Hummel, Kurt

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1804 editováno a 494 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hummel, Kurt

plukovník

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hummel Hummel
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Hummel
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Oberst
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.11.1901 Drážďany /
    17.11.1901 Dresden /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.01.1959 Hannover /
    20.01.1959 Hannover /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 353. pěší divize
    velitel: 3. paradesantní divize
    Commander of the 353rd Infantry Division
    Commander of the 3rd Parachute Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Ryrířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162016#492381Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hummel Hummel
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Hummel
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.12.1923 poručík
    01.02.1928 nadporučík
    01.06.1934 kapitán
    01.04.1939 major
    01.06.1942 podplukovník
    01.07.1943 plukovník
    01.12.1923 Leutnant
    01.02.1928 Oberleutnant
    01.06.1934 Hauptmann
    01.04.1939 Major
    01.06.1942 Oberstleutnant
    01.07.1943 Oberst
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    08.04.1945-16.04.1945 Velitel : 3. paradesantní divize
    15.02.1945-DD.04.1945 Velitel : 353. pěší divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : 79. divize lidových granátníků
    15.02.1945-DD.04.1945 Commander : 353rd Infantry Division
    08.04.1945-16.04.1945 Commander : 3rd Parachute Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 79th People\'s Grenadier Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    15.05.1944
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162016#492382Verze : 0
    MOD