flotilla (124.10.1) : Commander Cochrane
    31st MS Flotilla (124.10.2) : Commander Storrs
    167th BYMS Flotilla (124.10.3) : Lieutenant Heath
    104th MS Flotilla (124.10.4)


    Far Shore Service Group (124.11) : Captain Chauncey Camp
    Dispatch Boats (124.12)
    Rescue Vessels (124.13)




    Task Force A




    USS Navada (BB-36) : Captain Powell M. Rhea
    USS Tuscaloosa (CA-37) : Captain John B. Waller
    USS Quincy (CA-71) : Captain Elliot M. Senn
    USS Fitch (DD-462) : Commander Kinlock Walpole
    USS Forrest (DD-461) : Commander Kenneth P. Letts
    USS Corry (DD-463) : Lt. Commander George D. Hoffman
    USS Hobson (DD-464) : Lt. Commander Kenneth Loveland
    USS Butler (DD-636) : Commander Mitchell D. Matthews
    USS Gherardi (DD-637) : Commander Neale R. Curtin
    USS Herndon (DD-638) : Commander Granville A. Moore
    USS Shubrick (DD-639) : Lt. Commander William Blenman
    USS Bates (DE-68) : Lt. Commander Henry A. Wilmerding Jr
    USS Rich (DE-695) : Lt. Commander E. A. Michel
    HMS Black Prince (D-81) : Captain Dennis M. Lees
    HMS Enterprise (D-52) : Captain Harold T. W. Grant
    HMS Erebus (I-02) : Captain John S. P. Colquhoun
    HMS Hawkins (D86) : Captain John W. Josselyn
    Hr Ms Soemba (A-891) : Lt. Commander H.L. Pröpper



    Task Force C




    Bombardment Group (124.9) : Rear Admiral Carleton F. Bryant
    USS Arkansas (BB-33) : Captain F. G. Richards
    USS Texas (BB-35) : Captain Charles A. Baker
    USS Baldwin (DD-624) : Lt. Commander E. S. Powell
    USS Carmick (DD-493) : Commander R. O. Beer
    USS Doyle (DD-494) : Commoder J. G. Marshall
    USS Endicott (DD-495)
    USS Frankford (DD-497)
    USS Harding (DD-625) : Commander G. C. Palmer
    USS McCook (DD-496) : Lt. Commoder R. L. Ramey
    USS Satterlee (DD-626) : Lt. Commander R. W. Leach
    USS Thompson (DD-627) : Lt. Commoder A. L. Gebelin
    HMS Glasgow : Captain C. P. Clarke
    HMS Melbreak : Lieutnant G. J. Kirkby
    HMS Talybont : Lt. Commander E. F. Baines
    HMS Tanatside: Commoder B. de St Croix
    Georges Leygues : Capitaine de Vaisseau Laurin
    Montcalm : Capitaine de Vaisseau Deprez







    Task Force G




    Assault Force "G" : Commodore 1st Class Cyril Douglas-Pennant ( HMS Bulolo)


    Assault Group G.1 : Captain John Wentworth Farquhar
    HMS Nith


    Assault Group G.2 : Captain Balance
    HMS Kingsmill


    Assault Group G.3 : Captain George Verner Motley Dolphin
    HMS Albrighton


    Bombarding Force K : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
    viz nize


    Task Force J




    Assault Force "J" : Commodore 1st Class Geoffrey Nigel Oliver ( HMS Hilary)


    Assault Group J.1 : Captain Pugsley
    HMS Lawford


    Assault Group J.2 : Captain Otway-Ruthven
    HMS Waveney


    Assault Group J.3 : Captain Fanshawe
    HMS Ulsterman


    Bombarding Force E : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
    viz nize



    Task Force S




    Assault Force "S" : Rear Admiral Arthur George Talbot ( HMS Largs)


    Assault Group S.1 : Captain William Ronald Christopher Leggatt
    HMS Locust


    Assault Group S.2 : Captain Gotto
    HMS Dacres : Lieutenant Commander L P Bourke


    Assault Group S.3 : Captain Eric Wheler Bush
    HMS Goathland : Commander Edward Nigel Pumphrey


