Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 343 příspěvků vloženo, 1324 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Eisele, Wilhelm

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Eisele Eisele
    Jméno:
    Given Name:
    Wilhelm Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Wilhelm Eisele
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    kapitánporučík Kapitänleutnant
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.03.1907 Binau /
    16.03.1907 Binau /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ponorkový velitel U-boat Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/243.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168409#504984Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Eisele Eisele
    Jméno:
    Given Name:
    Wilhelm Wilhelm
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Wilhelm Eisele
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1945 kapitánporučík
    01.01.1945 Kapitänleutnant
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    11.01.1941-16.05.1943 Velitel ponorky : U-57
    17.05.1943-26.11.1944 Velitel ponorky : U-78
    26.02.1945-08.05.1945 Velitel ponorky : U-1103

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    11.01.1941-16.05.1943 Submarine Commander : U-57
    17.05.1943-26.11.1944 Submarine Commander : U-78
    26.02.1945-08.05.1945 Submarine Commander : U-1103

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    06.06.1939
    - Španělský kříž bronzový s meči
    Spanish Cross Bronze with Swords
    Spanienkreuz in Bronze mit Schwerten
    -


    22.04.1940
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.1940
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    14.10.1941
    - Válečný ponorkový odznak
    U-boat War Badge
    U-Boots-Kriegsabzeichen
    -


    30.01.1944
    Válečný záslužný kříž 2. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 2nd Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern (1938)
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://uboat.net/men/commanders/243.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168409#504986Verze : 0
    MOD