Bartels, Robert

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 552 příspěvků vloženo, 2123 editováno a 1574 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bartels, Robert

korvetní kapitán

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bartels Bartels
    Jméno:
    Given Name:
    Robert Robert
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Robert Bartels
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    korvetní kapitán Korvettenkapitän
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.04.1911 Kiel /
    28.04.1911 Kiel /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.08.1943 Indický oceán
    20.08.1943 Indian Ocean
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ponorkový velitel U-Boat Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/43.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/165879#499979Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bartels Bartels
    Jméno:
    Given Name:
    Robert Robert
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Robert Bartels
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.04.1937 námořní poručík
    01.04.1939 námořní nadporučík
    01.02.1942 kapitánporučík
    01.08.1943 korvetní kapitán
    01.04.1937 Leutnant zur See
    01.04.1939 Oberleutnant zur See
    01.02.1942 Kapitänleutnant
    01.08.1943 Korvettenkapitän
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    24.07.1940-20.12.1940 Velitel ponorky : U-139
    13.03.1941-05.09.1942 Velitel ponorky : U-561
    10.10.1942-20.08.1943 Velitel ponorky : U-197

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    24.07.1940-20.12.1940 Submarine Commander : U-139
    13.03.1941-05.09.1942 Submarine Commander : U-561
    10.10.1942-20.08.1943 Submarine Commander : U-197

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    02.10.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    27.11.1939
    - Válečný ponorkový odznak
    U-boat War Badge
    U-Boots-Kriegsabzeichen
    -


    DD.MM.1941
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    28.08.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/43.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/165879#499980Verze : 0
    MOD