Saints and Soldiers (Přežili jsme Ardeny)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 365 příspěvků vloženo, 1128 editováno a 375 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Saints and Soldiers (Přežili jsme Ardeny)

  Avatar
  řekl bych ne až tak známej film, poměrně novej (myslím 2003 nebo 2004) z druhé světové války
  konkrétně válka očima několika uprchlých amerických válečných zajatců a jednoho sestřeleného britského pilota v Ardenách
  efekty dobrý, příběh tam taky nějakej je, jen některý herecký výkony mě moc nepřesvědčily a délka filmu (asi 80 minut) mohla být větší, ale celkovej dojem je dobrej
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#69515Verze : 0
  Avatar
  Cesky nazev filmu je Prezili jsme Ardeny, a pod timto nazvem uz taky v teto sekci film je.


  Me se snimek libil. Urcite chyby by se mozna najit dali, ale od toho tu nejsem, urcite jsem ho nevidel naposled.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#73567Verze : 0
  Avatar

  Citace - MinTaur :

  Cesky nazev filmu je Prezili jsme Ardeny, a pod timto nazvem uz taky v teto sekci film je.


  Me se snimek libil. Urcite chyby by se mozna najit dali, ale od toho tu nejsem, urcite jsem ho nevidel naposled.  Možna jsem jen slepej, ale nepodařilo se mně tenhle film pod českým názvem v téhle sekci najít. Nespletl sis to s filmem Bitva v Ardenách? Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#74201Verze : 0
  Avatar
  To mopic: rovnaké fórum tu bolo, tuším od Liptona, ktorému sa osravedlňujem, že som fórum vymazal. Kedže sa nedalo presunúť jeden obsah do druhého musel som jeden vymazať a vymazal som Liptonov, v ktorom bol len jeden príspevok a Dexterov popis bol obsiahlejší.
  Takže tak je to Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#74205Verze : 0
  Avatar
  Nevíte náhodou, jestli budou tenhle film dávat v TV?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#74207Verze : 0
  Avatar

  Citace - Haspeklo :

  To mopic: rovnaké fórum tu bolo, tuším od Liptona, ktorému sa osravedlňujem, že som fórum vymazal. Kedže sa nedalo presunúť jeden obsah do druhého musel som jeden vymazať a vymazal som Liptonov, v ktorom bol len jeden príspevok a Dexterov popis bol obsiahlejší.
  Takže tak je to Very Happy

  Díky za vysvětlení. Já už jsem měl obavu, že se mnou není něco v pořádku Laughing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#74296Verze : 0
  Avatar
  Tento fil tak skoro davat v TV nebudu.Najprv musi dlsiu dobu byt distribiovany na dvd potom platena kanaly.Trochu ma to sklamalo cakal som od tohto filmu viac akcie.Ale pozerat sa to kazdopadne da.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#81953Verze : 0
  Avatar
  Taky jsem čekal, že bude lepší.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#83685Verze : 0
  Avatar
  no abych pravdu rekl tento film me moc nenatchl.myslim ze tomu chybela takova ta akce, vzdyt cely film jen chodili a az na konci po sobe trosku strileli.ani ten dej nebyl nic moc.mohl byt lepsi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#84075Verze : 0
  Avatar
  No mě ten film ani nenadchl ani nepoškodil. Řekl bych, že je to udělané docela dobře i třeba to jak ten Deacon je nevyspalý a stresovaný a má vidiny. Ale tradiční americký závěr - Hlavní postava zemře chvíli před koncem, když už je skoro vyhráno a přežije to někdo ve filmu né moc výrazný (tady to byl zdravotník Gould) . Stejný závěr měl např. Zachraňte vojína Ryana, Kód Navajo,....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#84931Verze : 0
  Avatar
  Slabší průměr, špatný scénář, nevěrohodné postavy a jejich kecy. Natočeno stylem alá Bratrstvo neohrožených ještě nezaručuje dobrý film.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#84950Verze : 0
  Avatar
  Nevíte prosím vás někdo, jestli je to natočené podle pravdivé události, nebo to je jak Zachrantě voj. Ryana americký výmysl. Confused:
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#84972Verze : 0
  Avatar

  Citace - Hawkeye :

  Nevíte prosím vás někdo, jestli je to natočené podle pravdivé události, nebo to je jak Zachrantě voj. Ryana americký výmysl. Confused:  Nikde v oficiálním textu distributora to není, takže na 100% je to výmysl (a určitě by se insirováním skutečnou událostí pochlubili, to zaručuje větší tržby) Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#84997Verze : 0
  Avatar
  Faktom asi iba ostane ten masaker.Nic ine nebude mat z faktmy nic spolocne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#85301Verze : 0
  Avatar
  Jo, já jsem si myslel, že je to výmysl, ale radši jsem se zeptal Wink.


