Saint-Jean-de-Daye, Předsunutá přistávací plocha A-18 Saint-Jean-de-Daye (Letiště Saint-Jean-de-Daye) [1944-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1178 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Saint-Jean-de-Daye, Předsunutá přistávací plocha A-18 Saint-Jean-de-Daye (Letiště Saint-Jean-de-Daye) [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-18 Saint-Jean-de-Daye / ALG A-18 (Saint-Jean-de-Daye Airfield)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Předsunutá přistávací plocha A-18 Advanced Landing Ground A-18
    Originální název:
    Original Name:
    Advanced Landing Ground A-18
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.08.1944-DD.09.1944 Saint-Jean-de-Daye Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Saint-Jean-de-Daye Saint-Jean-de-Daye
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°13'03.99"N 1°09'10.99"W
    Vznik:
    Established:
    29.08.1944 novovybudované
    29.08.1944 new constructed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country

    Zánik:
    Cancelled:
    05.09.1944 zrušené a opustené
    05.09.1944 cancelled and abandoned
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Johnson, Davod C.: US Army Air Forces Continental Airfields (ETO) D-Day to V-E Day; USAF Historical Research Center Maxwell Air Force Base, Alabama 1 December 1988
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/162181#492722Verze : 0
    MOD