Mais ou est donc passée la 7... (Kam se poděla sedmá rota)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 464 příspěvků vloženo, 1293 editováno a 446 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Mais ou est donc passée la 7... (Kam se poděla sedmá rota)

  Avatar
  Originálny názov: Mais où est donc passée la septième compagnie
  Francouzská válečná komedie (1973)
  Hrají: J. Lefebvre, P. Mondy, A. Maccione, R. Lamoureux, P. Tornade a další.
  Scénář a režie Robert Lamoureux.


  Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci...


  czech-tv.cz


  Pánové a dámy, jednoduše klasika. Vtipné, srandovní, komické, zábavné atd.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67228Verze : 0
  Avatar
  "Šéf Šodár a jeho chlapci..." Razz Razz Razz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67229Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím, opravdu povedená "válečná" komedie.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67232Verze : 0
  Avatar
  Také souhlasím.Včera jsem ji viděl.A moc jsem se bavil.Klasiská povedená francouská komedie.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67266Verze : 0
  Avatar
  Super vojnova komédia. Ty francúzi su na to experti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67457Verze : 0
  Avatar
  Som to nevidel! A tak som sa na to tešil Sad(( Nemá to niekto z Vás smrteľníkov na disku, prípadne link na ten film?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67483Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím. Frantíci jsou v oboru sebeironie a válka jedničky. Viz např. i film Stepující stonožka. Série o sedmé rotě je moje láska. Mám, ale jen na VHS. Umět si dělat srandu sám ze sebe a nebýt trapný, to umějí jen Francouti. A pak také R. Atkinson coby Černá zmije. Ale ten trochu jinak.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67487Verze : 0
  Avatar
  komedie je to skvělá (stejně jako další díl sedmá rota za úplňku. S tou sebeironií bych to ale u francouzů tak růžově neviděl. I v tomhle filmu jsou němci předváděni spíš jako tupci a "bystří francouzi " je vždy nakonec přelstí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67494Verze : 0
  Avatar
  Vynikající komedie, ale trochu mě zklamal dabing, zvlášť Chaudardův hlas mi přišel rušivý. Je to už třetí dabing, který jsem u tohoto filmu viděl a nejlepší, podle mě, byl ten původní "předrevoluční". Ale jinak vynikající film, na který se vždycky rád podívám.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67503Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Škola sebeironie: cituji z úvodu k filmu. "Neznám armádu, která by uměla tak nádherně ustupovat. Jsem hrdý, že mohu velet takovéto armádě." Dát si toto do úvodu k filmu o vlastní prohře ve válce asi opravdu nikdo jiný než Frantíci neumí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67520Verze : 0
  Avatar
  Jde o to jak to zní v originále Smile ale je fakt že já frogeatery nemám rád a jsem možná zaujatý z toho jak se válka prezentuje v jejich muzejích (tam se o jejich debaklech nedovíš)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67529Verze : 0
  Avatar
  Uprimne, po sesti mesicich ztravenych v teto proklete zemi jsem na tento film vydrzel koukat zhruba deset minut, a prislo mi to tak zoufale, jako pribeh, ktery tento film zachycuje, prave proto, ze je to tak strasne pravdive ... zabery na frantickou armadu v totalnim rozpadu, jak se cpe na nahrobnich kamenech hrbitova, zatimco je obklicuje nemecka armada a oni to ani nezjisti, to je primo jak z onoho nestastneho roku 1940 ... a po zkusenostech s frantikama se mi takovymto filmum uz moc dobre nesmeje, proste mi to prijde spise jako dokument, jako velmi smutny dokument, nez jako velmi vesela komedie Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67624Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Admin - drahý příteli, jsi trochu příliš předpojatý. Myslím, že tuším pramen tvých problémů s Frantíky. Uč se cizí jazyky. Angličtina nestačí. Jsou končiny, kde je dokonce nevýhodou. A není to jen Přední či jiný Východ. Že tys na ně mluvil anglicky. V rámci globalizace a v zájmu obchodu se tito dobráci samozřejmě angličtinu učí. Ale mít rádi takové lidi nebudou. Všichni (tedy Frantíci) vědí, že jediný správný světový jazyk je francouzština. A ne nějaký blábol bratránků zpoza vody, který je navíc přetlačuje, což je hněte. Nebo dokonce, nedejpánbu, němčina. Však si na ochranu před angličtinou pořídili i Loi Laval - povinné nahrazování anglických přejatých slov francouzskými. To platí dokonce i pro mladou generaci, která je alespoň trochu ochotna se angličtinou zabývat. Takže na ně se musí s jejich mateřštinou. Nejlépe s chybami, to jim poskytne možnost předvést svou zdvořilost a pochválit člověka, že se pěkně naučil jejich mluvu, i svou inteligenci a opravit mu chyby. Pak se dočkáš i potřebné informace. A to, že mají k věcem poněkud laxní přístup, to neřeš. Vždyť tím jakoby (nejen) Čechům z oka vypadli. Naopak, jakmile jednám s francouzským byrokratem v libovolné funkci, dýchne na mne závan domova.


