Akvarium - Viktor Suvorov

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 367 příspěvků vloženo, 1735 editováno a 2884 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Akvarium - Viktor Suvorov

  Avatar
  autor Viktor Suvorov
  strhující "dokumentární" triler o žebříčku kariéry k moci, od Specnas k GPU (vojenská kontrarozvědka) a cestu od vojenských výcvikových prostorů do podzemních labyrintů tajných rezidentůr krytých fasádou oficiálních vyslanectví...
  Na rozdíl od jiných knih V. Suvorova - tady mu věřím každé slovo!!!
  Popisuje zde vlastně jak bylo možné, že se tak dlouho - nevýkonná centrálně plánovaná ekonomika "držela v závěsu" (a někdy i naopak) nejvyspělejších zbrojních technologií ostatního trhem a financemi řízeného světa...
  Totální moc a zvůle bezejmenné pyramidy navzájem soupeřících maršálů a generálů nad vůlí jedince po seberealizaci a pochopení smyslu existence socialistické bezbřehé moci pramenící z absolutismu hierarchických (byrokratických) struktůr a vlády nad neomezenými zdroji lidskými a materiálními...
  detailní popisy zrodu a realizace na první pohled nejbizardnějších špionážních akcí - které mohly být úspěšné jen proto že byly "kryty ryzím zlatem" a totálním nasazením nejmasovější špionážní služby světa
  ANO TAK (přesně tak...) TO TENKRÁT BYLO
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#68957Verze : 0
  Avatar
  Naprosto souhlasím s označením dokumentární thriller, otázkou pro mne zůstává, jak moc Suvorov se Suvorov opírá o prameny (ne všechno ví z vlastních zážitků).
  Kdo si knihu přečte, určitě pochopí, jak fungovali a možná stále fungují různé výzvědné služby (nejen v SSSR).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#71689Verze : 0
  Avatar
  Viktor Suvorov je pseudonym profesionálního rozvědčíka V.B Rezuna,který v roce 1978 prchl do Velké Británie, v SSSR byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#118438Verze : 0
  Avatar
  Netvrdím, že všechno je přibarveno, ale povídání lidí tohoto typu nezbývá nic jiného než NEVĚŘIT, NEVĚŘIT A ZASE JEN NEVĚŘIT - A POKUD VĚŘIT, TAK OVĚŘOVAT, OVĚŘOVAT A ZASE OVĚŘOVAT...
  Obávám se, že v mnoha případech se tvrzení tohoto autora ukázala býti více než "přibarvenými"...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#118447Verze : 0
  Avatar
  Palič: "Obávám se, že v mnoha případech se tvrzení tohoto autora ukázala býti více než "přibarvenými"..."


  Všude se setkávám s takovými výroky. Ve kterých případech konkrétně se Rezunova tvrzení "ukázala býti více než přibarvenými"? Kdo, jak a která tvrzení vyvrátil? Když neberu - snadno objevitelné - překladatelské chyby, případně chyby tisku?
  Pokud jsem si všiml, pracuje systémem analýzy veřejně přístupných zdrojů, což je postup obecně užívaný všemi zpravodajskými službami. Zpochybňovány jsou jeho dedukce - výsledky analýz těch otevřených zdrojů, protože zdroje samy zpochyněny mohou být obtížně. Jenže ta zpochybnění nejsou zdůvodněna - takže jsou pro mne méně směrodatná, než to, co píše on.
  Škoda, že Kaskad nenapsal, zda ten Isajevův "Antisuvorov" je dostupný taky v češtině, případně jak se dostat k ruskému výtisku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#145324Verze : 0
  Avatar
  osobně jsem si některé údaje v mě dostupných zdrojích na které se odvolává ověřoval, někdy když jsem neměl to vydání které uváděl jsem chvilku hledal tu správnou stránku - ale to hlavní je že jsem si všechny údaje které jsem takto kontroloval ověřil že je tomu skutečně tak.
  Nehledě na skutečnost že Suvorov není jediným autorem píšícím na podobné téma - takže i ty emotivní argumenty, že jde o osobní pomstu přeběhlíka, nechávám stranou a zabývám se pouze uváděnými fakty které lze konfrontovat s dalšími zdroji a se skutečností.
  tomu kdo plivá na Suvorova doporučuji přečíst dva české autory - Ivana Tvrdíka (Teror a válka) a Jana Beneše (Čas voněl snem a páchl mrtvolami) které se přípravami sovětů na útok proti Evropě také zabývají.
  Ale to už je spíše diskuze k Suvorovy a ne ke knize v tomto topicu - tj. Akváriu
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#145331Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Akvarium
  Viktor Suvorov
  Nakladatel: Naše vojsko, Humanitarian Technologies,
  edice: Klub přátel ruské písemnosti
  Formát: 256 stran, 21x15cm, česky.
  vázaná vazba
  Rok vydání: 2001 (1. vydání)
  ISBN: 80-206-0594-0, 80-86398-15-3,
  EAN: 9788020605948
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#233540Verze : 0
  Avatar
  ..
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18568#233541Verze : 0