Dotaz na knihu

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 677 příspěvků vloženo, 3069 editováno a 2402 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dotaz na knihu

  Avatar
  Dobrý den,
  kdysi jsem si půjčil z městské knihovny v Praze jednu knihu, kterou jsem tehdy snad ani nedočetl, čehož dnes dost lituji, a rád bych se k ní vrátil. Což má tu vadu, že sice vím, o čem byla, zapomněl jsem však jméno knihy i autora. Uvedu informace, které si pamatuji, a budu doufat, že si někdo, kdo tu knihu četl také, vzpomene.
  Začnu vnějškem: Obal knihy byl modrý, na obrázku byla řada jedoucích, a to, myslím, zleva, tanků, ten nejblíže k člověku držícímu knihu byl myslím T 26. Podle stavu obalu byla kniha vydáná okolo roku 1990 až 2000. kniha měla zhruba 300 stran.
  K obsahu: Jedná se o původně anglický text psaný někdy po druhé světové válce. Autor v něm vyvrací možnosti kompletního zničení nepřítele bombardováním, stejně jako "vítězství pancíře nad betonem" v Druhé světové válce. Tvrdí, že až na pár vyjímek (Atlantický val, Rupnikova linie) opevnění fungovalo- dokázalo zadržet nepřítele, a nejslavnější "selhání" opevnění- německý útok na Francii, není zaviněn opevněním- to nemůže za to, že generálové dovolili, aby bylo obejito...
  Neví někdo, jak se ta kniha jmenovala, nebo alespoň, podle jiné knihy s podobnými názory, jméno autora?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/188638#547870Verze : 0
  Avatar
  Vážený pane,
  nejsnazší bude požádat o pomoc zmíněnou knihovnu, která možná ještě eviduje vaši osobní kartu a seznam vámi vypůjčených knih. V případě, že tomu tak není, tak prohledejte regály s anglofonní literaturou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/188638#547874Verze : 1
  MOD