  Jinak je fakt, že ve francouzských muzeích se dozvídáme jen o slavných událostech, ale to i v českých. Kdo by se chlubil průšvihy, žeano. Když už jsem se tak rozpovídal, tak si dovolím nabídnout zhovadilost britskou. Nedávno jsem narazil na starší věc - vydala Jota 2000. Dle záložky "renomovaný britský historik", jméno jsem zapomněl, sám bývalý voják - tankista, rozebírá partyzánské hnutí v Evropě za 2. sv. války. Jmenuje se to Zapalte Evropu. Zase jsem se nechal okrást. Ta věc má snad akorát cenu papíru, na kterém je vytištěna. Pan Angličan všem vysvětlil, že partyzáni jsou naprosto k ničemu a bylo by lepší, kdyby vůbec nikdy nebyli, některé události zveličuje, řeší kdejakou rvačku např. na Balkáně, jiné zcela bagatelizuje, např. události v SSSR, kde existenci partzyánských oblastí zcela opomíjí, o SNP se v celém tlustospise mihne letmá zmínka, že bylo. Takže jediná užitečná věc je asi na jedné stránce textu i na přebalu, to jest citace několika pramenů, co to je partyzán. Hlavně se ale dozvíme, že Angličané se sice také dopustili drobných chyb, ale jinak věděli všechno nejlépe. To už mám raději ten francouzký přístup. Pochválit se, to je povinnost každého, a pak si ze sebe dělám srandu. I když někdy trochu hořkou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67671Verze : 0
  Avatar
  to Aubi musím souhlasit s Adminem ono to není o tom že mám nebo nemám rád jazyk, pokud se tvářím jako "turistická země" a angličtinu mám ve škole takže jí byť mizerně ale přece rozumím, je ode mne hulvátské a nechutné když se na dotaz turisty na to jak se někam dostane tvářím jako pupek světa a odpovím ve svém rodném jazyce že se měl naučit francouzsky. Věř že dodnes mne mrzí že jsem tomu francouzkému blbu nerozbil hubu, to že se odmítají bavit jinak je fakt svědčící spíš o uražené ješitnosti po tom co ztratili postavení velmoci.
  Ale zpět k filmu, opravdu mi nepřijde moc sebeironický, to by ti němci nemohli být takový pitomci jak je tam předvádí, (asi si neuvědomují že prohrát válku s hlupákem je větší ostuda) a jako nejrealističtější mi připadá francouzský obchodník hbitě kolaborující s němci (dodávka jídla a pití)
  Jako komedie fajn, ale jinak nic moc.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67673Verze : 0
  Avatar
  Aubis : ver mi, ze za cely pulrok co jsem pobyval v Parizi jsem nemel jediny problem anglicky se domluvit (btw mluvili jsme i francouzsky Very Happy), ma zast vuci teto zemi prameni z neceho zcela jineho - je to zeme totalniho bordelu, a to ve vsech tohoto slova vyznamech, proto mi tak zvane francouzske komedie neprijdou az zas tak komicke ... Policie, armada, byrokrati, to vse je v teto zemi vice mene pro smich, stejne tak jako politicke strany a postavy, LePenem pocinaje a Sarkozym konce. A jejich humor proste neni neco, k cemu bych prilnul. Nevim presne proc je tu zminena ta kniha britskeho autora, to by asi spis patrilo do sekce Knihy, jestli to ma byt dokazovani, ze i "Britove jsou blbi", tak mi to prijde dosti nesmyslne Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67681Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Admin - souhlasím s tebou, že Frantíci jsou těžcí chaosáci, ale to není jen francouzská vlastnost. My to taky pěkně zvládáme. Jestli některé věci přijdou někomu komické a někomu ne, to je také normální. Jsou lidé, kteří považují za vrchol humoru pořady typu Tele tele, mě zase přijdou přiblblé. Každý má své. To, že jsem použil příklad právě anglické knihy, nebylo ani tak o knihách, ani o snaze dokazovat, že Angličani jsou blbí, jako spíš o tom, že blbce najdeš všude. Stejně jako všude najdeš dobré lidi. Bitaxi - i já lituji, žes tomu hulvátovi jednu neplácl. Slušný lidi se takhle nechovají. Jinak mě vaše zkušenosti dost překvapují, mě se nic takhle drastického s milými Frantíky nikdy nepřihodilo, naopak.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67686Verze : 0
  Avatar
  to aubis to ti gratuluji pokud se bavím s kolegy kteří absolvovali výlety do francie jsou zkušenosti dost podobné, bohužel.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67688Verze : 0
  Avatar
  Asi záleží na tom, kde se člověk pohybuje. Já se držím okruhu lidí postižených historií (středověk a 2. sv. válka), a ti jsou zřejmě díky shodnému postižení vstřícnější. Už teď se těším na prázdniny do Normandie, kde bude velké keltování a vikingování. Zase mezinárodní tlupa shodně postižených, bude veselo. Jinak se zdá, že jsem asi prostě měl štěstí na lidi. I když znovu opakuji. Blbce najdeš všude a blbost je globálnější než oteplování. A osel zůstane oslem, i kdyby zlaté sedlo měl.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67713Verze : 0
  Avatar
  to Aubis musím s tebou souhlasit, jen mi přijde ta koncentrace ve francii větší než jinde. Jinak v normandii a bretani (stejně jako v alsasku se lidi chovají líp (asi tím že nejsou tolik francouzi) akorat kryšoti jsou všude stejní.
  Ale vraťme se k původnímu tématu pokračování je tenhle a další pátek, takže fandové se mají nač těšit. (já asi půjdu spát abych byl na srazu čilý a svěží. Smile, ale dost si to pamatuju takže o moc nepřijdu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67726Verze : 0
  Avatar
  Ten sraz mi úplně vypadl z hlavy. Bohužel mi to nevyjde, minulý víkend jsem byl na Living history v Holandsku a trochu (o den) jsme to přetáhli, takže zatím žáné akce, doháním zameškané. Všechny zdravím, zvláště bitaxe, rád bych se s ním sešel i v reálu. Třeby bychom se konečně na něčem shodli (kromě Il-2 a Francouzů). Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#67743Verze : 0
  Avatar
  Dobrý bylo jak ukořistili toho Häkla a pak chtěli zničit ten tank - seklo jse jim dělo tak jezdili jak šílení - ale nakonec se jim to povedlo Very Happy Very Happy a ještě pak odklonily zpět 3 německé tanky Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#77691Verze : 0
  Avatar
  Malinko přičiním, budu se snažit nebýt OT:


