Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 300 příspěvků vloženo, 889 editováno a 282 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tichonov, Michail Fjodorovič

Mikhail Fyodorovich Tikhonov / Михаил Фёдорович Тихонов

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tichonov Tikhonov
    Jméno:
    Given Name:
    Michail Fjodorovič Mikhail Fyodorovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Михаил Фёдорович Тихонов
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.11.1900 Oděsa /
    11.11.1900 Odessa /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    11.02.1971 Moskva /
    11.02.1971 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 108. střelecký sbor commander of the 108th Rifle Corps
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/huyViq
    http://goo.gl/Gy0dFC
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/178490#524820Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tichonov Tikhonov
    Jméno:
    Given Name:
    Michail Fjodorovič Mikhail Fedorovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Михаил Фёдорович Тихонов
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    13.01.1939 plukovník
    17.11.1942 generálmajor
    22.02.1944 generálporučík
    13.01.1939 Colonel
    17.11.1942 Major General
    22.02.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1941-25.05.1942 Velitel : 2. výsadkový sbor
    03.01.1944-09.08.1944 Velitel : 108. střelecký sbor
    18.12.1944-DD.06.1945 Velitel : 39. gardový střelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.10.1941-25.05.1942 Commander : 2nd Airborne Corps
    03.01.1944-09.08.1944 Commander : 108th Rifle Corps
    18.12.1944-DD.06.1945 Commander : 39th Guards Rifle Corps

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.02.1941
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    13.12.1942
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    30.01.1943
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    25.10.1943
    Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
    Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
    Орден Отечественной войны 1-й степени
    -


    21.02.1944
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    22.06.1944
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    03.11.1944
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    21.02.1945
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    28.04.1945
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    29.06.1945
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    29.06.1945
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    20.06.1949
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    28.10.1967
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/huyViq
    http://goo.gl/Gy0dFC
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/178490#524821Verze : 0
    MOD