Dabrowiecki, Eugen

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 551 příspěvků vloženo, 2187 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dabrowiecki, Eugen

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Dabrowiecki Dabrowiecki
    Jméno:
    Given Name:
    Eugen Eugen
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eugen Dabrowiecki
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.weltkriege.at/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179450#527001Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Dabrowiecki Dabrowiecki
    Jméno:
    Given Name:
    Eugen Eugen
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Eugen Dabrowiecki
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    11.11.1918 generálmajor
    11.11.1918 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.weltkriege.at/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179450#527002Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Polským jménem Eugeniusz Dąbrowiecki.

    Datum a místo narození – 19.11.1861 Dąbrowa Tarnowska
    Datum a místo úmrtí – 15.06.1941 Krakov


    Všeobecné vzdělání – Nižší reálná škola v Tarnově a Lvově
    Vojenské vzdělání - Kadetní škola v Hranicích na Moravě
    Tereziánská vojenská akademie ve Vídeňském Novém Městě


    Důstojnické hodnosti v Rakousko-uherské armádě:
    1883-1888 poručík (Leutnant)
    1888-18RR nadporučík (Oberleutnant)
    18RR-1896 rytmistr II. třídy (Rittmeister II kl.)
    1896-1907 rytmistr I. třídy (Rittmeister I kl.)
    1907-01.05.1911 major (Major)
    01.05.1911-01.05.1914 podplukovník (Oberstleutenant)
    01.05.1914-01.02(03?).1918 titulární brigádní generál (titular Generalmajor)
    Od 11.11.1918 skutečný brigádní generál (wirklich Generálmajor) s platností od 01.11.1918
    Generálské hodnosti v Polské armádě:
    Od 27.11.1918 oficiálně v Polské armádě jako generál podporučík (generał podporucznik)
    Od 01.06.1919 brigádní generál (generał brygady)
    26.10.1923 titulární divizní generál (tytularny generał dywizji)


    Průběh vojenské služby v Rakousko-uherské armádě:
    18.08.1883-DD.MM.1893 Pěší pluk č. 57 (Galizisches Infanterieregiment Nr. 57) m.j. jako pobočník velitele pluku.
    01.07.1893 byl převelen k četnictvu a prošel ročním kursem důstojníků četnictva.
    Od DD.MM.1894 v Zemském četnickém velitelství č. 05 pro Halič v Krakově postupně jako:
    Velitel jednotky četnictva č. 16 v Stryji
    Velitel jednotky četnictva č. 3 v Řešově
    Velitel jednotky četnictva č. 2 v Krakově
    01.11.1911 byl jmenován velitelem Zemského četnického velitelství č. 14 pro Korutany v Klagenfurtu.
    DD.09.1915 byl převelen do Generální gubernie (Militärgeneralgouvernement in Polen) a jmenován přednostou rakousko-uherských oblastních okupačních úřadů ve městě Końskie.
    Od DD.11.1915 byl přednostou oblastních okupačních úřadů ve městě Włodzimierz Wołyński.
    Od DD.06.1917 byl oblastním velitelem ve městě Radomsk.
    Průběh vojenské služby v Polské armádě:
    02.11.1918 převzal velení nad nově tvořenými polskými jednotkami v Radomsku.
    27.11.1918 byl oficiálně přijat do Polské armády a jmenován velitelem četnictva Velitelství generální vojenské oblasti „Krakov“ (Dowództwo Okręgu Generalnego „Kraków″).
    Od 20.05.1919 byl vedoucím Organizace četnictva ve Varšavě a od 21.09.1919 rovněž Inspektorem četnictva.
    Od DD.03.1920 byl přednostou Velitelství četnictva Ministerstva vojenských záležitostí.
    Od 01.04.1921 ve výslužbě.
    Zdroje:
    miastoiludzie.pl
    encyklopedia.eduteka.pl

    Udělení pamětního vyznamenání gen. Dąbrowieckému (uprostřed). Zdroj: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Sign. 1-W-56
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/179450#527056Verze : 0
    MOD