121. polní letiště RAF [1943-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 604 příspěvků vloženo, 2458 editováno a 495 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

121. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 121 Airfield RAF

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    121. polní letiště RAF No. 121 Airfield RAF
    Originální název:
    Original Name:
    No. 121 Airfield RAF
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    22.02.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.05.1944
    Nástupce:
    Successor:
    121. křídlo RAF No. 121 Wing RAF
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    05.07.1943-20.04.1944 16. křídlo RAF
    20.04.1944-12.05.1944 22. křídlo RAF
    05.07.1943-20.04.1944 No. 16 Wing RAF
    20.04.1944-12.05.1944 No. 22 Wing RAF
    Dislokace:
    Deployed:
    22.02.1943-DD.MM.1943 Wrexham, stanice RAF Wrexham
    DD.MM.1943-DD.MM.1943 Middle Wallop, letecká základna RAF
    DD.MM.1943-DD.MM.1943 Membury, letecká základna RAF
    DD.MM.1943-DD.MM.1943 Fairlop, letecká základna RAF
    DD.05.1943-01.07.1943 Selsey, Advanced Landing Ground Selsey
    01.07.1943-10.10.1943 Lydd, stanice RAF Lydd
    10.10.1943-01.04.1944 Westhampnett, letecká základna RAF
    01.04.1944-12.05.1944 Holmsley South, letecká základna RAF

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.1943-12.05.1944 Morice, Charles Stewart (Wing Commander)
    DD.08.1943-DD.09.1943 Crowley Milling, D. * (Wing Commander)
    DD.09.1943-DD.01.1944 Davidson, R. T. P. * (Wing Commander)
    DD.01.1944-12.05.1944 Green, C. L. * (Wing Commander)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.07.1943-12.05.1944 174. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 175. peruť RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 245. peruť RAF
    DD.MM.1943-01.07.1943 65. peruť RAF


    DD.MM.1943-01.07.1943 65. peruť RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 245. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 174. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 175. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 No. 174 Squadron RAF
    01.07.1943-12.05.1944 No. 175 Squadron RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 No. 245 Squadron RAF
    DD.MM.1943-01.07.1943 No. 65 Squadron RAF


    DD.MM.1943-01.07.1943 No. 65 Squadron RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 No. 245 Squadron RAF
    01.07.1943-12.05.1944 No. 174 Squadron RAF
    01.07.1943-12.05.1944 No. 175 Squadron RAF
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    * - operační velitel


    Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
    * - Wing Commander Flying
    Zdroje:
    Sources:
    Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
    http://www.rafweb.org/Wings1.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162011#492368Verze : 0
    MOD