Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 313 příspěvků vloženo, 902 editováno a 313 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bojový manuál - Peter McAleese, John Avery

  Avatar
  Vydalo nakladatelství Ivo Železný, Praha 2000, cena 199 Kč
  Z anglického originálu McAleese's Fighting Manual, Orion, London 1998
  přeložil René J. Tesař.


  Na základě svých bohatých bojových zkušeností napsal bývalý příslušník Výsadkového pluku britské armády, SAS, Rhodeských SAS a Jihoafrické armády.
  Kniha je jakousi učebnicí a výcvikovým průvodcem pro členy malých jednotek lehké pěchoty. Pojednává o nácviku a provádění standardních taktických situací a uvádí četné příklady z praxe. Dále probírá specifické vlastnosti boje v poušti, džungli, buši, v polárních podmínkách, ve městě, v lesích a v noci. Uvádí zásady a návody k první pomoci, útěku a úniku, doporučeného chování v zajetí a umění přežít. V poslední části probírá střelecký výcvik a bojové očkování.
  Tato práce je naprosto neokázalá a realistická a je cenným souhrnem draze zaplacených zkušeností, které se jinde nedozvíte.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18959#70771Verze : 0
  Avatar
  Přidávám se s osobní chválou na tuto knihu. Je napsána velmi čtivým způsobem, mimo jiné i díky střídání konkrétních návodů s reálnými zážitky z akcí. Členění kapitol je dostatečně přehledné a vhodně doplněné kresbami. Správná četba pro každého zájemce o tuto problematiku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/18959#70778Verze : 0