Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 358 příspěvků vloženo, 1082 editováno a 335 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wittmer, Heinrich

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wittmer Wittmer
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Wittmer
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.02.1910 Bordeaux /
    28.02.1910 Bordeaux /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    27.06.1992 Neuhaus am Schliersee
    27.06.1992 Neuhaus am Schliersee
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 1. stíhací divize commander of the 1st Fighter Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight`s Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://en.ww2awards.com/person/49339
    www.das-ritterkreuz.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182558#533844Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wittmer Wittmer
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Wittmer
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1940-01.09.1941 Velitel : III. skupina Bombardovací eskadry 55
    DD.12.1944-05.04.1945 Velitel : 1. stíhací divize
    DD.03.1945-08.05.1945 Náčelník štábu : Velitelství letectva Západ

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.10.1940-01.09.1941 Commander : 3rd Group of the 55th Bomber Wing
    DD.12.1944-05.04.1945 Commander : 1st Fighter Division
    DD.03.1945-08.05.1945 Chief of Staff : Air Force Command West

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    12.11.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.ww2awards.com/person/49339
    www.das-ritterkreuz.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182558#533845Verze : 0
    MOD