Barretts, Moodyho základna vzdušných sil [1948- ]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Barretts, Moodyho základna vzdušných sil [1948- ]

Moody Air Force Base / Moody AFB

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Moodyho základna vzdušných sil Moody Air Force Base
    Originální název:
    Original Name:
    Moody Air Force Base
    Další názvy:
    Other Names:
    15.09.1941-05.12.1941 Valdosta Airfield
    06.12.1941-12.01.1948 Moody Field
    Obec:
    Municipality:
    Barretts, Georgia Barretts, Georgia
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    30°58'04.00"N 83°11'34.00"W
    Vznik:
    Established:
    13.01.1948 premenovaním
    13.01.1948 renamed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    10.05.1951 DD.06.1951 146. stíhací skupina
    146th Fighter Group
    01.12.1973 01.12.1975 38. křídlo pro letecký výcvik
    38th Flying Training Wing
    31.07.2000 21.06.2007 479. skupina pro letecký výcvik
    479th Flying Training Group

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Pomenovaná na počesť Major George Putnam Moody


    Umiestnená cca 14 km SV od mesta Valdosta
    named on honour Major George Putnam Moody
    Zdroje:
    Sources:
    Mueller, Robert: Air Force Bases vol. I - Active Air Force Bases Within the USA on 17 september 1982; Center for Air Force History 1984
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161896#492085Verze : 0
    MOD