Timirbulatov, Salaudin Chasmagamadovič

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 492 příspěvků vloženo, 2015 editováno a 1941 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Timirbulatov, Salaudin Chasmagamadovič

Salaudin Khasmagamadovich Timirbulatov / Салаудин Хасмагамадович Тимирбулатов

  Avatar
  autorom tohto textu je Dolin404


  Salaudin Chasmagamadovič Timirbulatov
  (Салаудин Хасмагамадович Тимирбулатов)  * 1960 či 1964, obec Borzoj, Šatojský okres (Борзой Шатойского района Чечено-Ингушской АССР )  - Čečenský polní velitel, z pohledu ruských orgánů terorista, přezdívka Traktorista (Тракторист)
  Prolog?
  Ač se to může zdát velmi podivné tak sleduji, nebo spíše občas narazím na neskutečně krvavé videa z Čečenského konfliktu. Mnohdy mě napadne, kdo jsou ti lidé? Jaké byly osudy vojáků, kteří takto zabijí člověka, kdo to je? A kdo byli ti nešťastníci, jejichž poslední chvíle jsou na videu zachyceny. Ano mluvíme tu a jde o videa se zachycenými popravami, nebo z pohledu práva čistě vraždami zajatých vojáků. V případě pána s přezdívkou "traktorista", jehož profil jsem se zde snažil prezentovat o vraždy ruských vojáků, zajatců.


  Jak to už tak v Rusku bývá, je to s daty a informacemi zlé až špatné. Ani oficiální zdroje, které jsem na internetu nalezl, se nedokáží shodnout na takové základní věci jako je datum narození "recenzovaného pána"! Proto je uvedeno 1960 (zdroj: www.lenta.ru ) či 1964 (např.: www.zavtra.ru ). První ze zmiňovaných zdrojů je publikován 21. 03. 2000, druhý 16. 07. 2002, proto ani zde nemohlo dojít k posunutí nebo nepřesnosti v datu narození o 4 roky. Další neshody jsou u datování samotných videí, prezentovaných na internetu jako "akce" S. Temirbulatova, toto se mi ale podařilo nalézt a video zařadit ke správné osobě. Druhým problémem bylo samotné jméno aktéra. U videa (například zde : http://navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=7927 )je uvedeno jméno Temirbulatov. Původně videa po netu kolovala se jménem Termibulatov (viz zde: groups.yahoo.com ). Tak jsem začal shánět informace o panu Temirbulatovi. Nakonec až jsem dokončil 85% článku pracným sháněním drobků po internetu a tuplovaným zavirováním počítače ze serverů, kde jsem asi silně monitorovaný všemi špionážními institucemi, jsem nalezl konečnou verzi a to, že se dotyčný jmenuje Timirbulatov a má dokonce hezkou stránku na Wiki! Velmi zajímavou informaci s použitím jmen Temir/Termi-bulatov uvádí i www.kavkazcenter.com
  Životopis, který jsem sestavil já, ještě než jsem našel info na wiki.


  O samotném Salautdinu Temirbulatovovi jsem nalezl jen velice málo. Dokončil střední školu, ženatý a otec šesti dětí. Byl polním velitelem nelegální bojové skupiny na území svého kraje. Pracoval i jako zástupce administrace okresu. Chvíli vedl takzvanou bezpečnostní službu šaría Šatojského okresu.


  Jeho přezdívka "Traktorista" vznikla v jeho zaměstnání v devadesátých letech. V té době pracoval několik let jako mechanik na farmě. Podařilo se mi nalézt Info, že se připojil k "Šatojskému pluku" povstalců, vedeném Ruslanem Gelayevem. Právě Šatojský okres byl dějištěm jedné z nejkrvavějších bitev, nebo spíše přepadů v Čečenské válce (www.youtube.com) dne 19. 4. 1996. O tomto boji a vztahu k Timirbulatovi není/nemám žádné Info. Ovšem datum 11. 4. 1996 je pro něj osudový. Toho dne se po boji (bojová jednotka/skupina Achmeda Zakaeva (Ахме́д Хали́дович Зака́ев) ) podařilo zajmout 4 ruské vojáky. Jejich jména jsem našel opět v různých tvarech: Sharonov, Metyaev, Shcherbatyk a Fedorkov. Wiki uvádí pravděpodobně nejpřesnější podobu i hodnosti. Starší seržant Eduard Fedotkov (zastřelen), mladší seržant Pavel Šaronov (podřezán) a vojíni Sergej Mitrjaev (zastřelen Timirbulatovem) a Aleksej Ščerbatich (podřezán).


  Videa?
  Zde ovšem nastal další problém! Podle http://robertlindsay.wordpress.com, kde je přepis mluveného slova zaznamenaného na kameru při popravách, se jeden z vojáků jmenoval Alexej Lipatov. Toto jméno neuvádějí žádné ruské zdroje ve vztahu k Timirbulatovi! Video mělo být pořízeno 5. září 1999, kdy povstalecká skupina čečenců o síle 200 (jinde 250 můžů : http://navratdoreality.cz, či dokonce 500 a podobně) mužů zaútočila z Čečenska přes hranice do Dagestánu. Část povstalců (asi 40), obsadila vesnici Tuhchar (či Tuhcharom), správně Tuchčar (Тухчар, Новолакской район). Zde došlo k zabití šesti vojáků. Video je připisováno vojenské skupině pod vedením právě Temirbulatova. Neshodují se ani data a ani jiné informace!
  Podle goregrish.com je za masakr n tomto konkrétním videu zodpovědná zcela jiná skupina povstalců pod vedením snad Emira Omara Karpinskiho napojeného na Chattábovu a Basajevovu frakci (http://www.nr2.ru/226862.html). Z uvedených detailů je jasné, že všechny popisky kolující po internetu k tomuto ohavnému jsou špatné! Zjištění že toto video nemá s postavou Temirbulatova nic společného je vzhledem k zaměření článku nepřínosné. Snad jen zpřesnilo informace k němu a osvětlilo pravost a jména lidí zachycených na videích.


  VIDEO ZACHYCUJÍCÍ ČÁST, KDE JE VIDĚT ZABITÍ RUSKÉHO VOJÁKA TIMIRBULATOVEM 11. dubna 1996
  http://www.youtube.com/watch?v=XKg8Q5NaswA


  VIDEO ZACHYCUJÍCÍ SKUPINU E. O. KARPINSKIHO A JIMI PROVEDENÝ MASAKR 5. září 1999
  goregrish.com
  http://navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=7927


  Zdroje :
  Vzhledem k propletenosti a návaznosti, ale i jednoduchosti jsou uvedeny v značném počtu v textu.
  robertlindsay.wordpress.com  zdroj: ru.wikipedia.org
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/178050#523969Verze : 1
  MOD