So weit die Füße tragen (Bílé peklo)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1184 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

So weit die Füße tragen (Bílé peklo)

  Avatar
  Výborný film o úteku nemeckého vojaka zo sovietského gulagu na sibíri. Ten film treba vidieť a nie k tomu hovoriť. Super.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#67328Verze : 0
  Avatar
  doplním že originální název zní
  So weit die Füße tragen


  http://www.imdb.com/title/tt0277327/


  film byl natočen podle autobiografického románu Josefa Martina Bauera, u nás vydalo roku 1993 Naše vojsko jako "Kam až mě nohy donesou"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#67832Verze : 0
  Avatar
  Skutočne dobrá story.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68406Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jednak moc nechápu proč překlad názvu je poněkud jiný než původní název, no a musím přiznat že mne film spíš zklamal, kniha byla podstatně lepší a zvlášť scénka na mostě na konci filmu je dost Holywoodská. Celkově to dost pozměnili a představa komisaře pronásledujícího vězně přes hory a doly mi připadá málo pravděpodobná.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68534Verze : 0
  Avatar

  Citace - bitaxe :

  Jednak moc nechápu proč překlad názvu je poněkud jiný než původní název, no a musím přiznat že mne film spíš zklamal, kniha byla podstatně lepší a zvlášť scénka na mostě na konci filmu je dost Holywoodská. Celkově to dost pozměnili a představa komisaře pronásledujícího vězně přes hory a doly mi připadá málo pravděpodobná.  nad překlady jmen filmů už jsem se dávno přestal pozastavovat, český název odpovídající originálu je spíš výjimkou. Proto jsem tu už na jiném místě navrhoval zařazovat filmy vždy nejdřív pod originálním názvem a pak teprve pod českým/slovenským
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68535Verze : 0
  Avatar
  to Zany já bych s tím i souhlasil, háček je že asi většina lidí ten originální název nezná. Bohužel.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68537Verze : 0
  Avatar

  Citace - bitaxe :

  to Zany já bych s tím i souhlasil, háček je že asi většina lidí ten originální název nezná. Bohužel.  to není takový problém dohledat, třeba na www.csfd.cz...já bych to klidně i dopsal, nebo můžu udělat seznam a moderátoři to přetlučou...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68538Verze : 0
  Avatar
  Také s vámi souhlasím. Některé "překlady" titulů jsou smutné, já jsem tu už pár filmů nacpal, klidně to přepíšu (originál - český překlad), to by ale museli všichni, pak by v tom byl stejný guláš.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68540Verze : 0
  Avatar

  Citace - Drummond :

  Také s vámi souhlasím. Některé "překlady" titulů jsou smutné, já jsem tu už pár filmů nacpal, klidně to přepíšu (originál - český překlad), to by ale museli všichni, pak by v tom byl stejný guláš.  někdo s tím začít musí...když to udělá jeden, udělají to i další a za ten zbytek to doženou moderátoři... ještě bych do titulku uvedl rok (kvůli více filmům se stejným jménem) a zemi... do textu pak odkaz na IMDB
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68541Verze : 0
  Avatar
  OK. Beru to jako požehnání, doufám jen, že nás Haspeklo (jako místní moderátor) za naši soukromou aktivitu neukamenuje. Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#68543Verze : 0
  Avatar
  no já bych se vrátil k filmu Bílé Peklo... viděl jsem to dvakrát, líbílo se mi to, zklamalo mě to jen tím že všichni psali a říkali "válečný film" tak jsem čekal něco ve stylu vojína Ryana nebo Band of Brothers. Ale to mě rychle přešlo protože mě to docela chytlo, vžíval jsem se do toho a představoval si co musí člověk všechno vytrpět a jak dlouho, než se dostane domů z Ruska
  ten konec to byl fakt Hollywood, ale co, celkovej dojem to nijak nekazí
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#69436Verze : 0
  Avatar
  to Dexter zkus si přečíst knihu, film je dost slabý odvar. Realita byla mnohem tvrdší, drsný je třeba příběh spoluvězně který utekl z rybářské lodi do USA a byl vrácen zpět.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#69498Verze : 0
  Avatar
  pokud se k ní dostanu tak si ji klidně přečtu
  ale zatím jsem ji nečetl, takže mám dojmy jen z filmu a ten se mi líbil Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#69505Verze : 0
  Avatar
  Hlavně nezapomeň že knížka (vlastně i film) se jmenují Kam až mne nohy donesou Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#69532Verze : 0
  Avatar
  jo, tak to je dobrý vědět Smile
  já bych asi fakt hledal Bílé Peklo
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#69539Verze : 0
  Avatar
  Jak moc je film podle skutečné události a jak se liší od knihy? Film jsem viděl a splnil moje očekávání. Zajímavé jsou některé charaktery, třeba uprchlíci ze zlatých dolů chorobně opatrující své zlato nebo ten žid na konci. Díky tomu, že knihu jsem nečetl a ani o tom nic nevím, jsem až skoro do konce netušil jestli se opravdu hlavní hrdina vrátí domů. Pěkný film, doporučuju.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#105217Verze : 0
  Avatar
  Film se knížky drží v tom že hlavní postava je německý důstojník a utíká z dolu na Sibiři, dále pak v několika věcech jako setkání s jednotlivci, ale třeba postava komisaře který za ním jde v knize prostě není. Je to celé dost jiné, knížka je opravdu drsně realistická a psaná z pohledu uprchlíka, ten samozřejmě neví co se děje mimo jeho blízké okolí, nebo co mu někdo o jeho okolí řekne. Film je prostě jiný příběh, mně osobně se knížka víc líbila, ale to může být tím že jsem ji četl dřív a že mi připadá blbost že se komisař vždy vynoří tam kde je uprchlík (nějak mi nepřipadá pravděpodobné že se vždy sejdou Smile ) Ostatně kniha končí taky dost dramaticky, když se mu povede dostat z území SSSR je pro něj šok když narazí na sovětský konzulát a pak ho nepozná vlastní příbuzný. Vzhledem k tomu že kniha je podle reality dá se říct že film moc reálný není. Knížka je dost útlá ale děje je v ní na několik filmů. Třeba už zmíněný útěk jeho kamaráda z rybářské lodi u Aljašky a jeho návrat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#105343Verze : 0
  Avatar
  koukám že jsem fakt slepej a nevšiml jsem si toho, omlouvám se.


  Film se mě líbil, hlavně ten začátek ten transport to bylo drsný. O knize jsem neměl ani tušení proto si jí hned musím sehnat a přečíst.


  Ten konec byl sice divnej , ale i tak film rád shlédnu znovu za nějáký čas.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#161895Verze : 0
  Avatar
  Tohle teda je film. Ani ne tak ten film, jak ten příběh. To bylo natočený podle skutečné události a ten příběh to bylo něco tak neuvěřitelnýho. Tolik let, tolik utrpení a nakonec to zvládl. A nejlepší bylo, jak ho ten sovětský kapitán na tom mostě nakonec pustil. Ale film jinak pěkný.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18329#184162Verze : 0