Schloesing, Jacques-Henri

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1178 editováno a 377 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schloesing, Jacques-Henri

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schloesing Schloesing
    Jméno:
    Given Name:
    Jacques-Henri Jacques-Henri
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jacques-Henri Schloesing
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    major Major
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.12.1919 Montreux
    12.12.1919 Montreux
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.08.1944 Beauvoir-en-Lyons /
    26.08.1944 Beauvoir-en-Lyons /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel, 341. peruť RAF
    velitel, 340. peruť RAF
    Commander, No. 341 Squadron RAF
    Commander, No. 340 Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    stíhací pilot (0-1-1 vítězství)
    padl v leteckém boji
    Fighter Pilot (0-1-1 Claims)
    Killed in Air Battle
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.cieldegloire.com/004_schloesing_j.php
    www.ordredelaliberation.fr
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189663#549445Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schloesing Schloesing
    Jméno:
    Given Name:
    Jacques-Henri Jacques-Henri
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jacques-Henri Schloesing
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.07.1942 poručík
    DD.10.1942 kapitán
    DD.06.1943 major
    DD.07.1942 Lieutenant
    DD.10.1942 Captain
    DD.06.1943 Major
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.12.1942-13.02.1943 Velitel : 340. (francouzská) peruť RAF
    24.08.1944-26.08.1944 Velitel : 341. (francouzská) peruť RAF
    01.12.1942-13.02.1943 Commander : No. 340 (French) Squadron RAF
    24.08.1944-26.08.1944 Commander : No. 341 (French) Squadron RAF
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note
    Svobodná Francie [1940-1944] / Free France [1940-1944]

    16.08.1944
    Řád osvobození
    Order of the Liberation
    Ordre de la Libération
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný kříž 1939-1945
    Cross of War
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile odboje
    Resistance Medal
    Médaille de la Résistance
    -


    DD.MM.RRRR
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Záslužný letecký kříž
    Distinguished Flying Cross
    Distinguished Flying Cross
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.cieldegloire.com/004_schloesing_j.php
    www.ordredelaliberation.fr
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/189663#549446Verze : 0
    MOD