Le Molay-Littry, Předsunutá přistávací plocha A-9 Le Molay (Letiště Le Molay) [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 350 příspěvků vloženo, 1162 editováno a 380 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Le Molay-Littry, Předsunutá přistávací plocha A-9 Le Molay (Letiště Le Molay) [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-9 Le Molay / ALG A-9 (Le Molay Airfield)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Předsunutá přistávací plocha A-9 Advanced Landing Ground A-9
    Originální název:
    Original Name:
    Advanced Landing Ground A-9 Le Molay
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.06.1944-DD.10.1944 Le Molay Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Le Molay-Littry Le Molay-Littry
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°15'42.00"N 00°53'29.00"W
    Vznik:
    Established:
    30.06.1944 novovybudované
    30.06.1944 new constructed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.07.1944 DD.08.1944 67. taktická průzkumná skupina
    67th Tactical Reconnaissance Group

    Zánik:
    Cancelled:
    05.10.1944 uzatvorené a opustené
    05.10.1944 closed and abandoned
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Johnson, Davod C.: US Army Air Forces Continental Airfields (ETO) D-Day to V-E Day; USAF Historical Research Center Maxwell Air Force Base, Alabama 1 December 1988
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161947#492258Verze : 0
    MOD