Nacistické brigadýrky

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 670 příspěvků vloženo, 2804 editováno a 2203 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nacistické brigadýrky

  Avatar
  Dobrý den,

  vrtá mi hlavou jak to bylo s tvarem a typy německých brigadýrek, protože jsem jich od doby co jsem se začal zajímat o nacistické Německo viděl mnoho druhů a tvarů. Bohužel nejsem vždy schopen rozlišit, kdy se dívám na mizernou kopii a kdy na originál či přesnou repliku. Mohl by mi někdo stručně a jasně vysvětlit, jaké byly druhy a tvary německých brigadýrek, čím se lišily apod.?

  Za prvé - chápu dobře, že se brigadýrky nacistického Německa liší na dva základní typy, kdy jeden je pevné konstrukce a druhý je měkký tzv. ,,mačkavka"?

  Pokud ano, tak podle čeho se tyto dva typy využívali (kdy pevná a kdy měkká)? Podle hodnosti či podle toho zda byl zrovna voják v bojovém nasazení/na společenské akci?

  A druhý dotaz, jaký je správný tvar té pevné brigadýrky?

  Má být horní část trochu prohnuta i na zadní straně do takové lodičky jako např na tomto obrázku: www.armybazar.eu

  Nebo má být správný tvar brigadýrky takový, že zadní část není prohnutá a horní část čepice pouze od zadu pozvolna stoupá a zvyšuje se, až k části s orlicí (stoupavý tvar)? např.zde - www.armybazar.eu

  Či existovaly oba typy?

  Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. V uniformách se vážně příliš nevyznám, ale ocenil bych, kdyby mi do této otázky někdo vnesl jasné světlo.

  Děkuji za případné odpovědi.

  Johny
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/183457#535868Verze : 1