Pope, Andrew Alec Kyrle

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pope, Andrew Alec Kyrle

Pope, Andrew Alec Kyrle

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pope Pope
    Jméno:
    Given Name:
    Andrew Alec Kyrle Andrew Alec Kyrle
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Andrew Alec Kyrle Pope
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    major Major
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.06.1918 Much Marcle, Herefordshire
    19.06.1918 Much Marcle, Herefordshire
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.06.1944 ?, Normandie /
    06.06.1944 ?, Normandy /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    zástupca asistenta adjutanta a quartermastera 3. para šutistickej brigády Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster General 3rd Parachute Brigade
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://paras1.chez-alice.fr/LifeAndrewPOPE.htm
    http://www.paradata.org.uk/people/andrew-k-pope
    www.fallenheroesphotos.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168201#504655Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pope Pope
    Jméno:
    Given Name:
    Andrew Alec Kyrle Andrew Alec Kyrle
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Andrew Alec Kyrle Pope
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR podporučík
    01.01.1940 poručík
    DD.10.1941 dčastný kapitán
    DD.MM.1943 dočastný major
    DD.03.1943 kapitán
    DD.MM.RRRR Second Lieutenant
    01.01.1940 Lieutenant
    DD.10.1941 Temporary Captain
    DD.MM.1943 Temporary Major
    DD.03.1943 Captain
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:


    DD.MM.RRRR-24.12.1938 2. prapor Královej lahkej Shropshireskej pechoty
    24.12.1938-21.05.1940 1. prapor Královej lahkej Shropshireskej pechoty
    21.05.1940-DD.MM.RRRR WIA
    DD.01.1941-DD.02.1941 1. prapor Královej lahkej Shropshireskej pechoty
    DD.02.1941-DD.MM.1941 30. Surreyský pluk vyhladávacích svetlotetov, Královského delostrelectva
    DD.MM.1941-DD.07.1941 pridelený k veleniu 3. pešej brigády a polnému výstrojnému materialu, Královského zboru polného výstrojneho metriálu
    DD.07.1941-DD.10.1941 štábny dôstojník GSO 3, 1. divízie
    DD.10.1941-DD.MM.RRRR štábny dôstojník GSO 3, 1. výsadková divízia
    DD.05.1943-DD.MM.RRRR brigádny major 3. parašutistickej brigády
    DD.02.1944-DD.MM.RRRR zástupca asistenta adjutanta a quartermastera (DAAQG) 3. parašutistickej brigády
    06.06.1944-DD.MM.RRRR KIA


    DD.MM.RRRR-24.12.1938 2nd Battalion, The Kings Shropshire Light Infantry (KSLI)
    24.12.1938-21.05.1940 1st Battalion The Kings Shropshire Light Infantry
    21.05.1940-DD.MM.RRRR WIA
    DD.01.1941-DD.02.1941 1st Battalion The Kings Shropshire Light Infantry
    DD.02.1941-DD.MM.1941 30th (Surrey) Searchlight Regiment, Royal Artillery
    DD.MM.1941-DD.07.1941 Attached to 3rd Infantry Bridage and Ordnance Field Park, Royal Army Ordnance Corps
    DD.07.1941-DD.10.1941 Staff Officer GSO 3, 1st Division
    DD.10.1941-DD.MM.RRRR Staff Officr GSO 3, 1st Airborne Divsion
    DD.05.1943-DD.MM.RRRR Brigade Major 3rd Parachute Brigade
    DD.02.1944-DD.MM.RRRR Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster General (DAAQG) 3rd Parachute Brigade
    06.06.1944-DD.MM.RRRR KIA
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile Za obranu
    Defence Medal
    Defence Medal
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečná medaile 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    -


    DD.MM.RRRR
    Hvězda za Francii a Německo
    France and Germany Star
    France and Germany Star
    -
    Poznámka:
    Note:
    Ososbné al. plukovné čislo: 77672 Personal or Regimantal No.: 77672
    Zdroje:
    Sources:
    http://paras1.chez-alice.fr/LifeAndrewPOPE.htm
    http://www.paradata.org.uk/people/andrew-k-pope
    www.fallenheroesphotos.org


    http://paras1.chez-alice.fr/ThePOPEdrop.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168201#504656Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Svoju vojenskú kariéru začína ako podporučík teritoriálnej armády u 2. praporu Královej lahkej Shropshireskej pechoty (2nd Battalion, The King's Shropshire Light Infantry (KSLI)) a na vianoce 1938 je prevelý k 1. praporu tejto jednotky.


    Po vypuknutí vojny v roku 1939 je zaradený k riadnym silám a v septembri sa naloďuje v Southamptone na loď do Francie ako súčasť Britských expedičných sil. Počas nemeckého útoku je 21.5.1940 zranený a evakuovaný do Británie. Tu sa uzdravuje a zakrátko znovu je bojaschopný.


    Na nový rok 1941 je poručíkoma je znovu pridelený k 1. praporu. Vo februári 1941 je pridelený k 30. Surreyskému pluku vyhladávacích svetlotetov, Královského delostrelectva (30th (Surrey) Searchlight Regiment, Royal Artillery) a v lete 1941 je pridelený k veleniu 3. pešej brigády a polnému výstrojnému materialu, Královského zboru polného výstrojneho metriálu (3rd Infantry Bridage and Ordnance Field Park, Royal Army Ordnance Corps).


    V júly 1941 je znovu prevelený k veleniu 1. divízie a tu je štábnym dôstojníkom GSO3. V októbri 1941 je dočastným kapitánom a je pridelený k štábu 1. výsadkovej divízii ako štábny dôstojník GSO3.


    Počiatkom roku 1943 je dočastným majorom a plným kapitánom v apríly 1943. V tom čase je v máji 1943 pridelený k 3. parašutistickej brigáde ako brigádny major a vo februári 1944 zástupcom asistenta adjutanta a quartermastera (DAAQG).
    Pope sa účastní invázie do Normandie a 5.6.1944 odlieta z letiska Down Ampney, Gloucestershire. Nasledovného rana je vysadený nad Normandiou. Toho istého večera je hlasený ako MIA a KIA.


    Major Pope padol 6.6.1944 a je pochovaný v Saint-Vaast-en-Auge, v zahrade kostola.


    http://paras1.chez-alice.fr/LifeAndrewPOPE.htm
    http://www.paradata.org.uk/people/andrew-k-pope
    www.fallenheroesphotos.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168201#504658Verze : 0
    MOD