Saint-Lambert, Předsunutá přistávací plocha A-11 Saint-Lambert [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 443 příspěvků vloženo, 1182 editováno a 435 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Saint-Lambert, Předsunutá přistávací plocha A-11 Saint-Lambert [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-11 Saint-Lambert / ALG A-11 (Saint-Lambert Airfield)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Předsunutá přistávací plocha A-11 Advanced Landing Ground A-11
    Originální název:
    Original Name:
    Advanced Landing Ground A-11
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.08.1944-DD.08.1944 Saint-Lambert Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Saint-Lambert Saint-Lambert
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°17'01.00"N 01°05'54.00"W
    Vznik:
    Established:
    05.08.1944 novovybudované
    05.08.1944 new constructed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    06.08.1944 29.08.1944 474. stíhací skupina
    474th Fighter Group

    Zánik:
    Cancelled:
    05.09.1944 uzatvorené a opustené
    05.19.1944 closed and abandoned
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    ohnson, Davod C.: US Army Air Forces Continental Airfields (ETO) D-Day to V-E Day; USAF Historical Research Center Maxwell Air Force Base, Alabama 1 December 1988
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161988#492328Verze : 0
    MOD