Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 235 příspěvků vloženo, 1066 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Grillenberger, Rudolf

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Grillenberger Grillenberger
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Grillenberger
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    major Major
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.03.1914
    21.03.1914
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Oddíl těžkých stíhačů tanků 653 commander of the 653rd Heavy Tank Destroyer Battalion
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    na konci války degradován z majora na poručíka degraded from Major to Leuntnant at the end of the war
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://en.ww2awards.com/person/63150
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182611#533931Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Grillenberger Grillenberger
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Grillenberger
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1943 kapitán
    01.11.1943 major
    26.03.1945 poručík
    01.01.1943 Hauptmann
    01.11.1943 Major
    26.03.1945 Leutnant
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.04.1944-15.04.1945 Velitel : Oddíl těžkých stíhačů tanků 653

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.04.1944-15.04.1945 Commander : 653rd Heavy Tank Destroyer Battalion

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.01.1940
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    24.02.1941
    - Odznak za zranění 1939 stříbrný
    Wound Badge 1939 Silver
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    -


    27.01.1942
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    30.01.1942
    Válečný záslužný kříž 2. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 2nd Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    01.08.1942
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    01.12.1942
    - Útočný odznak pěchoty stříbrný
    Infantry Assault Badge Silver
    Infanterie-Sturmabzeichen Silber
    -


    23.09.1943
    - Spona za boj zblízka bronzová
    Close Combat Clasp Bronze
    Nahkampfspange in Bronze
    -


    08.10.1943
    - Odznak za zranění 1939 zlatý
    Wound Badge 1939 Golden
    Verwundetenabzeichen 1939 in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.ww2awards.com/person/63150
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/182611#533932Verze : 0
    MOD