122. polní letiště RAF [1943-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 443 příspěvků vloženo, 1182 editováno a 435 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

122. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 122 Airfield RAF

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    122. polní letiště RAF No. 122 Airfield RAF
    Originální název:
    Original Name:
    No. 122 Airfield RAF
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.02.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.05.1944
    Nástupce:
    Successor:
    122. křídlo RAF No. 122 Wing RAF
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.08.1943-12.05.1944 15. křídlo RAF
    15.08.1943-12.05.1944 No. 15 Wing RAF
    Dislokace:
    Deployed:
    15.02.1943-DD.MM.1943 Zeals, stanice RAF Zeals
    DD.MM.1943-DD.MM.1943 Chilbolton, letecká základna RAF
    DD.04.1943-DD.05.1943 Eastchurch, letecká základna RAF
    DD.05.1943-01.07.1943 Bognor Regis, stanice RAF Bognor
    01.07.1943-08.10.1943 Kingsnorth, Advanced Landing Ground Kingsnorth
    08.10.1943-20.10.1943 přesun / In transit
    20.10.1943-15.04.1944 Gravesend, letecká základna RAF
    15.04.1944-12.05.1944 Ford, stanice RAF Ford

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.1943-12.05.1944 Currant, C. F. (Wing Commander)
    DD.MM.1943-DD.11.1943 Bird-Wilson, H. A. C (Wing Commander)
    DD.11.1943-DD.01.1944 Wickham, P. R. W. (Wing Commander)
    DD.01.1944-DD.02.1944 Grant, R. J.C. (Wing Commander)
    DD.03.1944-12.05.1944 Johnston, G. R. A. M. (Wing Commander)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.06.1943-13.08.1943 602. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 65. peruť RAF
    18.08.1943-12.05.1944 19. peruť RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 122. peruť RAF
    DD.MM.1943-18.08.1943 184. peruť RAF


    DD.MM.1943-18.08.1943 184. peruť RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 122. peruť RAF
    01.06.1943-13.08.1943 602. peruť RAF
    18.08.1943-12.05.1944 19. peruť RAF
    01.07.1943-12.05.1944 65. peruť RAF
    01.06.1943-13.08.1943 No. 602 Squadron
    01.07.1943-12.05.1944 No. 65 Squadron RAF
    18.08.1943-12.05.1944 No. 19 Squadron RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 No. 122 Squadron RAF
    DD.MM.1943-18.08.1943 No. 184 Squadron RAF


    DD.MM.1943-18.08.1943 No. 184 Squadron RAF
    DD.MM.1943-12.05.1944 No. 122 Squadron RAF
    01.06.1943-13.08.1943 No. 602 Squadron RAF
    18.08.1943-12.05.1944 No. 19 Squadron RAF
    01.07.1943-12.05.1944 No. 65 Squadron RAF
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    * - operační velitel


    ** - podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla
    * - Wing Commander Flying
    Zdroje:
    Sources:
    Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
    http://www.rafweb.org/Wings3.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162131#492626Verze : 0
    MOD