82. střelecká divize [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

82. střelecká divize [1942-1945]

82nd Rifle Division / 82-я стрелковая дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    82. střelecká divize 82nd Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    82-я стрелковая дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.06.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    64. námořní střelecká brigáda 64th Naval Rifle Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    29.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    29.05.1942-01.12.1942 20. armáda
    01.12.1942-01.03.1943 29. armáda
    01.03.1943-01.04.1943 20. armáda
    01.04.1943-01.09.1943 31. armáda
    01.09.1943-01.12.1943 71. střelecký sbor
    01.12.1943-01.01.1944 105. střelecký sbor
    01.01.1944-01.03.1944 19. střelecký sbor
    01.03.1944-01.04.1944 95. střelecký sbor
    01.04.1944-01.08.1944 46. střelecký sbor
    01.08.1944-01.03.1945 80. střelecký sbor
    01.03.1945-DD.05.1945 129. střelecký sbor
    29.05.1942-01.12.1942 20th Army
    01.12.1942-01.03.1943 29th Army
    01.03.1943-01.04.1943 20th Army
    01.04.1943-01.09.1943 31st Army
    01.09.1943-01.12.1943 71st Rifle Corps
    01.12.1943-01.01.1944 105th Rifle Corps
    01.01.1944-01.03.1944 19th Rifle Corps
    01.03.1944-01.04.1944 95th Rifle Corps
    01.04.1944-01.08.1944 46th Rifle Corps
    01.08.1944-01.03.1945 80th Rifle Corps
    01.03.1945-DD.05.1945 129th Rifle Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    12.06.1942-30.09.1944 Pisarev, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    05.10.1944-12.02.1945 Dudorov, Timofej Dmitrijevič (Polkovnik / Полковник)
    13.02.1945-04.05.1945 Poljakov, Pjotr Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    05.05.1945-09.05.1945 Dudorov, Timofej Dmitrijevič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/ae9ASJ
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179142#525913Verze : 0
    MOD