  Myslel jsem si to proto, že málo která pravdivá událost probíhala tak, že na začátku je několik hlavních hrdinů....ti postupně umírají a zůstane "nejlepší" a "nejhorší"....v posledních několika minutách ten "nejlepší" zemře a "nejhorší" jako jediný přežije.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#85367Verze : 0
  Avatar
  Dyť přece přežili dva zdravotník a britský letec.Film se mě líbil dlouho jsem se na něho těšil, až ho seženu a chybělo mě tam více akce, ale jinak super film.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#87325Verze : 0
  Avatar
  Pardon, tak přežijou dva lidi.... Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#87458Verze : 0
  Avatar
  Hooodně dobře udělaný film. Moc se mi líbil. Je pravda že akce je až ke konci, ale je to stejně dobrý. Ten masakr na začátku je docela nářez (v rámci možností, přece jenom ukázat to brutálněji by pro tvůrce nemuselo dopadnout nejlíp), exteriéry jsou taky dobře vybrané. A taky přátelství s tím Němcem tomu dodalo kouzlo. Zajímavý efekt bylo takové načervenání nebo co obrazu když se mluvilo německy (třeba ke konci).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#89739Verze : 0
  Avatar
  Také jsem si toho všiml myslel jsem, že to byla nějaká chyba na mém DVD, ale asi nebyla.Co to mělo jako za význam, to opravdu nechápu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#89871Verze : 0
  Avatar
  Hej a já si toho zase jako jedinej nevšiml ne? Se na to schválně znova mrknu jen abych viděl jak načervenává obraz když mluví němci 8.)


  stejnej obrázek, jen trošku větší, aby bylo vůbec něco vidět Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#89890Verze : 0
  Avatar
  To Dexter: tohle snad není potřeba Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#89900Verze : 0
  Avatar
  Tutově je ten efekt na konci jak projíždí tím německým táborem na frontu, pak myslím jak mu ten kamarád říká že na cestě je džíp s uniformama a ještě několikrát, už si to moc nepamatuju.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#89902Verze : 0
  Avatar

  Citace - Hawkeye :

  Nevíte prosím vás někdo, jestli je to natočené podle pravdivé události, nebo to je jak Zachrantě voj. Ryana americký výmysl. Confused:  dle mého je to vymyšleno, jen ten začátek je podle skutečnosti, ten Malmedský (nebo tak nějak) masakr se opravdu stal, byla o něm už aspoň v jednom filmu zmíňka, nemůžu si však vzpomenout na název filmu a rád bych ho ještě viděl, je to o jednom vojákovy který tuším zůstal jako poslední a oni si o něm myslí, že se vyhýbá boji a proto je živej, nakonec ho tuším zabijou, když nese raněného, nebo tak nějak
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#90073Verze : 0
  Avatar
  fil byl tak střední kvality, spíš to bylo drama o lidech ve válce. jen mi nedochází pár věci v tom filmu, co tam dělali dva vojáci od 101st? tam to sice vysvětlují, ale to mi nestačí. Ten jeden měl označení na přilbě, že je od 502 výsadkového pluku, ale už tam chybělo od kterého praporu. ten druhý zase měl hodnost v předu na přilbě, ale výsadkáři to tam nenosili, to už by tam mohl mít "Fricku, tady jsem". No měli si zaplatit lepšího poradce.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#90074Verze : 0
  Avatar

  Citace - sitwa :

  Citace - Hawkeye :

