Skýcov

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 551 příspěvků vloženo, 2288 editováno a 1541 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Skýcov

okr. Zlaté Moravce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skýcov Skycov
    Originální název:
    Original Name:
    Skýcov
    Další názvy:
    Other Names:
    Zquiteu (1359), Skycheu (1388), Skiczow (1773), Skycow (1808), Skýcov (1920); maďarsky Szkicó, Kicő
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Zlaté Moravce Zlate Moravce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°30'18.70"N 18°25'20.75"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1298
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kaštieľ - renesančné zvyšky z 2. polovice 17. storočia. Postavený bol na gotických základoch s neorománskou dostavbou z r. 1883
    - Kostol rímskokatolícky klasicistický z r. 1809
    - Pomník SNP od Ľ. Gogu a A. Slatinského
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Zaniknutá osada v okolí – Inocentova Huta. V okolí obce v zime 1944 operovali: Nitrianska partizánska brigáda (veliteľ plk. Gennadij Dmitrijevič Avdejev-Smirnov), partizánsky oddiel „Zarubežnyj“ (veliteľ major Alexander Pantelejmovič Sviatogorov-Zorič) a samostatné oddiely „Plameň“ (veliteľ kpt. Nikolaj Stepanovič Putilov) a „Narodnyj mstiteľ“ (veliteľ kpt. Viktor Maximov). Obec vypálili 16.3.1945 nemecké vojská. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.skycov.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/165756#499743Verze : 0
    MOD