Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 345 příspěvků vloženo, 1093 editováno a 424 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Jamaguči, Masahiro

Masahiro Yamaguchi / 山口正凞

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jamaguči Yamaguchi
    Jméno:
    Given Name:
    Masahiro Masahiro
    Jméno v originále:
    Original Name:
    山口正凞 / やまぐち・まさひろ
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    30.11.1885 Edo /
    30.11.1885 Edo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    09.01.1952 ?
    09.01.1952 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 18. pěší brigáda
    velitel: Pevnost Tsugaru
    velitel: 42. pěší pluk
    Commander: 18th Infantry Brigade
    Commander: Tsugaru Fortress
    Commander: 42nd Infantry Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/山口正凞
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182447#533660Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jamaguči Yamaguchi
    Jméno:
    Given Name:
    Masahiro Masahiro
    Jméno v originále:
    Original Name:
    山口正凞 / やまぐち・まさひろ
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-30.05.1905 Vojenská akadémia
    03.12.1909-25.11.1912 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-30.05.1905 Military Academy
    03.12.1909-25.11.1912 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    21.04.1905 podporučík
    21.12.1907 poručík
    25.12.1914 kapitán
    11.03.1921 major
    20.08.1924 podplukovník
    10.08.1928 plukovník
    01.08.1933 generálmajor
    01.03.1937 generálporučík
    21.04.1905 Second Lieutenant
    21.12.1907 Lieutenant
    25.12.1914 Captain
    11.03.1921 Major
    20.08.1924 Lieutenant Colonel
    10.08.1928 Colonel
    01.08.1933 Major General
    01.03.1937 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.08.1933-01.08.1934 Velitel : Pevnost Tsugaru

    Ručně vyplněné položky:
    12.06.1907-DD.MM.RRRR 47. peší puk
    03.02.1914-01.04.1916 pridelený k Generálnemu štábu
    01.04.1916-15.04.1919 štábny dôstojník 4. divízie
    15.04.1919-11.03.1921 pridelený k Generálnemu štábu
    11.03.1921-01.04.1922 velitel ? praporu 80. peší pluk
    25.05.1925-17.07.1925 pridelený k 15. pešiemu pluku
    17.07.1925-02.03.1926 pridelený k hlavnej zbrojovke?
    02.03.1926-26.07.1927 pridelený k 24. pešiemu pluku
    26.07.1927-10.08.1928 pridelený k 22. pešiemu pluku
    10.08.1928-01.08.1930 velitel Plukovného okresu Wakayama
    01.08.1930-11.04.1932 velitel 42. pešieho pluku
    11.04.1932-01.08.1933 velitel Plukovného okresu Kobe
    01.08.1933-01.08.1934 velitel pevnosti Tsugaru
    01.08.1934-02.12.1935 pridelený k 8. divízii
    02.12.1935-01.03.1937 velitel 18. pešej brigády
    29.03.1937-DD.MM.RRRR Reserva
    10.09.1937-DD.MM.RRRR znovu povolaný
    10.09.1937-DD.MM.RRRR Inšpektor zásob 2. armády
    Automatically linked items:
    01.08.1933-01.08.1934 Commander : Tsugaru Fortress

    Manually added items:
    12.06.1907-DD.MM.RRRR 47th Infantry Regiment
    03.02.1914-01.04.1916 Attached to General Staff
    01.04.1916-15.04.1919 Staff Officer 4th Division
    15.04.1919-11.03.1921 Attached to General Staff
    11.03.1921-01.04.1922 Battalion Commander 80th Infantry Regiment
    25.05.1925-17.07.1925 Attached to 15th Infantry Regiment
    17.07.1925-02.03.1926 Attached to Main Army Armaments Factory
    02.03.1926-26.07.1927 Attached to 24th Infantry Regiment
    26.07.1927-10.08.1928 Attached to 22nd Infantry Regiment
    10.08.1928-01.08.1930 Wakayama Regimntal District Commander
    01.08.1930-11.04.1932 42nd Infantry Regiment Commander
    11.04.1932-01.08.1933 Kobe Regimental District Commander
    01.08.1933-01.08.1934 Tsugaru Fortress Commander
    01.08.1934-02.12.1935 Attached to 8th Division
    02.12.1935-01.03.1937 18th Infantry Brigade Commander
    29.03.1937-DD.MM.RRRR Reserve
    10.09.1937-DD.MM.RRRR Recalled
    10.09.1937-DD.MM.RRRR Inspector of Supplies, 2nd Army
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    11.03.1936
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    29.04.1940
    Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
    1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
    勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/山口正凞
    www.generals.dk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182447#533815Verze : 1
    MOD