Napoleon (2002)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 461 příspěvků vloženo, 2618 editováno a 1155 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Napoleon (2002)

  Avatar
  ofic. stránka (francouzsky): http://napoleon.france2.fr


  Francie mu byla příliš těsná, byl odhodlán psát dějiny celé Evropy. Výpravná koprodukční minisérie (2002). Hrají: Ch. Clavier, I. Rosselliniová, G. Depardieu, J. Malkovich, A. Aiméeová a další. Režie Yves Simoneau


  Napoleon je ryze francouzský hrdina, ale jeho sláva, činy a rozhodnutí mnohokrát překročily francouzské hranice a pod jeho kroky se doslova otřásala celá Evropa. Na filmový projekt, který měl popsat Napoleonovu cestu nehynoucí slávy až po samý konec, však nestačily jen francouzské finance. Čtyřdílná minisérie byla natočena v koprodukci dalších sedmi států: Německa, Itálie, Kanady, USA, Velké Británie a Španělska. Oficiální rozpočet zní na 41 milionů eur, natáčelo se ve Francii, Rakousku, v Maďarsku se točily velké bitevní scény za účasti tisíců statistů, naši diváci samozřejmě poznají mnohé české exteriéry.


  Producenti plánovali tento projekt již několik let, měnil se režisér a samozřejmě se dlouho spekulovalo o hlavní postavě. Mnohé překvapilo jméno Christiana Claviera, který ve filmech uplatňuje především svůj komediální talent (Operace Corned Beef, Návštěvníci I, II, filmové zpracování známého komiksu o Asterixovi). Současný francouzský velkofilm se neobejde bez Gérarda Depardieua, který zde zahrál roli nepopulárního šéfa tajné policie Josepha Fouchého. Stejně jako v Bídnících získali producenti účast americké hvězdy Johna Malkoviche, který svým výrazným minimalistickým herectvím uchopil postavu Napoleonova diplomata Charlese Talleyranda. Z výrazných ženských postav jmenujme Isabellu Rosselliniovou jako Josefínu a Anouk Aiméeovou jako Napoleonovu matku.


  Velká historická dobrodružství velkého muže se otvírají roku 1816 na ostrově Svaté Heleny, kde má Napoleon dost času na to, aby ve své duši znovu prožil svůj život...[/url]
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66520Verze : 0
  Avatar
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66521Verze : 0
  Avatar
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66523Verze : 0
  Avatar
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66524Verze : 0
  Avatar
  Tento film, alebo jeho časti som videl a bol veľmi dobre spracovaný. Dávala ho STV na Nový rok, keď spustila svoju novú verziu či čo to malo byť. Každopádne bol na tento seriál veľmi dobrý ohlas (čo sa nedá povedať na celkovú STV, hoci teraz to už ujde Wink )
  zaujímavo spracované a navyše ma to donútilo ísť do knihovny a niečo si o Napoleonovi naštudovať Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66529Verze : 0
  Avatar
  jo to znám, často se mi po různých filmech plní seznam toho, co chci v knihovně sehnat Smile)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#66532Verze : 0
  Avatar
  Vynikajuci film.Aj ked som cakal viac scen z bojiska.Skor je tam vela politiky a intrig.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#69528Verze : 0
  Avatar

  Citace - frantisek :

  Vynikajuci film. Aj ked som cakal viac scen z bojiska. Skor je tam vela politiky a intrig.

  Pánové, to snad nemyslíte vážně, větší blbinu a vyhazování peněz za škvár si lze jen stěží představit.
  Do knihovny bych se podíval určitě - abych zjistil, co je pravda. (Po filmařské stránce též velmi slabé. Zvážíme-li dobové možnosti, zlatý Bondarčuk.)
  Škoda ztrácet slova, raději si přečtěte recenzi od někoho, kdo tomu skutečně rozumí: TV SERIÁL NAPOLEON, aneb Waterloo francouzské televize
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#311874Verze : 0
  Avatar

  Citace - Anonymous :

  Porovnávať názory z roku 2004 so súčasnosťou nie je moc dobré. Aj vzhľadom k znalostiam účastníkov diskousie vtedy a dnes.

  Máte pravdu. Neovládnul jsem se při představě, že by to někdy opět v TV šlo. Ovšem ten film je špatný od svého zrodu a také takový zůstane. Na tom čas nic nezmění. Jestliže by však nyní účastníci již nevěděli, oč šlo, tím lépe.
  Každopádně ta recenze za přečtení a zamyšlení stojí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18123#311892Verze : 0