  Teď jsem dočetl "BOUŘLIVÁ OBLAKA" od M.A.Liškutína. Popisuje tam začátek války z pohledu nadrženého Čecha, který se těší na boj s Němci. Konstatuje, že u Francouzů se setkal s pravým opakem - absolutní nezájem, bojový duch žádný, prostě pro Čecha něco naprosto nepochopitelného. A není sám - všichni naši, kteří prošli květnovými boji popisují absolutní nezájem Frantíků o válku. Nenastřelené zbraně letadel, morálku v boji atd. Takže to, co ukazuje film zas třeba není tak přitažené za vlasy a není to tolik k smíchu.


  Kamarád (A plynně, F 0)jel (cca 1980-85) do Francie jako ČSD cheff d'train zájezdu do Španělska. Zájezd mu vystoupil z vlaku v Le Havru a zůstaly mu 3 lůžkové vagony, s nimiž se musel dostat během 10 dní do Marseille. Nejen, že si (anglicky) sjednal na místě připnutí za vlaky, takže to splnil, ale: v Avignonu byl tradiční karneval, či co je to tam. On ve městě zabloudil (tahali ho vždy v noci) a když hrozilo, že by vagony odjely bez něj, zeptal se jednoho policajta na cestu. Zavrtěl hlavou, vyndal vysilačku a přivolal poldu na motocyklu, vládnoucího plynnou AJ. Ten po složitém vysvětlování (město se při karnevalu úplně změní) kamaráda naložil a vysadil ho u vagonu.
  Takže: kdo chce, ten může!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#77739Verze : 0
  Avatar
  Siedma Rota moja oblubena vojnova komedia mam ju na VHS a vsetky diely som videl asi 10 krat. Nie je to trapne a vzdy sa na tom da zasmiat. Najviac ma dostala scena ked sa vezu na ukradnutom pancieraku a zastavi ich hliadka na sajdke a odvedie ku pokazenemu auto a tam vodic o nich pyta francuzsky kluc Razz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18285#123090Verze : 0