Pomoc s určením fotografií

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 426 příspěvků vloženo, 1347 editováno a 2508 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pomoc s určením fotografií

  Avatar
  Dobrý den,


  můj pradedeček sloužil během První republiky v armádě. Podle mnou zatím dohledaných informací byl poddůstojníkem. Po pradědečkovi se nám zachovalo několik fotografií, které jsou níže. Pokud by někdo mohl říci něco o fotografiích nebo vojácích, vyznamenáních na nich, byl bych Vám moc vděčný.

  Pradědeček sedící uprostřed. Nevíte o jakou jednotku se jedná? Některé uniformy mi připadají spíše jako četnické, navíc mají všichni jinou barvu výložek. Jeden opasek mi připadá jako německý, možná se jedná o fotografii po válce, pradědeček prokazatelně sloužil asi do roku 1950.

  Fotografie pořízená neznámo kde, pradědeček vlevo. Možná již jako poddůstojník? Nejsem si jistý, zda se jedná o hodnostní pecku, nebo o poškození fotografie. Domnívám se správně, že muž vpravo má nášivku střelce z kulometu?

  Fotografie z poddůstojnického kurzu ve Znojmě, pradědeček třetí stojící z prava.

  Pradědeček ve velmi mladém věku. Na krku má sice štítek s číslem pluku, bohůžel je fotografie již v originále rozostřená a číslo se mi zatím nepovedlo přečíst. Na kapse má nějaký odznak. Možná výkonnostní střelecký?

  Detail odznaku
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/184269#537909Verze : 0