Lueder, Hans-Georg

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 365 příspěvků vloženo, 1130 editováno a 375 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lueder, Hans-Georg

brigádní generál

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lueder Lueder
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Georg Hans-Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Georg Lueder
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigadegeneral
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    02.10.1908 Frankfurt an der Oder /
    02.10.1908 Frankfurt an der Oder /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.1989 Hannover /
    DD.MM.1989 Hannover /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Těžký tankový oddíl 501
    velitel: 16. tankový pluk
    velitel: 33. tanková brigáda (Bundeswehr)
    Commander of the 501st Heavy Tank Battalion
    Commander of the 16th Tank Regiment
    Commander of the 33rd Tank Brigade (Bundeswehr)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    forum.axishistory.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161829#491911Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lueder Lueder
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Georg Hans-Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Georg Lueder
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1931 poručík
    01.10.1933 nadporučík
    01.01.1938 kapitán
    01.07.1941 major
    01.08.1944 podplukovník
    30.01.1945 plukovník
    19.12.1955 plukovník (Bundeswehr)
    14.01.1961 brigádní generál
    01.10.1931 Leutnant
    01.10.1933 Oberleutnant
    01.01.1938 Hauptmann
    01.07.1941 Major
    01.08.1944 Oberstleutnant
    30.01.1945 Oberst
    19.12.1955 Oberst (Bundeswehr)
    14.01.1961 Brigadegeneral
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    10.05.1942-28.02.1943 Velitel : Těžký tankový oddíl 501
    10.05.1942-28.02.1943 Commander : 501st Heavy Tank Battalion
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za zranění 1939 stříbrný
    Wound Badge 1939 Silver
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za tankový boj stříbrný
    Tank Battle Badge Silver
    Panzerkampfabzeichen Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    forum.axishistory.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161829#491912Verze : 0
    MOD