Vlčany

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 417 příspěvků vloženo, 1319 editováno a 2498 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vlčany

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Vlčany Vlcany
    Originální název:
    Original Name:
    Vlčany
    Další názvy:
    Other Names:
    Forcas (1113), Farkaschd (1786), Farkašd (1920), Vlčany (1948); maďarsky Farkasd
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°01'51.63"N 17°56'48.81"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1113
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol reformovanýz r. 1785, prestavaný v r. 1937
    - Kostol rímskokatolícky, klasicistický, z r. 1803
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.obecvlcany.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/164545#497597Verze : 0
    MOD