Picauville, Předsunutá přistávací plocha A-8 Picauville (Letiště Picauville) [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1178 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Picauville, Předsunutá přistávací plocha A-8 Picauville (Letiště Picauville) [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-8 Picauville / ALG A-8 (Picauville Airfield)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Předsunutá přistávací plocha A-8 Advanced Landing Ground A-8
    Originální název:
    Original Name:
    Advanced Landing Ground A-8 Picauville
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.06.1944-DD.09.1944 Picauville Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Picauville Picauville
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°23'34.00"N 01°25'07.00"W
    Vznik:
    Established:
    26.06.1944 novovybudované
    26.06.1944 new constructed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    06.08.1944 09.09.1944 604. peruť RAF
    No. 604 Squadron RAF
    11.08.1944 04.09.1944 264. peruť RAF
    No. 264 Squadron RAF
    DD.MM.1944 24.09.1944 142. křídlo RAF
    No. 142 Wing RAF

    Zánik:
    Cancelled:
    15.09.1944 uzatvorené a opustené
    15.09.1944 closed and abandoned
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Johnson, Davod C.: US Army Air Forces Continental Airfields (ETO) D-Day to V-E Day; USAF Historical Research Center Maxwell Air Force Base, Alabama 1 December 1988
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161946#492257Verze : 0
    MOD