Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 311 příspěvků vloženo, 950 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ogata, Tagao

Tagao Ogata / 緒方多賀雄

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ogata Ogata
    Jméno:
    Given Name:
    Tagao Tagao
    Jméno v originále:
    Original Name:
    緒方多賀雄 / おがた・たがお
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.02.1869 ?, prefektura Kumamoto /
    12.02.1869 ?, Kumamoto Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    05.01.1935 ?
    05.01.1935 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost Port Arthur
    velitel: 9. pěší brigáda
    velitel: 79. peší pluk
    Commander: Port Arthur Fortress
    Commander: 9th Infantry Brigade
    Commander: 79th Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    sakurataro.org;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/180460#529327Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tagao Tagao
    Jméno:
    Given Name:
    Ogata Ogata
    Jméno v originále:
    Original Name:
    緒方多賀雄 / おがた・たがお
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-26.07.1890 vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-26.07.1890 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.03.1891 podporučík
    20.10.1894 poručík
    21.01.1898 kapitán
    09.12.1903 Major
    13.11.1907 podplukovník
    06.09.1911 plukovník
    18.08.1916 generálmajor
    10.08.1920 generálporučík
    26.03.1891 Second Lieutenant
    20.10.1894 Lieutenant
    21.01.1898 Captain
    09.12.1903 Major
    13.11.1907 Lieutenant Colonel
    06.09.1911 Colonel
    18.08.1916 Major General
    10.08.1920 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    14.09.1911-10.08.1914 Velitel : 4. pěší pluk
    01.04.1916-18.08.1916 Velitel : 79. pěší pluk
    10.08.1920-20.07.1921 Velitel : Pevnost Port Arthur

    Ručně vyplněné položky:
    26.03.1891-23.03.1896 23. peší pluk
    23.03.1896-25.09.1896 6. Taiwanský peší obranný pluk
    25.09.1896-21.05.1897 23. peší pluk
    21.05.1897-28.02.1901 adjutant praporu 23. peší pluk
    28.02.1901-09.12.1903 Inštruktor, Vojenská škola Toyama
    09.12.1903-08.04.1904 23. peší pluk
    08.04.1904-09.03.1906 riaditel Vojenskej rurálnej školy Hiroshima
    09.03.1906-14.02.1907 Vojenská škola Toyama
    14.02.1907-13.11.1907 velitel praporu, 41. peší pluk
    13.11.1907-06.09.1911 pridelený k 56. pešiemu pluku
    06.09.1911-10.08.1914 velitel 4. pešieho pluku
    10.08.1914-01.04.1916 velitel 1. mimoriadneho? Korejského pešieho pluku
    01.04.1916-18.08.1916 velitel 79. pešieho pluku
    18.08.1916-10.08.1920 velitel 9. pešej brigády
    10.08.1920-20.07.1921 velitel pevnosti Port Arthur
    01.11.1921-DD.MM.RRRR Reserva
    Automatically linked items:
    14.09.1911-10.08.1914 Commander : 4th Infantry Regiment
    01.04.1916-18.08.1916 Commander : 79th Infantry Regiment
    10.08.1920-20.07.1921 Commander : Port Arthur Fortress

    Manually added items:
    26.03.1891-23.03.1896 23rd Infantry Regiment
    23.03.1896-25.09.1896 6th Taiwan Inafntry Defense Regiment
    25.09.1896-21.05.1897 23rd Infantry Regiment
    21.05.1897-28.02.1901 Battalion Adjutant 23rd Infandtry Regiment
    28.02.1901-09.12.1903 Instructor, Army Toyama School
    09.12.1903-08.04.1904 23rd Infantry Regiment
    08.04.1904-09.03.1906 Hiroshima Army Rural School Director
    09.03.1906-14.02.1907 Army Toyama School
    14.02.1907-13.11.1907 Battalion Commander, 41st Infantry Regiment
    13.11.1907-06.09.1911 Attached to 56th Infantry Regiment
    06.09.1911-10.08.1914 4th Infantry Regiment Commander
    10.08.1914-01.04.1916 1st Extraordinary Korean Infantry Regiment Commander
    01.04.1916-18.08.1916 79th Infantry Regiment Commander
    18.08.1916-10.08.1920 9th Infantry Brigade Commander
    10.08.1920-20.07.1921 Port Arthur Fortress Commander
    01.11.1921-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    31.07.1920
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
    2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
    旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Zlatého luňáka 3. třídy
    Order of Golden Kite 3rd Class
    功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    sakurataro.org;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/180460#530144Verze : 0
    MOD