41. střelecká divize [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 398 příspěvků vloženo, 1307 editováno a 427 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

41. střelecká divize [1942-1945]

41st Rifle Division / 41-я стрелковая дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    41. střelecká divize 41st Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    41-я стрелковая дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.MM.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    118. střelecká brigáda 118th Rifle Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    29.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.12.1942-DD.05.1945 61. střelecký sbor
    25.12.1942-DD.05.1945 61st Rifle Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    10.10.1942-14.03.1943 Petuchov, Ivan Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
    15.03.1943-01.03.1944 Surčenko, Andrej Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    10.03.1944-10.05.1944 Bondarenko, Daniil Semenovič (Polkovnik / Полковник)
    11.05.1944-09.05.1945 Čerňak, Stěpan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://samsv.narod.ru/Div/Sd/sd041/main3.html
    http://goo.gl/j5hXVK
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179076#525781Verze : 0
    MOD