Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 335 příspěvků vloženo, 1418 editováno a 319 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bopst, Eberhard

korvetní kapitán

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bopst Bopst
    Jméno:
    Given Name:
    Eberhard Eberhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eberhard Bopst
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    korvetní kapitán Korvettenkapitän
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    25.12.1913 Charlottenburg /
    25.12.1913 Charlottenburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.10.1942 severní Atlantik
    12.10.1942 North Atlantic
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ponorkový velitel U-Boat Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/104.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/166850#501925Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bopst Bopst
    Jméno:
    Given Name:
    Eberhard Eberhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eberhard Bopst
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.04.1936 námořní poručík
    DD.06.1938 námořní nadporučík
    01.04.1941 kapitánporučík
    01.10.1942 korvetní kapitán
    DD.04.1936 Leutnant zur See
    DD.06.1938 Oberleutnant zur See
    01.04.1941 Kapitänleutnant
    01.10.1942 Korvettenkapitän
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.03.1941-DD.09.1941 Velitel ponorky : U-6
    20.11.1941-12.10.1942 Velitel ponorky : U-597

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.03.1941-DD.09.1941 Submarine Commander : U-6
    20.11.1941-12.10.1942 Submarine Commander : U-597

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    06.06.1939
    - Španělský kříž stříbrný
    Spanish Cross Silver
    Spanienkreuz in Silber
    -


    DD.11.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.04.1940
    - Válečný odznak torpédoborce
    Destroyer War Badge
    Zerstörer-Kriegsabzeichen
    -


    DD.04.1940
    - Narvický štít stříbrný
    Narvik Shield Silver
    Narvikschild Silber
    -


    DD.08.1941
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/104.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/166850#501926Verze : 0
    MOD