    Bombarding Force D : Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson ( HMS Mauritius)
    viz nize


    Task Force K




    Bombarding Force K : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)


    HMS Ajax
    HMS Argonaut
    HMS Emerald
    HNMS Flores
    HMS Orion
    HMS Cattistock
    HMS Grenville
    HMS Jervis
    ORP Krakowiak
    HMS Pytchley
    HMS Ulster
    HMS Ulysses
    HMS Undaunted
    HMS Undine
    HMS Urania
    HMS Urchin
    HMS Ursa



    Task Force E




    Bombarding Force E : Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton ( HMS Belfast)
    HMS Belfast
    HMS Diadem
    HMCS Algonquin
    HMS Bleasdale
    HMS Faulknor
    HMS Fury
    HNMS Glaisdale
    HMS Kempenfelt
    La Combattante
    HMCS Sioux
    HMS Stevenstone
    HMS Venus
    HMS Vigilant




    Task Force D


    Bombarding Force D : Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson ( HMS Mauritius)
    HMS Arethusa
    HMS Danae
    ORP Dragon
    HMS Eglinton
    HMS Frobisher
    HMS Kelvin
    HMS Mauritius
    HMS Middleton
    HMS Ramillies
    HMS Roberts
    HMS Saumarez
    HMS Scorpion
    HMS Scourge
    HMS Serapis
    KNM Stord
    HMS Swift
    KNM Svenner
    HMS Verulam
    HMS Virago
    HMS Warspite
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161815#491845Verze : 0
    MOD
    Avatar
    lode jsou nalinkovane, co jsem nasel (a sedela mi trida, obcas se jmena opakuji, ale je to zda se jiny typ lode, kdyztak me doplnte) ...


    nyni je potreba vsechny zminene lode PROJET a zkontrolovat, kde je tabulka, tam nastavit procetnik na 50%. Kde je i obrazek, tam dat 70% a kde je i historie, dat 100%. Podle toho (podle barvy odkazu) snadno pozname, co je hotove a co zatim ne.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161815#491877Verze : 0
    MOD
    Avatar
    uff, z cele invazni flotily mame zatabulkovane presne 4 lode, to je hodne tristni stav Sad
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161815#491878Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Za pár dnů se konečně vracím domů - Lodě si vezmu na starost - začnu primárně britskými jednotkami, pokud se nikdo další nepřipojí, budu pokračovat US a zbytkem spojenců
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161815#491893Verze : 0
    Avatar

    Western Task Force - Rear Admiral Alan G. Kirk



    Assault forces  
    Task Force U  Rear Admiral Don P. Moon USS Bayfield
    USS Joseph T. Dickman (APA-13)
    SS Empire Gauntlet
    USS Barnett (APA-5)
    USS Bayfield (APA-33)
    USS Barton (DD-722) torpédoborec
    USS Glennon (DD-620) torpédoborec
    USS Jeffers (DD-621) torpédoborec
    USS Laffey (DD-724) torpédoborec
    USS Meredith (DD-726) torpédoborec
    USS O'Brien (DD-725) torpédoborec
    USS Walke (DD-723) torpédoborec
    Aconit korveta
    Renoncule korveta




    Task Force O  Rear Admiral John L. Hall, Jr
    USS Samuel Chase (APA-26)
    USS Henrico (APA-45)
    SS Empire Anvil
    USS Charles Carroll (APA-28)
    USS Thomas Jefferson (APA-30)
    SS Empire Javelin
    USS Anne Arundel (AP-76)
    USS Dorothea L. Dix (AP-67)
    USS Thurston (AP-77)
    HMS Amsterdam
    SS Ben My Chree
    HMS Prince Baudouin
    HMS Prince Charles
    HMS Prince Leopold
    HMS Princess Maud
    USS Baldwin (DD-624)
    USS Carmick (DD-493)
    USS Doyle (DD-494)
    USS Endicott (DD-495)
    USS Emmons (DD-457)
    USS Frankford (DD-497)
    USS Harding (DD-625)
    USS McCook (DD-496)
    USS Murphy (DD-603)
    USS Plunkett (DD-431)
    USS Satterlee (DD-626)
    USS Thompson (DD-627)
    HMS Melbreak
    HMS Talybont
    HMS Tanatside
    Aventure (K-36)
    Escarmouche (K-267)




