Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 409 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Furukawa, Saburó

Saburo Furukawa / 古川三郎

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Furukawa Furukawa
    Jméno:
    Given Name:
    Saburó Saburō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    古川三郎 / ふるかわ・さぶろう
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.03.1882 ?, prefektura Šiga /
    14.03.1882 ?, Shiga Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    27.04.1953 ?
    27.04.1953 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost Tokijského zálivu
    velitel: 12. pěší brigáda
    náčelník štábu: 20. armáda
    Commander: Tokyo Bay Fortress
    Commander: 12th Infantry Brigade
    Chief of Staff: 20th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/古川三郎
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182008#532835Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Furukawa Furukawa
    Jméno:
    Given Name:
    Saburó Saburō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    古川三郎 / ふるかわ・さぶろう
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-22.11.1901 Vojenská akadémia
    03.12.1909-25.11.1912 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-22.11.1901 Military Academy
    03.12.1909-25.11.1912 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    23.06.1902 podporučík
    02.08.1904 poručík
    29.01.1908 kapitán
    10.08.1915 major
    25.07.1919 podplukovník
    15.08.1922 plukovník
    26.06.1927 generálmajor
    11.04.1932 generálporučík
    23.06.1902 Second Lieutenant
    02.08.1904 Lieutenant
    29.01.1908 Captain
    10.08.1915 Major
    25.07.1919 Lieutenant Colonel
    15.08.1922 Colonel
    26.06.1927 Major General
    11.04.1932 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    06.08.1923-01.05.1925 Náčelník štábu : 20. divize
    11.04.1932-18.03.1933 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

    Ručně vyplněné položky:
    23.06.1902-DD.MM.RRRR 13. peší pluk
    30.11.1905-29.01.1908 pridlený k študentskému zboru Vojenskej detskej? školy
    29.01.1908-DD.MM.RRRR 13. peší pluk
    31.08.1913-25.08.1914 Inštruktor, Vojenská akadémia
    25.08.1914-10.08.1915 štábny dôstojník 17. divízia
    10.08.1915-02.05.1916 pridelený k 4. gardovému pešiemu pluku
    02.05.1916-02.05.1917 velitel ? praporu 4. gardového pešieho pluku
    02.05.1917-24.07.1918 Inštruktor, Vojenská akadémia
    24.07.1918-15.08.1922 personálna kancelária Ministertsva vojny
    15.08.1922-06.08.1923 velitel 39. pešieho pluku
    06.08.1923-01.05.1925 náčelník štábu 20. divízie
    01.05.1925-26.07.1927 náčelník oddelenia úloh, Personálna kancelária Ministertsva vojny
    26.07.1927-01.08.1930 velitel 12. pešej brigády
    01.08.1930-11.04.1932 pridelený k veleniu 3. divízie
    11.04.1932-18.03.1933 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
    18.03.1933-12.04.1934 velitel 8. náhradnej divízie
    23.04.1934-DD.MM.RRRR Reserva
    Automatically linked items:
    06.08.1923-01.05.1925 Chief of Staff : 20th Division
    11.04.1932-18.03.1933 Commander : Tokyo Bay Fortress

    Manually added items:
    23.06.1902-DD.MM.RRRR 13th Infantry Regiment
    30.11.1905-29.01.1908 Attached to Student Corps Army Child School
    29.01.1908-DD.MM.RRRR 13th Infantry Regiment
    31.08.1913-25.08.1914 Instructor, Military Academy
    25.08.1914-10.08.1915 Staff Officer 17th Division
    10.08.1915-02.05.1916 Attached to 4th Guards Infantry Regiment
    02.05.1916-02.05.1917 Battalion Commander 4th Guards Infantry Regiment
    02.05.1917-24.07.1918 Instructor, Military Academy
    24.07.1918-15.08.1922 Personnel Bureau Army Ministry
    15.08.1922-06.08.1923 39th Infantry Regiment Commander
    06.08.1923-01.05.1925 20th Division Chief of Staff
    01.05.1925-26.07.1927 Chief of Assignments Branch, Personnel Bureau, Ministry of War
    26.07.1927-01.08.1930 12th Infantry Brigade Commander
    01.08.1930-11.04.1932 Attached to 3rd Division HQ
    11.04.1932-18.03.1933 Tokyo Bay Fortress Commander
    18.03.1933-12.04.1934 8th Depot Division Commander
    23.04.1934-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 5. třídy
    Order of Golden Kite 5th Class
    功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    13.04.1932
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    29.04.1934
    Řád Posvátného pokladu 1. třídy
    Order of Sacred Treasure 1st Class
    瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/古川三郎
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182008#532885Verze : 1
    MOD