Fudžita, Šigeru

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 410 příspěvků vloženo, 1696 editováno a 432 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fudžita, Šigeru

Shigeru Fujita / 藤田茂

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fudžita Fujita
    Jméno:
    Given Name:
    Šigeru Shigeru
    Jméno v originále:
    Original Name:
    藤田茂 / ふじた・しげる
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.08.1889 ?, prefektura Hirošima /
    17.08.1889 ?, Hiroshima Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.1980 ?
    DD.MM.1980 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 59. divize
    velitel: 4. jezdecká brigády
    velitel: 2. jezdecká brigáda
    Commander: 59th Division
    Commander: 4th Cavalry Brigade
    Commander: 2nd Cavalry Brigade
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    velitel: 15. jezdeckého pluku
    velitel: 28. jezdeckého pluku
    Commander: 15th Cavalry Regiment
    Commander: 28th Cavalry Regiment
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www45160u.sakura.ne.jp;
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162056#492512Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fudžita Fujita
    Jméno:
    Given Name:
    Šigeru Shigeru
    Jméno v originále:
    Original Name:
    藤田茂 / ふじた・しげる
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-27.05.1911 vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-27.05.1911 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.12.1911 podporučík
    01.03.1938 plukovník
    15.10.1941 generálmajor
    31.03.1945 generálporučík
    26.12.1911 Second Lieutenant
    01.03.1938 Colonel
    15.10.1941 Major General
    31.03.1945 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:


    01.08.1935-01.03.1938 polný adjutant princa Kotohito
    01.03.1938-09.03.1940 velitel 28. pluku kavalerie
    09.03.1940-01.07.1941 velitel 15. pluku kavalerie
    01.07.1941-05.12.1941 velitel 2. brigády kavalerie
    05.12.1941-01.03.1944 velitel plukovnéhookresu Urawa
    01.03.1944-31.03.1945 velitel 4. brigády kavalerie
    31.03.1945-DD.MM.1945 velitel 59. divízie
    DD.MM.194R-DD.MM.RRRR zatknutý pre podozrenie z vojnových zločinov
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR odsúdený k ? rokom žaláru
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR


    01.08.1935-01.03.1938 Aide-de-Camp to Prince Kotohito
    01.03.1938-09.03.1940 28th Cavalry Regiment Commander
    09.03.1940-01.07.1941 15th Cavalry Regiment Commander
    01.07.1941-05.12.1941 2nd Cavalry Brigade Commander
    05.12.1941-01.03.1944 Urawa Regimental District Commander
    01.03.1944-31.03.1945 4th Cavalry Brigade Commander
    31.03.1945-DD.MM.1945 59th Division Commander
    DD.MM.194R-DD.MM.RRRR Arrested for War Crimes Suspection
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Condemned to ? years imperisionement
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www45160u.sakura.ne.jp;
    www.generals.dk


    ako vojnový zločinec
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162056#492513Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Po zatknutí pri súde mu bolo kladené za vinu nasledovné:

    Fudžita v období medzi augustom 1938 a december 1939, marec 1944 až jún 1945 pôsobil v Číne v oblastiach Hebei, Shandong, Shanxi a iných. Počas tohto obdobia dával zo svojej pozície ako velitel pluku, brigády a neskor divízie inštrukcie podriadeným aby pozabíjali zajatcov na bitevnom poli a nebrali ich do zajatia s tým, že títo padli v boji.

    Často taktiež prikazoval, aby živý zajatci boli používaní ako cvičné ciele pri streľbe. V máji až júni 1945 počas operácie Xiuling v oblastiach Mengyin, Yidu, Yiushi nariadil použitie civilov ako ciele pre bayonety, pričom bolo zabitých 100 civilov. Taktiež nariaďoval použitie civilov na vyhľadávanie mín, aby sa otvorili prechody v minových poliach pre jeho jednotky.

    Za tieto svoje činy bol zhliadnutý vinným a odsúdený k ? rokom vezenia, avšak prepustený v roku 1958 pre vzorné správanie a účinnú ľutosť nad svojimi činmi.



    日本战犯的再生之地: 中国抚顺战犯管理所
    www45160u.sakura.ne.jp;
    www.generals.dk
    japanfocus.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162056#492515Verze : 0
    MOD