Lignerolles, Předsunutá přístávací plocha A-12 Lignerolles [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 518 příspěvků vloženo, 2112 editováno a 523 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lignerolles, Předsunutá přístávací plocha A-12 Lignerolles [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-12 Lignerolles / ALG-12 (Lignerolles Airfield)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Předsunutá přistávací plocha A-12 Advanced Landing Ground A-12
    Originální název:
    Original Name:
    Advanced Landing Ground A-12
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.07.1944-DD.11.1944 Lignerolles Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Lignerolles Lignerolles
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°10'32.00"N 00°47'24.00"W
    Vznik:
    Established:
    18.07.1944 novovybudované
    18.07.1944 new constructed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    02.07.1944 10.08.1944 362. stíhací skupina
    362nd Fighter Group
    01.09.1944 08.09.1944 34. křídlo RAF
    No. 34 Wing RAF
    03.09.1944 09.09.1944 140. peruť RAF
    No. 140 Squadron RAF
    04.09.1944 09.09.1944 16. peruť RAF
    No. 16 Squadron RAF
    04.09.1944 11.09.1944 69. peruť RAF
    No. 69 Squadron RAF

    Zánik:
    Cancelled:
    04.11.1944 uzatvorené a opustené
    04.11.1944 closed and abandoned
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    ohnson, Davod C.: US Army Air Forces Continental Airfields (ETO) D-Day to V-E Day; USAF Historical Research Center Maxwell Air Force Base, Alabama 1 December 1988
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/161989#492329Verze : 0
    MOD