Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dresky, Hans Wilhelm von

kapitánporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Dresky von Dresky
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Wilhelm Hans-Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Wilhelm von Dresky
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    kapitánporučík Kapitänleutnant
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    27.01.1908 Halle an der Saale /
    27.01.1908 Halle an der Saale /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.02.1940 záliv Clyde
    12.02.1940 Firth of Clyde
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ponorkový velitel U-boat Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/216.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168119#504519Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Dresky von Dresky
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Wilhelm Hans-Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Wilhelm von Dresky
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1933 námořní poručík
    01.06.1935 námořní nadporučík
    01.08.1938 kapitánporučík
    01.10.1933 Leutnant zur See
    01.06.1935 Oberleutnant zur See
    01.08.1938 Kapitänleutnant
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    30.09.1937-28.10.1938 Velitel ponorky : U-4
    29.10.1938-12.02.1940 Velitel ponorky : U-33

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    30.09.1937-28.10.1938 Submarine Commander : U-4
    29.10.1938-12.02.1940 Submarine Commander : U-33

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    30.09.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    27.11.1939
    - Válečný ponorkový odznak
    U-boat War Badge
    U-Boots-Kriegsabzeichen
    -


    DD.MM.1939
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/216.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168119#504520Verze : 0
    MOD