Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 441 příspěvků vloženo, 1254 editováno a 769 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Apokalypsa v Karpatech - Karel Richter

  Avatar
  Apokalypsa v Karpatech - boje na Dukle


  Veľmi zaujímavá a pútavá kniha, ktorá prináša mnohokrát neznáme fakty o tejto operácii, ktorá priviedla Červenú armádu na naše územie. Sú tu uvedené aj širšie fakty a udalosti, ktoré k bojom viedli. Nápis na obale Bez cenzúry a legiend svečí o zameraní knihy. Ak vás zaujíma pôsobenie čs. vojsk na strane Ruska a tiež boje na Dukle, bude to pre vás veľmi dobrá kniha.
  Vydalo: Ostrov
  Počet strán: 373
  Väzba: pevná
  Rozmery: 145x205 mm
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#68410Verze : 0
  Avatar
  Je to pokračování knihy Přes krvavé řeky a asi by to chtělo začít právě s ní... člověk tam sice najde pár chyb, ale je to v podtstě jedno z prvních u nás zpracovaných povídání o úloze Volyňských Čechů u Svobody nebo boje mezi jednotlivými skupinami slovenského odboje o vedení SNP...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#82923Verze : 0
  Avatar
  no, je tam oboji, ono to bez toho tak nejak nejde. Mela by to byt prvni kniha zachycujici cs odboj na vychodni fronte v takove barve, jakou skutecne mel. Odmyslime-li si fakt, ze Richter do knih pouziva sve drive napsane pasaze, velmi vyrazne zasazene jeho komunistickym pritakavanim za predchozi ery, a tedy ze je to tak nejak nesourody, je to prvni takto souvisly soupis historie nasich jednotek na vychode. Stoji za to si to precist, ale nazor na tuto cast valky a nasich dejin si musis udelat sam, tato kniha je vskutku takovy mischung Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#107411Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jako další pokračování ke dvěma uvedeným dílům vyšlo ještě dvoudílné Dobývání domova, stojí také za přečtení, zejména pokud se týká politockých bojů o to, kdo bude mít největší zásluhy o osvobození československého území, stejně jako problematika partyzánského odboje.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#234502Verze : 0
  Avatar
  Obálka knihy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#289750Verze : 0
  Avatar
  Kto sa zaujima o historiu 1.cs.armadneho zboru, pripravy prechod cez Duklu, polit. intrigy, situaciu v SNP, osudy prislusnikov, dostojnikov zboru, boje v priestoroch a na kotach, tak pre tychto je to urcene, mna kniha osobne zaujala urcite este raz ju precitam, a nazor osobny si necham pre seba, lebo som nezazil tu dobu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18457#343195Verze : 0