1. obrněná brigáda [1940-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 518 příspěvků vloženo, 2112 editováno a 523 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. obrněná brigáda [1940-1942]

1st Armored Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. obrněná brigáda 1st Armored Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    1st Armored Brigade
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.07.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1942
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.07.1940-01.01.1942 1. obrněná divize
    15.07.1940-01.01.1942 1st Armored Division
    Dislokace:
    Deployed:
    15.07.1940-01.09.1941 Fort Knox, Fort Knox
    01.09.1941-30.10.1941 Leesville, Camp Polk
    30.10.1941-01.01.1942 Columbia, Fort Jackson

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.07.1940-01.01.1942 1. obrněný pluk (lehký)
    15.07.1940-01.01.1942 13. obrněný pluk (lehký)
    31.07.1940-01.01.1942 69. obrněný pluk
    15.07.1940-01.01.1942 13th Armored Regiment (Light)
    15.07.1940-01.01.1942 1st Armored Regiment (Light)
    31.07.1940-01.01.1942 69th Armored Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161918#492197Verze : 0
    MOD