Na hraně zítřka

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1055 editováno a 453 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Na hraně zítřka

Edge of Tomorrow

  Avatar
  Edge of Tomorrow
  - Na hraně zítřka (CZ), Na hrane zajtrajška (SK)


  Země: USA/Austrálie
  Rok: 2014
  Délka: 113 min
  Režie: Doug Liman


  Obsah:
  Akční military sci-fi-film, jehož příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimořádně agresivní mimozemská rasa, napadli a v krátké době dobyli Evropu s výjimkou Velké Británie a části Ruska. Jediným zaváháním mimozemšťanů při jejich tažení byla až dosud bitva u Verdunu, v níž se vyznamenala členka britských speciálních sil Rita Vrataski (Emily Blunt). Na britských ostrovech se mezitím formuje obří United Defence Force (UDF), složená z Američanů, Britů a uprchlíků z kontinentálních národů, která má Evropu dobýt zpět. Americký major Bill Cage (Tom Cruise), PR specialista a propagandista, který však nikdy nebyl v žádné bitvě, je samotným velitelem UDF pověřen vylodit se s první útočnou vlnou, což odmítne. Nato je zatčen, degradován a zařazen jako řadový voják k výsadkářům do první útočné vlny. Během několika minut je v pekle normanské pláže zabit, ještě předtím se mu však podaří zneškodnit velícího mimozemšťana, tzv. Alphu. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobí, že Cage procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít...


  Názor:
  Vynikající film, dle mého názoru prakticky bez slabých míst, navazující na nejlepší tradice Zachraňte vojína Ryana (1998) či Vetřelců (1986). Ne náhodou měl premiéru 6. června 2014.

  Edge of Tomorrow poster
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179188#526049Verze : 0
  Avatar
  ani bych nerekl, ze zrovna Ryana nebo Vetrelce, spise je to kombinace Na Hromnice o den vice a Hvezdne pechoty. Ale jinak souhlasim, film se mi velmi libil a mohu vrele doporucit !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179188#526069Verze : 0
  MOD