Takegami, Cunesaburó

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Takegami, Cunesaburó

Tsunesaburo Takegami / 竹上常三郎

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Takegami Takegami
    Jméno:
    Given Name:
    Cunesaburó Tsunesaburō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    竹上常三郎 / たけがみ・つねさぶろう
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.11.1872 ?, prefektura Ibaraki /
    09.11.1872 ?, Ibaraki Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost Port Arthur
    velitel: 19. divize
    velitel: 12. divize
    Commander: Port Arthur Fortress
    Commander: 19th Division
    Commander: 12th Divsion
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    velitel: 51. pěší pluk Commander: 51st Infantry Regiment
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/竹上常三郎
    http://koki.o.oo7.jp/06.12.9_hoshi_foto.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/180800#530247Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Takegami Takegami
    Jméno:
    Given Name:
    Cunesaburó Tsunesaburō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    竹上常三郎 / たけがみ・つねさぶろう
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-27.07.1894 Vojenská akadémia
    28.12.1897-20.12.1900 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-27.07.1894 Military Academy
    28.12.1897-20.12.1900 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    25.09.1894 podporučík
    25.10.1897 poručík
    01.05.1901 kapitán
    06.05.1905 major
    30.11.1910 podplukovník
    10.08.1914 plukovník
    19.08.1918 generálmajor
    06.08.1923 generálporučík
    25.09.1894 Second Lieutenant
    25.10.1897 Lieutenant
    01.05.1901 Captain
    06.05.1905 Major
    30.11.1910 Lieutenant Colonel
    10.08.1914 Colonel
    19.08.1918 Major General
    06.08.1923 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.08.1916-18.01.1918 Velitel : 51. pěší pluk
    06.08.1923-04.02.1924 Velitel : Pevnost Port Arthur

    Ručně vyplněné položky:
    25.09.1894-DD.MM.RRRR 1. gardový peší pluk
    01.05.1901-31.05.1901 1. gardový peší pluk
    31.05.1901-15.11.1902 Inštruktor, Vojenská akadémia
    15.11.1902-13.11.1907 štábny dôstojník 7. divízia
    13.11.1907-30.10.1910 štábny dôstojník 17. divízia
    30.10.1910-26.04.1912 pridelený k 48. pešiemu pluku
    26.04.1912-10.08.1914 štáb, Personálna kancelária Ministrstva vojny
    10.08.1914-18.08.1916 Honin? Manager, Personálna kancelária Ministrstva vojny
    18.08.1916-18.01.1918 velitel 51. peší pluk
    18.01.1918-19.08.1918 náčelník ? sekcie Kancelária všeobecných záležitostí Genrálneho štábu
    19.08.1918-15.01.1919 Inštruktor vojenských vied a sekretár Armádne vojnové kolégium
    15.01.1919-06.08.1923 náčelník Kancelárie personálnej Ministrstva vojny
    15.01.1919-15.07.1920 sekretár informačnej kancelárie pre vojnových zajatcov
    06.08.1923-04.02.1924 velitel pevnosti Port Arthur
    04.02.1924-28.07.1926 velitel 19. divízie
    28.07.1926-08.03.1928 velitel 12. divízie
    29.03.1928-DD.MM.RRRR Reserva
    Automatically linked items:
    18.08.1916-18.01.1918 Commander : 51st Infantry Regiment
    06.08.1923-04.02.1924 Commander : Port Arthur Fortress

    Manually added items:
    25.09.1894-DD.MM.RRRR 1st Guards Infantry Regiment
    01.05.1901-31.05.1901 1st Guards Infantry Regiment
    31.05.1901-15.11.1902 Instructor, Military Academy
    15.11.1902-13.11.1907 Staff Officer 7th Division
    13.11.1907-30.10.1910 Staff Officer 17th Division
    30.10.1910-26.04.1912 Attched to 48th Infantry Regiment
    26.04.1912-10.08.1914 Staff Personnel Bureau Army Ministry
    10.08.1914-18.08.1916 Honin? Manager, Personnel Bureau Army Ministry
    18.08.1916-18.01.1918 51st Infantry Regiment Commander
    18.01.1918-19.08.1918 Section Chief General Affairs Bureau General Staff
    19.08.1918-15.01.1919 Military Science Instructor Army War College and School Secretary
    15.01.1919-06.08.1923 Chief of Personnel Bureau Army Ministry
    15.01.1919-15.07.1920 POW Information Bureau Secretary
    06.08.1923-04.02.1924 Port Arthur Fortress Commander
    04.02.1924-28.07.1926 19th Division Commander
    28.07.1926-08.03.1928 12th Division Commander
    29.03.1928-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
    2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
    旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
    -


    29.11.1927
    Řád Posvátného pokladu 1. třídy
    Order of Sacred Treasure 1st Class
    瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/竹上常三郎
    http://koki.o.oo7.jp/06.12.9_hoshi_foto.htm


    v čase ako sekretár kancelárie pre vojnových zajatcov
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/180800#530259Verze : 1
    MOD