Co znamená SKRB

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 399 příspěvků vloženo, 1260 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Co znamená SKRB

  Avatar
  Vážení,
  potřebuji zjistit co znamená zkratka SKRB, která byla použita v odkazech na jakýsi VÚ 8038 SKRB Karlovy Vary.


  Údaj má vztah k roku 1990.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168460#505046Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Sdružená Komplexně Racionalizační Brigáda.


  Myslim že pamätníci dôb socializmu už tušia, kam to zaradiť - obdoba brigád socialistickej práce a pod. Len s tým rozdielom že úlohou KRB bolo vyriešiť nejaký problém čo najrýchlejšie a čo najefektívnejšie a s obmedzenými zdrojmi. Združené KRB boli myslím tvorené odborníkmi z viacerých podnikov / organizácií.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168460#505058Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zkratka SKRB opravdu znamenala Sdružená Komplexně Racionalizační Brigáda. To vím dobře, protože jsem tam během své ZVS působil Smile


  Útvar označovaný jako VÚ 8038/SKRB byla malá jednotka, která se skládala přibližně z 20 absolventů a cca 6 vojáků základní služby. Jejím velitelem a dá se říci i zakladatel byl mjr.Ing.Jan Papež, zástupce náčelníka ženijní služby Karlovarské divize. Jednotka byla umístěna (od podzimu 1989) v prostorách VÚ 2071 (Dvory II) v přízemí baráku přezdívaném Jugo. Poštovní adresa byla VÚ 2071/SKRB.
  Část absolventů byla z elektrotechnické fakulty ČVUT (ti se zabývali převážně programováním na počítačích), ostatní byli strojaři. Někteří z nich měli zaměření na malé vodní elektrárny (srdcová záležitost našeho majora), zbylí byli "autaři", kteří se zabývali vývojem stroje na úklid parků techniky označeného jako AU-2 (na počest generálmajora Aulického). Záklaďáci byli vlastně naši dělníci, kteří pomáhali postavit prototyp. Tento stroj byl prapodivný hybrid podvozku P-V3S, kabiny ze Zetoru a čelního nakladeče z Humpoleckých strojíren. Představou majora Papeže bylo to, že dokáže s různými nástroji uklidit park do posledního smítka. Většinou to ale dopadlo jinak - po projetí tohoto výtvoru parkem se za ním táhla stopa po hydraulickém oleji a prach ze země se přemístil jen o kus dál.


  Ještě bych doma našel nějakéty fotky. Za mého působení tam byla opravdu dobrá parta a díky velikášství mjr.Papeže jsme si užili spoustu srandy, protože většinou se něco podělalo vždycky, když se chtěl vytáhnout před svými nadřízenými z divize nebo armády Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168460#528037Verze : 0
  Avatar
  Vážený pane kolego,
  děkuji vám za poskytnutí informací. Další vám napíši prostřednictvím SZ.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/168460#528041Verze : 0
  MOD