    Bombardment forces  
    Task Force A
    Bombardment Group (125.8)
     
    USS Navada (BB-36) bitevní loď
    USS Tuscaloosa (CA-37) těžký křižník
    USS Quincy (CA-71) těžký křižník
    USS Fitch (DD-462)
    USS Forrest (DD-461)
    USS Corry (DD-463)
    USS Hobson (DD-464)
    USS Butler (DD-636)
    USS Gherardi (DD-637)
    USS Herndon (DD-638)
    USS Shubrick (DD-639)
    USS Bates (DE-68)
    USS Rich (DE-695)
    HMS Black Prince (D-81)
    HMS Enterprise (D-52)
    HMS Erebus (I-02)
    HMS Hawkins (D86) těžký křižník
    Hr Ms Soemba (A-891)



    Task Force C
    Bombardment Group (124.9)
     Rear Admiral Carleton F. Bryant
    USS Arkansas (BB-33)
    USS Texas (BB-35)
    USS Baldwin (DD-624)
    USS Carmick (DD-493)
    USS Doyle (DD-494)
    USS Endicott (DD-495)
    USS Frankford (DD-497)
    USS Harding (DD-625)
    USS McCook (DD-496)
    USS Satterlee (DD-626)
    USS Thompson (DD-627)
    HMS Glasgow
    HMS Melbreak
    HMS Talybont
    HMS Tanatside
    Georges Leygues
    Montcalm








    Eastern Task Force



    Assault forces  
    Task Force G  Commodore 1st Class Cyril Douglas-Pennant HMS Bulolo
    HMS Nith
    HMS Kingsmill
    HMS Albrighton



    Task Force J  Commodore 1st Class Geoffrey Nigel Oliver HMS Hilary
    HMS Lawford
    HMS Waveney
    HMS Ulsterman



    Task Force S  Rear Admiral Arthur George Talbot HMS Largs
    HMS Locust
    HMS Dacres
    HMS Goathland



    Bombardment forces  
    Task Force K  Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton HMS Belfast
    HMS Ajaxlehký křižník
    HMS Argonaut
    HMS Emerald
    HNMS Flores
    HMS Orionlehký křižník
    HMS Cattistock
    HMS Grenvillevůdčí torpédoborec
    HMS Jervis
    ORP Krakowiakeskortní torpédoborec
    HMS Pytchley
    HMS Ulstertorpédoborec
    HMS Ulyssestorpédoborec
    HMS Undauntedtorpédoborec
    HMS Undinetorpédoborec
    HMS Uraniatorpédoborec
    HMS Urchintorpédoborec
    HMS Ursatorpédoborec



    Task Force E  Rear Admiral Frederick Dalrymple-Hamilton HMS Belfast
    HMS Belfast
    HMS Diadem
    HMCS Algonquintorpédoborec
    HMS Bleasdale
    HMS Faulknorvůdčí torpédoborec
    HMS Furytorpédoborec
    HNMS Glaisdale
    HMS Kempenfelt

    La Combattante
    HMCS Siouxtorpédoborec
    HMS Stevenstone
    HMS Venustorpédoborec
    HMS Vigilanttorpédoborec



    Task Force D  Rear Admiral Wilfred Rupert Patterson HMS Mauritius
    HMS Arethusa

    HMS Danae

    ORP Dragon
    HMS Eglinton
    HMS Frobishertěžký křižník
    HMS Kelvin

    HMS Mauritius

    HMS Middletoneskortní torpédoborec
    HMS Ramilliesbitevní loď
    HMS Robertsmonitor
    HMS Saumarezvůdčí torpédoborec
    HMS Scorpiontorpédoborec
    HMS Scourgetorpédoborec
    HMS Serapistorpédoborec
    KNM Stordtorpédoborec
    HMS Swifttorpédoborec
    KNM Svennertorpédoborec
    HMS Verulamtorpédoborec
    HMS Viragotorpédoborec
    HMS Warspite

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161815#508533Verze : 0
    MOD