  Nevíte prosím vás někdo, jestli je to natočené podle pravdivé události, nebo to je jak Zachrantě voj. Ryana americký výmysl. Confused:  dle mého je to vymyšleno, jen ten začátek je podle skutečnosti, ten Malmedský (nebo tak nějak) masakr se opravdu stal, byla o něm už aspoň v jednom filmu zmíňka, nemůžu si však vzpomenout na název filmu a rád bych ho ještě viděl, je to o jednom vojákovy který tuším zůstal jako poslední a oni si o něm myslí, že se vyhýbá boji a proto je živej, nakonec ho tuším zabijou, když nese raněného, nebo tak nějak  Ten film, ktorý spomínaš sa volá Když utichli trumpety . Nakoniec umrie tak ako to začalo, tak, že ho raneného nesie spolubojovník a on umiera. Ale to bolo o bitke v Hurtgenskom lese, čiže ešte pred Ardenami Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#90080Verze : 0
  Avatar

  Citace - Haspeklo :

  Citace - sitwa :

  Citace - Hawkeye :

  Nevíte prosím vás někdo, jestli je to natočené podle pravdivé události, nebo to je jak Zachrantě voj. Ryana americký výmysl. Confused:  dle mého je to vymyšleno, jen ten začátek je podle skutečnosti, ten Malmedský (nebo tak nějak) masakr se opravdu stal, byla o něm už aspoň v jednom filmu zmíňka, nemůžu si však vzpomenout na název filmu a rád bych ho ještě viděl, je to o jednom vojákovy který tuším zůstal jako poslední a oni si o něm myslí, že se vyhýbá boji a proto je živej, nakonec ho tuším zabijou, když nese raněného, nebo tak nějak  Ten film, ktorý spomínaš sa volá Když utichli trumpety . Nakoniec umrie tak ako to začalo, tak, že ho raneného nesie spolubojovník a on umiera. Ale to bolo o bitke v Hurtgenskom lese, čiže ešte pred Ardenami Wink  Asi máš pravdu, je to ten film, který chci vidět. Potom o tom masakru bylo v jiném filmu a mě se už ty filmy začínají prolínat, no až si vzpomenu kde to bylo, tak to sem napíšu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#90087Verze : 0
  Avatar
  Mne sa tiez tento film pacil, len skoda ze v nom nebolo viac akcie. Mohli tam byt aj lepsie herecke vykony, ale ina v pohode dalo sa pozriet. A este mohol trvat o nieco dlhsie.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#90714Verze : 0
  Avatar
  V tom Malmédském masakru bylo ale zastřeleno pouze kolem 30 američanů, a ne jak říkají v tom filmu kolem sedmdesáti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#92514Verze : 0
  Avatar

  Citace - Michal Nav :

  V tom Malmédském masakru bylo ale zastřeleno pouze kolem 30 američanů, a ne jak říkají v tom filmu kolem sedmdesáti.  Přečti si https://forum.valka.cz/viewtopic.php?t=14230 a zjistíš že jich bylo 71 Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#92521Verze : 0
  Avatar
  Omlouvám se tedy, nedávno jsem četl jednu knihu o SS a tam bylo psáno kolem třiceti.Sorry.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#92578Verze : 0
  Avatar
  Docela se mně na tom filmu líbilo, že samotný Malmédský masakr tam je více přiblížený realitě (než např. ve starém filmu Bitva v Ardenách). Podle informací, co se objevily v poslední době, to vypadá, že to nebyl chladnokrevný plánovaný masakr, ale spíš k němu došlo shodou několika tragických okolností.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#98769Verze : 0
  Avatar
  Celkom dobry film, len som tam trochu nepochopil ako lahko sa dostali ku americkym zbraniam M1 a M1 Grande naboje a granaty.Ze by ich bezne nemci vozili v Hakloch ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#217104Verze : 0
  Avatar
  Dříve se mi tenhle film líbil, ale teď už moc ne. Podle skutečných událostí to není, skutečný je jen ten Malmédský masakr, jinak je to fikce.


  Tehdy bylo neletové počasí, jak by se tam tedy mohl dostat ten Brit a ještě míc důležité zpravodajské informace? Výsadkáři tam neměli co dělat, ve skutečnosti tam byli zajatí a postřílení dělostřelci.


  Technika je udělaná výborně, ale jinak to není nic moc. Je to na mě až moc hrdinské, i když toho hodného Němce vidím jako velké plus, v ostatních filmech bývají Němci ukazováni jako hovada.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18689#217134Verze : 0