20.09.2014 - Ostrava Mošnov: Dny NATO a Dny VS AČR

O víkendu 20. a 21. září 2014 proběhnou Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR, zaujme bezesporu vystoupení V-22 Osprey, dále budou k vidění RF-4E Phantom II tureckého letectva, předchůdci Gripenu, letouny Vigen a Draken a řada jiných.
URL : https://www.valka.cz/20-09-2014-Ostrava-Mosnov-Dny-NATO-a-Dny-VS-ACR-t175961#519249 Verze : 0
Jen za první den se odhaduje návštěvnost kolem 140 000 lidí. Konečná návštěvnost dosáhla 225 000 lidí. Počasí akci přálo, přičemž bylo mnoho k vidění. Ať ve vzduchu nebo na zemi. V pozemních ukázkách se předvedli hlavně pozemní jednotky AČR, ale k vidění byla i dynamická ukázka tanku Leopard polské armády. Dále se předvedli celníci, městská a státní policie a vězeňská služba. Na zemi se dále prezentovaly různé armádní útvary a ve velkém se prezentovala i polská armáda, techniku rovněž prezentovali i různé hasičské sbory. Na stojánkách pak byla k vidění řáda vrtulníků a letadel. V sobotu byl na akci přítomen premiér V. Sobotka. V neděli na akci pak zavítal prezident M. Zeman.
Ve vzduchu pak své umění předvedla řada pilotů z letectev zemí NATO. Krom průletů letounů AČR, zaujaly skupinové průlety letounů Gripen, Vigen a Draken a v další skupině L-29, L-39 a L-159A. Akrobacii předvedly například letouny F-16, MiG-29, L-159A, JAS-39, F/A-18, Vigen, Draken či V-22 Osprey. Z vystoupení vrtulníků nutno zmínit Mi-24 nebo "podporu vojsk" za účasti Mi-171Š a Mi-24.

Zdroje:
zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/20-09-2014-Ostrava-Mosnov-Dny-NATO-a-Dny-VS-ACR-t175961#519411 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více